Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység térítő vallás?...

A kereszténység térítő vallás? Vagy csak bizonyos ágazataira, gyülekezetekre igaz ez?

Figyelt kérdés

2020. márc. 31. 16:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

"Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá minden népet! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére, és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek." (Mt 28,19-20)

Missziós vallás, vagyis "térítő", ha így jobban tetszik. Jézus parancsa egyértelmű.

A kérdés az, hogy mi a helyes formája a missziónak? Becsöngetni mindenkihez a világvégével fenyegetőzni vagy mondjuk életünkkel példát mutatni és ha kérdeznek, akkor tanúságot tenni a hitünkről?

2020. márc. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
Nem térités a feladat, hanem az Istennek járó tiszta imádat megtanulása, és ehhez hozzátartozik az Isten királysága jóhirének hirdetése- sa ki szeretne igy élni, azokat megtanitani ezzel összhangban élni, akik ugyan ezt a feladatot kell hogy végezzék, amit megtanultak.
2020. márc. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
23%

"Becsöngetni mindenkihez a világvégével fenyegetőzni vagy mondjuk életünkkel példát mutatni és ha kérdeznek, akkor tanúságot tenni a hitünkről?"

(Máté 28:19) 19 Menjetek . . .

Jézus úgy képezte ki a Követőit, hogy maga is példát mutatott, és ugyan úgy ment az emberekhez, és azoknak otthonaiba.

az első keresztények közül Pl Péter sem épen a "példamutatásáról" volt hires, bár igyekeznie kellett megtanulnia helyesen élnie. De a Feladatot végeznie kellett, Volt, hogy Maga Pál apostol igazitotta helyre Pétert, mert egy kicsit "képmutatoskodott".


Elmondta, megtanitotta nekik mit mondjanak mit ne tegyenek, illetve, hova menjenek, és ha valahol elutasitással találkozzanak, akkor békével menjenek tovább.

Soha nem mondta, hogy ha ellenségeskedés történik akkor a munkát fel kell függeszteni.

A "világvégét" illetően, pedig nem fenyegetőzni kell, mert az butaság. De tudomásul kell vennie mindenkinek, hogy lesz egy nap, amikor lezárul egy korszak, és csak a méltóak maradnak életben. Ezt Isten nem fenyegetésnek szánta, hanem tényként emlitette.

2020. márc. 31. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%

"csak bizonyos ágazataira, gyülekezetekre igaz ez"


A keresztény élet egységes, nincs ágazat, soha nem is olvashatunk arról, hogy "ágazatokra", vagy hogy csak némelyek végzik a szolgálatot, és laikusok-papi osztályok alakulnak.

Jézus azt mondta, hogy akiket megtanitanak, azoknak is végezniük kell, vagy is minden tanitványnak meg kell tartania Jézus parancsait.

(Máté 28:20) . . .tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. . . .


Jól látható, hogy megkell tanulnia mindenkinek Jézus parancsát tenni, és nem azt olvassuk, hogy csak némelyekre vonatkoznak ilyen olyan parancsok, vagy elvárások.

2020. márc. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#4 tehát akkor nincsenek katolikusok, protestánsok, ortodox keresztények? Pedig eddig így tudtam...
2020. márc. 31. 18:34
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

#5

Vannak, csak szerintük az mind hamis vallás, s csak a jehovások képviseli az igazságot. Ami mellesleg egy folyton változó igazság.

2020. márc. 31. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel az egész térítéssel az a baj, hogy a kereszténység nem új vallás, itt Európában mindenki ismeri. Akinek meg vannak mélyebb vallási ismeretei, az azt is tudja, hogy a felekezetek mit tanítanak.


Vagyis nem kell beszélnem egy hitgyülissel vagy egy jehovistával, hogy tudjam, ők mit akarnak nekem átadni. Ismerem a tanításaikat, és el is utasítom. De ők valamiért minta mégis abban a tudatban lennének, hogy az értelmiségiek tényleg rászorulnak arra, hogy vegighallgassuk a mondókájukat.


Én keresztény voltam, és önként hagytam el azt a vallást. Inkább ateistának tartom magam. De ha mégis úgy döntök, hogy valamiért érdekel a hit, majd előveszem a Bibliámat. Ha van Isten, akkor feltehetőleg át fogja tudni adni nekem az üzenetének a lényegét majd olvasás közben. És nem lesz szükségem arra, hogy végighallgassam egy őrült szektás maszlagját, amint Dániel meg a Jelenések könyvéből majd megjósolja nekem a világvégét.


Nem kérek a hittérítőkből. A múltkor is csengettek ide, de nem engedtem be őket.


A továbbiakban sem fogom.


Üdv,


egy ateista

2020. márc. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Már nem tudom, ki mondta azt a katolikus egyházból, hogy Európa missziós terület.
2020. márc. 31. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 KZitus ***** válasza:
0%

#1

Idézed a Mátét:

"Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá minden népet! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére, és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek." (Mt 28,19-20)

Azután azt írod: "Becsöngetni mindenkihez a világvégével fenyegetőzni vagy mondjuk életünkkel példát mutatni és ha kérdeznek, akkor tanúságot tenni a hitünkről?" - te valóban így érted ezt a Krisztusi utasítást, vagy szándékosan elhagyod a vers elejét?

2020. márc. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:
21%

Szia

"... akkor nincsenek katolikusok, protestánsok, ortodox keresztények? Pedig eddig így tudtam..."- már hogyne lennének! De olvastál ezekről a Bibliában? Szerinted melyiket hozta létre Krisztus? Megköszönném ha idéznéd a Bibliából. A keresztényi élet a bibliai alapelvekre épül, ami át kell szője a döntéseinket, a viselkedésünket, a gondolkodásunkat, vagyis minden döntésünkben sokszor még az aprókban is figyelembe kell vennünk a Teremtőnk nézőpontját. Azt írta erről Pál apostol:"Mindent szabad nekem, de nem minden hasznos. Mindent szabad nekem, de nem fogom hagyni, hogy bármi is hatalma alá vonjon." 1Korintusz 6:12

A kérdésedre. "Térítő vallás" - hát Krisztus térítette az embereket? Arra ösztönözte azokat akiknek beszélt, hogy térjenek VISSZA a Teremtőjükhöz, mert nagyon el voltak távolodva Tőle. Azóta is ezt teszik a követőik, erre kérik, szólítják fel/meg az embereket. De minden ember egyéni döntése az, megtesz-e ezt vagy sem. Rengeteg ember van ma is, akik szeretnének "visszatérni" Istenhez, de nem tudják hogyan kell, mit tegyenek nos, nem a világ végét hirdetjük inkább azt a jó hírt, hogy MINDEN ember visszatérhet a Teremtőjéhez, ha értékelését mutatja ki azért a hatalmas szeretetért, amit mind Ő, mind a Fia mutatott irántunk.

2020. márc. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!