Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érvényes az a keresztelés,...

Érvényes az a keresztelés, ami nem Jézus által szöveget tartalmazza?

Figyelt kérdés
Egy Jehova tanúi tanulmányozó szerint igen, abszolút biblikus a szervezetbe való bemerítkezés szövege. Viszont Jézus mást mondott. Kinek kell hinni? Az őrtorony zártkörű részvénytársaság tanításának vagy Jézus Krisztusnak? Melyik mond igazat?
2020. márc. 18. 17:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%

Már megint?


Tessék ezt találtam:

Mit kell elismernie az Atyával kapcsolatban annak, aki „az Atya nevében” akar alámerítkezni? (2Kir 19:15; Zsolt 3:8, [3:9, Károli]); 73:28; És 6:3; Róma 15:6; Zsid 12:9; Jak 1:17).

Minek az elismerését jelenti a „Fiú nevében” történő alámerítkezés? (Máté 16:16, 24; Fil 2:9–11; Zsid 5:9, 10).

Mit kell annak hinnie, aki a „szent szellem nevében” akar alámerítkezni? (Luk 11:13; Ján 14:16, 17; Csel 1:8; 10:38; Gal 5:22, 23; 2Pét 1:21).


Tévedés, hogy ezt nem tanitják, és tudják is. Már megint kötöszködsz velük

2020. márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tehát nem biblikus a szövegük. Köszi.
2020. márc. 18. 18:28
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
De az. Fejezd már be. Foglalkozz magaddal
2020. márc. 18. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Bármelyik keresztség érvényes, ami az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében történik, s minden keresztség hamis, érvénytelen, ami bármi más nevében, más formulával történik.

Ezt szerencsére minden keresztény felekezet tartja és elfogadja. Amelyik nem az pedig nehezen nevezhető kereszténynek.

2020. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Letargia,


A keresztségre nem Istennek van szüksége, hanem az embernek. Isten ugyanis pontosan tudja mi van a szívedben és az alapján ítél.


Üdv. Péter

2020. márc. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
#4-esnek igaza van. Tehát nem az a fontos, hogy pontosan hogyan hangzik el, hanem hogy a Szentháromság nevében történjen.
2020. márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Péter, Jézus mit mondott?
2020. márc. 18. 20:32
 8/15 A kérdező kommentje:

3# rengeteg igét hoztál és egyik sem azt mondja, hogy felül kell írni Jézus szavait.


Vajon a szervezet miért változtatta meg a szöveget? Miért nem volt jó neki az, amit Jézus mondott?

2020. márc. 18. 20:33
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőlük. De szerintem nem változtattak semmit, mindössze nem háromságként kezelik. Én hallottam egyszer hogy beszéltek arról, hogy Az atya a fiú és a szetlélek, vagy szellem nevében kell megkeresztelkedni.
2020. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9# ha beszéltek erről, az csak jó, csak épp a szervezet nek így tesz. Biztos vagyok benne, hogy a sima, egyszerű tanúkat is zavarja az, hogy nem a Jézus által parancsolt szöveg náluk a keresztség szövege.

Igazából úgy hangzik, mintha egy esküvőn nem azt mondaná az anyakönyvvezető, hogy mától a Lajos felesége vagy, akit te választottál, hanem azt, hogy mától a Bélával fogunk azonosítani téged. De ez a szöveg náluk így szól ahelyett, amit te is írtál, hogy beszélgetnek róla:

Megértetted, hogy a keresztelkedésed Jehova Tanújaként, Jehova szervezetének a tagjaként azonosít téged?

2020. márc. 19. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!