Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják némelyek,...

KZitus kérdése:

Miért gondolják némelyek, hogy a Máté 28:19,20 bizonyítja a "szentháromságot"?

Figyelt kérdés

Ott ez van írva:"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

Más helyeken ez van írva Istenről:

Ézsaiás 40:25 „Kihez hasonlíthattok engem, hogy egyenlő volnék vele?” – ezt kérdezi a szent Isten."

Zsoltárok 83:18 "Tudják meg az emberek, hogy te, akinek a neve Jehova, egymagad vagy a legfelségesebb Isten az egész föld felett."

Ézsaiás 45:5 " Én vagyok Jehova, és nincsen más, rajtam kívül nincs Isten."

Ézsaiás 46:9 "Emlékezzetek a korábbi dolgokra, amelyek régen történtek, hogy én vagyok az Isten, és nincs más. Én vagyok az Isten, és senki sincs, aki hozzám hasonló."

János 5:19 "Jézus erre ezt mondta nekik: „Teljesen biztosak lehettek benne, hogy a Fiú semmit sem tehet a maga kezdeményezéséből, hanem csak azt teszi, amit az Atyától lát. Mert amiket az Atya tesz, ugyanazokat teszi a Fiú is"

János 6:38 "Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem."

János 7:16 "Jézus erre így válaszolt nekik: „Amit tanítok, az nem tőlem van, hanem attól, aki küldött engem."

.....és ez csak néhány utalás a Teremtő egyedüli voltára.



2020. ápr. 1. 11:45
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
37%

„Apcs 17:29 Mivelhogy azért az Istennek nemzetsége vagyunk, nem kell azt gondolnunk, hogy … emberi … kitalálás faragványához hasonlatos az istenség.” Akkor ez micsoda, ha nem emberi kitalálás? ”A Bibliában sehol elő nem forduló „Szentháromság” kifejezés emberi kísérlet /kitalálás/ arra, hogy ezt az isteni titkot egy szóval fogalmazza meg.” (Werner Gitt: Gyakran feltett kérdések. Evangéliumi Kiadó, 22.old.). Az emberi kísérlet az Isten hármas titkos személyéről az nem emberi kitalálás? Netán szellemi kényszerzubbonyt húzunk az Istenre? „Az ó-egyház szentháromságtana lényegileg a páli és jn-i teológia kibontása, ha megfogalmazása MAGÁN VISELI IS A KORABELI FILOZÓFIA JEGYEIT.” (1 Ján. V. rész. Református jub-i kommentár.) A filozófia jegye, hogy Istent nem Tőle származó ihletett bibliai kifejezéssel azonosítja /Legfelségesebb Isten/, hanem apokrif antikrisztusi filozófiával /háromság/! „Kol 2:8 Meglássátok, hogy senki ne legyen, aki bennetek zsákmányt vet a bölcselkedés és üres csalás / philoszophiasz kai kenész apatész /által, mely emberek rendelése szerint, a világ elemi tanításai szerint, és nem a Krisztus szerint való:”

Filozófia és haszontalan megtévesztés/apatész. Ez vagytok ti háromsághívők! És itt a jutalmatok: „2Thess 2:10 És a gonoszságnak minden csalárdságával/apaté azok között, akik elvesznek; mivelhogy nem fogadták be az igazságnak szeretetét az ő üdvösségükre.” [Egyébként nem csak a Máté 28:19-20 nem bizonyítja a háromságot, hanem nincs rá egyetlen ige sem, különben nem volna emberi kitaláció, amire Gitt hivatkozik!]

2020. jún. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
52%

#31

Amilyen hangnemben, amilyen gonoszsággal szívedben írtad ezt, elgondolkodtató, hogy az idézett rész kinek lesz vajon a "jutalma", mert könnyen lehet, hogy neked.

2020. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
8%

Ez nem hangnem kérdése, mármint a hamis tanok terjesztőinek leleplezése:

Zsid 8:11 És nem tanítja ki-ki az ő felebarátját és ki-ki az ő atyafiát, mondván: ISMERD MEG az Urat; mert mindnyájan MEGISMERNEK engem a kicsinytől nagyig.

