Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidóknak a Tóra miért írja...

Serpent kérdése:

A zsidóknak a Tóra miért írja elő, hogy nekik ne legyen saját országuk?

Figyelt kérdés

Ezen elgondolkoztam, de végül arra jutottam, hogy amelyik népnek van saját országa, az háborúzik, hogy megtarthassa azt. Ha nincs országuk, nincs mit elvenni, elfoglalni tőlük.

Nem akarom, hogy ebből a kérdésből zsidózás legyen. Csak a választ akarom megtudni a kérdésemre.

Olyan emberek válaszait várnám, akik hithű zsidók, tehát nem a szélsőséges zsidó egyház tagjai.



2020. márc. 24. 23:55
 1/5 anonim ***** válasza:
94%

Honnan veszed, hogy a Tóra ezt írja elõ?

Szó sincs róla. Valamit félreértettél.

2020. márc. 25. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
6%

Ha irnál nekem Biblia verset azt megköszönném.

Egyébként a válasz egy mondatban egyszerű.

"Jehováé a Föld és annak teljessége, annak adja akinek akarja"

2020. márc. 25. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

A Tóra nem állít ilyet.


Az (ultra) ortodox zsidók álláspontja pedig az, hogy élő hús-vér ember nem alapíthatja meg Izraelt, mert helyette az I*tennek kell.

2020. márc. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, tudom, mit értettél félre:

Mózes 4. könyve, a nép megszámlálásáról 18:24

Mert a lévitáknak adom örökségül Izráel fiainak a tizedét, amelyet az ÚRnak ajánlanak föl ajándékul, ezért mondtam nekik, hogy Izráel fiai között nem kaphatnak örökséget.

A lévitáknak nem lehetett birtoka. Csak Isten szolgálatára szentelték oda magukat. De a léviták csak egy törzs voltak a 12 zsidó törzsből.

2020. márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A Tóra semmi ilyesmit nem ír elő, sőt, ellenkezőleg, Izrael földjét Mózes vezetésével kapták a zsidók.


Az más kérdés, hogy a SZÓBELI TAN (talmudi irodalom) egyes utólagos magyarázatai szerint, amit ma bizonyos haszid szekták vallanak, a zsidóknak a Templom leromboltatása utáni diaszpórában kellene maradniuk, és nem szabad VILÁGI államot alapítaniuk, hanem csak EGYHÁZI államot, a Messiás vezetésével, ha majd az eljön.


Ezt vallják elvi síkon a szatmári haszidok, politikai síkon a Neturei Karta haszidjai.


De ez nem a Tórából következik!

2020. máj. 4. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!