Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol vannak az a "nagyobbakat...

Hol vannak az a "nagyobbakat is cselekszik azoknál", mostanában, ma miért nincsenek hasonló csodák mint Jézus korában, de az elmúlt két ezer évben sem lehetett hallani ilyesmikről, miért?

Figyelt kérdés
János 14,12. "Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek."
2020. márc. 13. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Erre csak egy magyarázat van: senki sem hisz benne 2000 éve.
2020. márc. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"és nagyobbakat is cselekszik azoknál"


Ez egy paradoxon amúgy. Egy halandó ember hogyan tudna nagyobbat cselekedni, mint Isten fia?

2020. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A János 14:12-ben nincs szó csodákról, nincs ott a csoda szó, nem ez a lényeg itt. A csoda, a szenzáció a nagy durranás felületes dolog lehet.

A mondat tovább folytatódik, az egész így szól:

"Bizony, bizony, mondom nektek: aki hisz énbennem, azokat a cselekedeteket, amelyeket én teszek, szintén megteszi, sőt ezeknél nagyobbakat is tesz. Mert én az Atyához megyek, és amit csak kértek majd az én nevemben, megteszem, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban; ha valamit kértek tőlem az én nevemben, megteszem."

Ha a még tágabb szövegkörnyezetet nézzük, igazából Jézus arra hívja fel az apostolok figyelmét, hogy attól, hogy ő meg fog halni, és nem lesz jelen közöttük tovább testben, ez nem korlátozza őket. Ő meghal, de már 3-szor elmondta nekik, hogy fel is támad majd és elmegy az Aytához, emiatt a mennyből továbbra is velük fog munkálkodni. Ő tesz majd nagy dolgokat azokon keresztül, akik hisznek benne. Az 1. században a csodák is a részét képezték ennek.

Pl. Pál apostol, aki valószínűleg jóval több embert győzött meg az evangéliumról, mint Jézus (Pálnak több ideje is volt), ő is Jézus Krisztusnak tulajdonította, amit elért:

Róm 15:18 "mert semmi olyanról nem mernék beszélni, amit ne Krisztus tett volna általam a népek megtéréséért szóval és tettel,..."

üdv Stefán

2020. márc. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát Stefán Te jól ki tudod magyarázni a dolgokat...
2020. márc. 13. 21:25
 5/9 Maria del ore ***** válasza:

A hatalmas dolgok alatt Jézus nem a csodákat értette.

Neki 3, és fél éve volt, a tanitványai és későbbi követőinek több idő áll rendelkezésére, és a Föld nagyobb Területét kell hasonló módon a prédikálással és a tanitványképzéssel betöltenie. Ezek a versek is ezt támasztják alá, és nem a csodákat, mivel Pál irja, hogy a sodák a teljesség elkészültekor megszünnek.

(Máté 24:14) 14 És a királyságról szóló jó hírt hirdetni fogják az egész lakott földön, hogy minden nemzet halljon róla, és akkor jön el a vég.

(Máté 28:19, 20) 19 Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, 20 és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

(Máté 24:3) 3 Amikor az Olajfák hegyén ült, a tanítványok külön odamentek hozzá, és így szóltak: „Mondd meg nekünk, hogy mikor lesznek meg ezek, és mi lesz a jele a jelenlétednek és a világrendszer befejezésének?”

2020. márc. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Jó a kérdés! Sokan nem hisznek ma a csodákban, és szt mondják, hogy ez a csoda korszak elmúlt. A karizmatikus keresztények hisznek a Szent Lélekben és a csodákban is, vannak is közöttük csodák ma is, orvosok által gyógyithatatlannak mondott beteg ember tolószékből felállt a Hit Gyülekezete egyik vidéki Istentisztelete alatt, és azóta is jár. Volt olyan, hogy egy ember meghalt, kiállították az orvosok a halotti bizonyítványát az ilyenkor szokásos tesztek elvégzése után, majd a már merev holttestet elvitték egy karizmatikus keresztény istentiszteletre, imádkoztak érte, és feltámadt. Rengeteg csoda van, sajnos vannak utánzó szélhámosok is, de igazolt csodák is vannak, gyógyulások, szabadulások démoni kötelékek alól.


