Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kellene tennem? Csak...

Mit kellene tennem? Csak hívőktől kérdezném, laikusok oltogatók kíméljenek!

Figyelt kérdés
Szóval van egy olyan adott helyzet, hogy legbelül homoszexuális vagyok, persze nem tudja senki és volt összesen életemben egyetlen egy szexuális partnerem egy férjes asszony, de nekem csak arra volt jó, hogy a szüzességem elveszítsem... és most jó ideje megvontam magamtól a szexuális élvezetet ami nálam önkielégítés formájában merült ki leginkább, de mivel a bibliában Isten szerint bűn mind a homoszexualitás, mind az önkielégítés, ezért nem engedek a vágyaimnak , mert Istennek tetsző életet szeretnék élni, több bizonyosság is volt az èletemben, ami alátámasztotta, hogy sokkal jobb minden ha hozzá fordulok.Viszont emberből vagyok én is, nekem is vannak testi vágyaim , de míg meg nem szabadulok a szexuális beállítottságomtól addig lehetetlen, hogy feleségem legyen, és vele éljek nemi életet... nem tudom lesznek e itt olyanok akik tudnak tanácsokat adni, elvégre tudom hogy ez az oldal nem kifejezetten ennek a helye, és hogy beszélnem kellene legalább egy lelkésszel erről, de nagyon kellemetlen lenne másnak felhozni ezt a témát, így sokkal könnyebb név és arc nélkül! Normális válaszokat előre is köszönöm!
2020. márc. 22. 14:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Ez igen nehéz téma, s majd látod, hogy a keresztények se értenek feltétlen benne egyet. Viszont egy dolgot kiemelnék abból, amit írtál:


"volt összesen életemben egyetlen egy szexuális partnerem egy férjes asszony"

Hidd el, ez sokkal súlyosabb bűn volt, mintha egyszer engedve a kísértésnek kiélted volna homoszexuális vágyadat. Hiszen te konkrétan elkövetted a szó szerint vett paráznaságot, vagyis a házasságtörést.


Egyébként a legtöbb emberi vágy leküzdhető, de ha teljesen meleg vagy, akkor ne akarj magadnak feleséget, mert csak egy házasságot teszel tönkre, ha párod nem tud erről. Legfeljebb ha találsz valami aszexuális nőt.


Viszont ami még fontosabb, hogy ha meg is botlasz az úton, akkor is fel tudj állni, hiszen Isten ismeri az emberi vágyak erősségét, tudja, hogy ezeket nem mindig vagyunk képesek legyőzni, így képes is megbocsájtani mindig neked.

2020. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Aha. Lelkésszel. Aki ugye a témában legalább eggyel kevéssé járatos, mint te.

Tökéletesen mindegy, hogy istenbe vetett hited, vagy tudományos ismereteid szerint vagy tisztában az állapotoddal. Ennek erőssége elvileg vizsgálható, persze nem a jelen helyzetben. Annyi bizonyos, hogy ez nem olyan fajta betegség, amire kitaláltak gyógyszert, és ha fegyelmezett vagy, meggyógyulhatsz. Annyi is bizonyos, ha elég erős vagy, képes lehetsz úgy tenni, mintha minden rendben lenne, feleséget is keríthetsz. Az igazi kérdés azonban az, meddig bírjátok a hamis látszatot. És miből gondolod, hogy ezzel a lelki beállítottsággal élveznéd? Kötelességből, azt még elhinném. De abban mi az öröm? És nemcsak neked.


Sok bunkó él ebben az országban vallásra való tekintet nélkül, akik megvetik/utálják/molesztálják a homoszexualitást. De azért vannak értelmes emberek is, bennük bízhatsz. Meg abban, ha elfogadod önmagad, megbékélhetsz. Nem úgy élsz, mint a többi, de érezhetsz úgy. Nagyjából erre van lehetőséged.

Természetesen nem kell hinned nekem. Természetesen elfogadhatod bigott vallásosok őrült javaslatait is. Vagy mélye vallásos értelmes emberek (mellesleg az enyéméhez hasonló) javaslatait.


A lényeg, itt olvashatsz bármit. A döntés akkor is a tiéd. Vagy magadtól, vagy az itt olvasottak hatására. Ha jól döntesz, bizonyos értelemben élhetsz úgy, mint bármely ember. Ha rosszul döntesz, megteremtheted magad számára akár a földi poklot is. Tehát gondolkozz el.

2020. márc. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat korrekt volt! Igen tudom hogy nagyobb bűn, de már annyira aggasztott hogy 21 évesen is még mindíg szűz voltam... és igen szinte teljesen meleg vagyok, próbáltam már tőle szabadulni, több kevesebb sikerrel, de mindíg ott végződött, hogy a férfiak tetszettek jobban...
2020. márc. 22. 15:05
 4/18 anonim ***** válasza:
#1 a véleményed az, ami, a te dolgod (felelősséged). Azonban arról jó ha tudsz, házasságtörést csak házasságban élő ember követhet el. Más nem, ha akar se. Törni csak azt lehet, ami van.
2020. márc. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#3

Sajnos szabadulni nem fogsz tudni tőle, ez még senkinek se sikerült igazából. Elsősorban magadat kell elfogadnod, hogy ilyen vagy, majd ezt követően a szerint élned, amilyen utat eltervezel.

