Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A tékozló fiú példázata hány...

A tékozló fiú példázata hány evangélumban szerepel?

Figyelt kérdés
2020. márc. 31. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egyről tudok.
2020. márc. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is csak a lukács evangéliumában láttam, de meg szerettem volna kérdezni, hátha valaki tud többet, mert most írok erről a példázatról egy beadandót:)
2020. márc. 31. 19:25
 3/9 KZitus ***** válasza:

Szia

Lukácsnál van leírva. Nem tudom milyen szempontból vizsgálod a történetet, de ez segíthet a kielemzésében: [link]

2020. márc. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

KZitus

Köszönöm neked is, és az oldal pedig nagyon jó, amit küldtél

2020. márc. 31. 19:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

egy gyönyörű festményt is lehet beilleszteni, Rembrandtól

[link]

2020. márc. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%

#4


A Kzitus által küldött oldal nem jó, mivel az Jehova tanúi hivatalos honlapja, akik egy szekta. Még szakembereik sincsenek, ezért arra kényszerültek, hogy hazudjanak velük kapcsoltban.


Egyébként pont ilyen embereket keresnek, mint amilyen te vagy. Feltehetőleg nincsenek sem vallástörténelmi, sem teológiai ismereteid, mert akkor nem mondtad volna jónak azt az oldalt, ami amúgy tele van tömve szarral.

2020. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Sajnálom, ha ki kell ábrándítsalak, de református hitben nőttem fel és óvodától gimnáziumig hittant tanultam. Az meg, hogy megköszönök valamit, mert valaki segíteni próbál, nem tudom miért fáj neked ennyire. Továbbá nem hiszem, hogy jogod van szektának nevezni mások gyülekezeti hovatartozását, és beleszólni a hitükbe.

2020. márc. 31. 22:12
 8/9 anonim ***** válasza:
83%

#Kérdező


"Sajnálom, ha ki kell ábrándítsalak, de református hitben nőttem fel és óvodától gimnáziumig hittant tanultam."


>A hittan az hittan nem pedig teológia, és főleg nem vallástudomány. Hittanon semmiféle bevezetéstudományi ismereteket nem tanítanak.


"Az meg, hogy megköszönök valamit, mert valaki segíteni próbál, nem tudom miért fáj neked ennyire."


>Azért segít neked, mert meggyőződése, hogy te a Sátán kezében vagy, bezzeg az ő vallását - és csakis az övét - az Isten irányítja. Vagyis te neki nem vagy testvér, ahogy neked egy evangélikus, vagy egy katolikus az. Az ő szemében te egy hamis egyház által megtévesztett vagy. Kb. ez egy jehovista mentalitása. De cáfoljanak rá, ha tévedek!


"Továbbá nem hiszem, hogy jogod van szektának nevezni mások gyülekezeti hovatartozását, és beleszólni a hitükbe."


>Mivel Jehova tanúi szektás jellemvonásokat mutatnak, ezért szektának is nevezem őket. Egy katolikust vagy egy buddhistát nem tartok szektásnak, de őket igen.


Nem tudom, hogy tudsz-e arról, hogy a tanúk családokat húznak szét, elmebetegnek tartják azokat, akik elhagyták őket, tagadják a tudományokat, meghamisították a Bibliát, vagy hogy a vérrel kapcsolatos tanításaikba a saját híveik haltak bele. Meg ezer dolgot lehetne még mondani róluk.


A hitükbe nem szólok bele, de ellenük felszólalok.

2020. márc. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%
#5 vagyok: #6-os! sajnos a gyakori nem helye a hitvitáknak, ezért nem jó, hogy itt fejted ki JT-k elleni téziseid.
2020. ápr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!