Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor vette kezdetèt a Mària...

Mikor vette kezdetèt a Mària imàdat ès az"Isten anyja"kifejezès hasznàlata?

Figyelt kérdés

Tudva,hogy Mària Jèzus emberi voltànak volt az anyja,mert Isten fiàt màr a teremtès előtt szerezte az Atya,és azés az emberek megvàltasàèrt született emberi testben a Szent lèlek àltal.

Tehàt nem Mària volt az"Isten anyja"


Peldabeszède.8:22."Jehova engem hozott lètre elsőkènt a legkoràbbi müvekènt règes-règen"23.....24..



#Isten anyja
2020. márc. 21. 07:27
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
84%

Mária imádat sosem volt, az istenszülő (theotokosz) kifejezést a 431-es efezusi zsinaton mondták ki dogmaként, hiszen ha Jézus Krisztus valóságos Isten és valóságos ember, akkor Mária Istent szült a világra.

De ezt nyilván egy Jehova tanújának hiába magyarázom, mert úgysem fogadjátok el Jézus istenségét.


A példabeszédekből vett idézetetet, ami az isteni bölcsességről szól, nem értem, miért hoztad ide.

2020. márc. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 A kérdező kommentje:

1."A pèldabeszèdekből vett idèzetet,ami az isteni bölcsesègről szól,nem èrtem,mièrt hoztad ide"

Azèrt mert itt Jèzus szavait olvassuk,a kezdetektől az Ő tökèletessègèben.

Továbbá Mária az ő tökèletlensègèben,mivel az Ádámi bukkástol minden ember tökèletlen,de telyes hüsègèben,a teremtès kezdete után született,felmèrhetetlen időkkel.

Így Mària Istentől azt a kegyet kapta,hogy ő szülje a földre az egyszülött Fiat,hogy testè legyen az emberek között egy rövid ideig.Igy Mària fizikai emberi test anyja,nem pedig Isten anyja.

Pèldabeszèdek.8:27."Ott voltam amikor az eget kèszitette,amikor kijelölte a horizontot a víz szinèn"

30"Akkor mellette voltam mint mestermunkás,bennem gyönyörködött nap mint nap,èn pedig mindig vidám voltam őelőtte"

2020. márc. 21. 09:54
 3/70 anonim ***** válasza:
68%

"Igy Mària fizikai emberi test anyja,nem pedig Isten anyja."

Te kettő vagy??? 1 db fizikai test és 1 db szellemi lény?

Naugye-naugye. Más is EGY - test-lélek-szellem.

Jézus Krisztus teljesen Isten ÉS teljesen ember - mint ember anya szüli - Istenszülő Mária teljesen pontos és fontos kifejezés

2020. márc. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
62%

A példabeszédekből vett rész nem Jézusra vonatkozik, hanem a bölcsesség jelenik meg ott megszemélyesített formában, ami ráadásul az eredeti szövegben nőnemű.


Azzal, hogy különválasztod a testi és szellemi Jézust, meglehetősen tudathasadásosnak képzeled őt el, nem csoda, hogy ezt már az ókorban elvetették.

2020. márc. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 tgt ***** válasza:
42%
4-es: Jézusnak volt széklete? Minden bizonnyal. Ezek szerint lehet azt mondani, hogy Isten rendszeresen székletet űrít? Remélem, érted, mennyire tarthatatlan, amit te képviselsz.
2020. márc. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
61%

https://www.youtube.com/watch?v=8dyZyYqESKk


Mária nem Jézus isteni természetének anyja, hanem Jézus emberi természetéé. DE, Jézus személye, énje (hypostasis) ugyanaz mind emberi, mind isteni valójában. Tehát helyes a Theotokosz kifejezés.

2020. márc. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
64%

Ne várjátok el szegénytől, hogy megérti, mit jelent a Theotokosz kifejezés, Edgár messze nincs azon a szinten.


"A példabeszédekből vett rész nem Jézusra vonatkozik, hanem a bölcsesség jelenik meg ott megszemélyesített formában, ami ráadásul az eredeti szövegben nőnemű."

Nekik ez mindegy, a Jehova is egy nőnemű műszó :D

2020. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

7.Nagyot nevettem ahogy a Pèld.beszèdek idèzeteimet kiforgattad,így mègtisztább,hogy minden bibliai idèzetet amit csak"lehet/nem lehet",mind a tanod szerint magyarázod.


Kellene írj egy bibliat a barátaiddal,azzal a címmel,"SZENT BIBLIA A SZENTHÁROMSÁG TANA SZERINT.


Mèg te mondod,hogy az UVF hibás,amikor mindent össze/vissza magyarázol,ahogy neked tetszik.Neked a Károli sem jó sem a SzIT sem.

2020. márc. 21. 13:53
 9/70 anonim ***** válasza:
57%

#8

Én még csak nem is reagáltam Edgár arra, az egy másik 68%-os volt, de látod, ennyi eszed sincs.

Bibliát pedig már írtunk, jelenleg te is azt használod. Pontosabban annak egy elferdített jehovás változatát. Ha akarsz, írj te nyugodtan egy sajátot, az Egyháznak már van egy elég régóta, amit van képetek használni és kiforgatni.

2020. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:

9.Èn a 7 bejegyzőnek írtam,anèlkül,hogy szemèlyeskednèk.Akkor te mièrt szólsz bele?

Álandoan kavarsz ès szemèlyeskedsz mindha a tèves felfogásod èrdekelne.

2020. márc. 21. 16:06
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!