Egyébként ha megnézed, a Szentírásban nem ígéri Krisztus, hogy minden vágytól, vagy hajlamtól megszabadít minket, ez csak az üdvösségre vonatkozik. A férfi-női viszony kapcsán is akkorra mondja, hogy olyanok leszünk, mint az angyalok az égben.


Az #1 68%-os voltam, van belőlünk több is.

2020. márc. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat nagyon korrektek vagytok! Igen kedves második a végén az a mondat megragadt bennem, hogy megteremthetem magamnak a földi poklot is... sokszor úgy érzem hogy abban vagyok, sokszor rámtör a rettegés hogy mi van ha vagy mi lesz ha ... ettől szenvedek hogy nem élvezem a testem mert ha megteszem akkor valami rossz fog történni és ezért akarok szabadulni az egésztől és sokszor már olyan mintha ez az őrületbe kergetne ...
2020. márc. 22. 15:09
 7/18 anonim ***** válasza:

#4

Ott írta, hogy férjes asszonnyal csinálta, szerinted hogy a fenébe lehet valaki férjes házasság nélkül? Gondolkozz már... S mind a kettő házasságtörést követ el, az is aki a házas fél és az is, akivel megcsalja párját.

2020. márc. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyjából elfogadtam magam, legalábbis rá tudtam, hogy gyerek korom óta ilyen vagyok, és akárhogy erőltettem hogy változtassak nagyon nehezen és rövid ideig sikerült, voltak már párkapcsolataim lányokkal, de nem voltam boldog és szerelmes sem egyikbe sem... és pont ezt nem akarom ,hogy önsanyargatva élni, de mindenhol csak azt olvasom, hogy bár Isten megbocsát mégsem tetszik neki ha valamit csak a saját örömünkre teszünk, és ő nem tudja az áldását adni rá... de beszélgettem már hozzám hasonló beállítottsággal élő férfiakkal is, persze csak neten keresztül, velük pedig nagyon boldognak tudtam érezni magam, de utána mindig valami negativ dolog történt az életemben, és olyan volt, mintha egy jel lett volna vagy egy figyelmeztetés hogy fejezzem ezt be!
2020. márc. 22. 15:18
 9/18 Demion ***** válasza:
90%

"de míg meg nem szabadulok a szexuális beállítottságomtól"


Még általános suliban egy idős tanárom. Mesélte, hogy ő balkezes, de mikor gyerek volt a tanítója meg volt győződve róla, hogy a balkezesség egy betegség és kényszerítette, hogy jobb kézzel tanuljon meg írni (ez még az ötvenes években volt), ami egy pokol volt neki, próbáld ki milyen az ellenkező kezeddel írni, de nem volt választása, ha megpróbált bal kézzel írni, kapta a körmöst a tanítótól vonalzóval, így hát jobb kézzel tanult meg írni és világ életében azzal írt, a tanítója pedig elégedett volt magával, hogy jobbkezest faragott belőle. Azonban rajzolni bal kézzel rajzolt, mert azt nem volt kötelező jobb kézzel csinálnia, és minden mást is bal kézzel csinált, csak írni írt jobb kézzel. Mert ő balkezes és nem lett belőle jobbkezes attól, hogy nem írhatott a bal kezével.


A szexuális beállítottság is ilyen. Összeházasodhatsz egy nővel, tettetheted, hogy hetero vagy, de attól még nem leszel az, ez nem olyasmi, amit akaraterővel meg lehet változtatni.


Ha elfogadsz egy tanácsot, keresel olyan keresztény közösséget, akik természetesnek tartják a homoszexualitást, mint hogy az is, és nem bélyegeznek bűnösnek vagy betegnek.


[link]

2020. márc. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon szépen köszönöm mind a válaszodat, nagyon tanulságos és igaz a történet amit leírtál, mind a mellékelt linket! Saját magam elfogadtam, rájöttem nincs értelme küzdenem, nem változok semmi a vágyaimmal kapcsolatban. Tudom hogy Isten így is szeret, elvégre akkor nem adná nekem ezt a sok jót amit kaptam az életem során bármilyen formában. Tudom vétkeztem sokszor, de nem akarok még többször viszont ez már önsanyargatáshoz kezd vezetni, hogy még attól is bűntudatom van ha megfogom a nemi szervem esetleg ha meg próbálnék maszturbálni ... párkopcsaltom meg a biblia szerint csak nővel lehetne ha...
2020. márc. 22. 16:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!