Egy keresztény anyuka kisfiának a gyógyulásának a története:


[link]

2020. márc. 14. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Krisztus a legtöbb csodáját az Atyja nevében tette, vagy neki köszönte meg. Pünkösd után, a tanítványai is kaptak bizonyos képességeket pl. nyelveken szólást, (amire Krisztusnak nem volt szüksége) abból a célból a célból, hogy az emberek felismerjék, ők Krisztus követői. Amit tettek, ahogyan élték keresztényi életüket, tevékenységüket, az le van írva a Cselekedetek könyvében. Jézus nem azt mondta, hogy a tanítványai nagyobb csodákat fognak VÉGREHAJTANI, mint ő. Inkább azt ismerte el alázatosan, hogy kiterjedtebben fogják végezni a prédikáló- és tanítómunkát: nagyobb területet járnak majd be, több emberhez jutnak el, és hosszabb ideig tanúskodnak. Jézus egy egyszerű igazságot jelent ki: „Az szeret engem, aki ismeri a parancsaimat, és teljesíti azokat. Aki pedig engem szeret, azt szeretni fogja az én Atyám, és én is szeretni fogom őt, és lehetővé teszem neki, hogy igazán megismerjen.” Erre Júdás apostol, akit Taddeusnak is hívnak, ezt kérdezi: „Uram, mi történt, hogy nekünk teszed lehetővé, hogy igazán megismerjünk, és nem a világnak?” Jézus így válaszol: „Ha valaki szeret engem, megfogadja a szavaimat, és az Atyám szeretni fogja őt . . . Aki nem szeret engem, nem fogadja meg a szavaimat” János 14:21–24. A követőitől eltérően a világ nem ismeri fel, hogy Jézus az út, az igazság és az élet.

Jézus szavaiból világosan látszik, hogy ő elvárta a követőitől, hogy folytassák a munkáját. Ez a munka ma is folytatódik, soha nem látott mértékben :"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer BEFEJEZÉSÉIG.” Máté 28:19,20

2020. márc. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jézus tanítványai a pünkösdi Szent Lélek kitöltetése után nagyobb csodákat cselekedtek, mint maga Jézus: Péter apostol amerre ment, az árnyékától is meggyógyultak a betegek! Ilyet még Jézusnál sem olvasunk. Az 1900-as évektől Isten ujra kitöltötte tömeges méretekben a Szent Lelkét keresztényekre, ez volt a pünkösdi mozgalom: nyelveken szóltak. Ennek nagyon örültek a keresztények, de többre vágytak a nyelveken szólásnál: a Szent Lélek erejére, a csodákra, gyógyulásokra is. Amikor ezt megkapták onnantól nevezték őket karizmatikus, vagy pünkösdi karizmatikus keresztényeknek.


A Jehova Tanúi Társaság tagjai annyi bibliai tanítást tagadnak, még Jézushoz sem lehet imádkozni a "királyság" teremben, így magukat rekesztik ki a kereszténységből makacs tagadásaikkal. A Szent Lélek személyét is tagadják, így a Szent Lélek személyével való közösség sem valósul meg esetükben, és a Szent Lélektől származó csodák sem jelennek meg közöttük, marad a sajátos hamis tanításaik, tagsdásaik szajkózása, és az aluljárókban az Őrtorony hazug újság terjesztése. Ez nem az igazság szolgálata, nem a Szellem szolgálata, hanem a hazugság szolgálata.

2020. márc. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Todod az a baj, hogy itt valami hatalmas nagy félreértés van a kereszténység körein belül! Nem jól értelmezik az igét!!!


#2#

"Ez egy paradoxon amúgy. Egy halandó ember hogyan tudna nagyobbat cselekedni, mint Isten fia?"


Valójában ez nem paradoxon, hanem egy rossz értelmezés szüleménye!!!


Senki nem tud nagyobb csodát tenni Jézus Krisztusnál, Aki által a világ is lett teremtve!!!


Jézus nem a csodatételekről beszélt, hanem a cselekedetekről!!! Nézzük az igét!!!


Jn.14,12.Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.


Jézus itt nem a csodatételekről beszélt, hanem a cselekedetekről, melyekkel másokat megsegített!!!


Azt mondja, hogy aki hisz az nagyobbakat fog cselekedni, mert Ő az Atyához megy. Ez is elég egyértelmű!!! Jézus csak a zsidók, héberek között forgolódott! Leginkább prédikált, hírdette ISten országát és csodákat tett!!! Ám a testi segítségre nem igen jutotta!!! mondhatni már eleve Jézus után Pál sokkal többet tett és cselekedett mint Jézus és itt, nem a csodákról van szó, hanem a tettekről, cselekedetekről!!! Tehát már Pál eleve többet tett és cselekedett, mint Jézus!!! De vegyük akár bármelyik misszionárust, akik vitték az igét világszerte hírdetve az Evangéliumot segítve és jót cselekedve felebarátaikkal!!!


Ezekről a tettekről és cselekedetekről beszélt Jézus, nem pedig a csodatételekről!!!

2020. márc. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!