Zsid 3:10 Azért megharagudtam arra a nemzetségre és mondám: mindig TÉVELYEGNEK SZÍVÜKBEN; ŐK PEDIG NEM ISMERTÉK MEG az én utaimat.


A háromság Isten megismerésének a kísérleteivel foglalkozik, abból a filozófiai elgondolásból, hogy mivel megismerhetetlen/felfoghatatlan, miért ne lehetne háromszemélyű. Csakhogy a Bibliában az van, hogy az Isten megismerése /a kinyilatkoztatásból/ ugyanolyan evidens, mint az út megismerése, amin egy kereszténynek járnia kell. Akik nem ismerték meg az Isten útját, tévelyegtek, elbuktak a Kánaán felé vezető úton. A háromsághit ugyanilyen tévelygésen alapszik, nem megismerésen, mondván, az Isten megismerhetetlen/kiismerhetetlen, titok, amit a háromság megpróbál megragadni EMBERI KITALÁLÁSSAL ÉS SZÓHASZNÁLATTAL, mert amilyen szavakat használ Isten-Jézus és az apostolok, azzal nem lehet kifejezni a háromságot, azért is nincsen benne a Bibliában ez a fogalom/meghatározás: háromság/egy Istenben három személy.

És aki ezt leleplezi, a szívében gonoszság van. Mondod te a te hangnemedben.


A gonoszság leleplezésének hangneme itt olvasható:


Jel. 2,2 Tudom a te dolgaidat, és a te fáradságodat és tűrésedet, és hogy a gonoszokat nem szenvedheted, és megkísértetted azokat, a kik apostoloknak mondják magokat, holott nem azok, és HAZUGOKNAK találtad őket;

Jel. 21,8 A gyáváknak pedig és hitetleneknek, és útálatosoknak és gyilkosoknak,és paráznáknak és bűbájosoknak, és bálványimádóknak és minden HAZUGOKNAK, azoknak része a tűzzel és kénkővel égő tóban lesz, a mi a második halál.

1Ján 2:3 És arról tudjuk meg, hogy megismertük őt, ha az ő parancsolatait megtartjuk.


Akinek a számára Isten kiléte titok, és ezt még az apokrif pogány filozófia nyelvén meg is fogalmazza, annak az Isten parancsolatai is ugyanilyen titkokat rejtenek, hogy azok micsodák. Mert az Isten megismerése és az Ő parancsolatainak a megtartása teljesen összefügg.


„az idézett rész kinek lesz vajon a "jutalma", mert könnyen lehet, hogy neked.”


Egyenlőre a HAZUGOKNAK van félretéve a jutalom /Jel 21:8/.


Az Isten megismerése meg világosan van tanítva, ahogy olvassuk:


Ján. 17,3 Az pedig az örökélet, hogy megismerjenek téged, az EGYEDÜL IGAZ ISTENT, és a kit elküldtél, a Jézus Krisztust.

Júd. 1,25 Az EGYEDÜL BÖLCS ISTENNEK, a mi megtartónknak, dicsőség, nagyság, erő és hatalom most és mind örökké. Ámen.

Zsolt. 83,19 Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve JEHOVA, EGYMAGAD VAGY FELSÉGES ISTEN az egész földön.

Ján. 20,17 Monda néki Jézus: Ne illess engem; mert nem mentem még fel az én Atyámhoz; hanem menj az én atyámfiaihoz és mondd nékik: Felmegyek az én Atyámhoz és a ti Atyátokhoz, és az ÉN ISTENEMHEZ, ÉS A TI ISTENETEKHEZ.

Ezsdr 7,28 És én megerősödvén AZ ÚRNAK AZ ÉN ISTENEMNEK rajtam nyugovó kegyelme által, családfőket gyűjték össze Izráelből, hogy feljönnének velem.

Róm. 1,8 Először hálát adok az ÉN ISTENEMNEK a Jézus Krisztus által mindnyájatokért, hogy a ti hiteteknek az egész világon híre van;

Jel. 3,12 A ki győz, oszloppá teszem azt az ÉN ISTENEMNEK templomában, és többé onnét ki nem jő; és felírom ő reá az én Istenemnek nevét, és az én Istenem városának nevét, az új Jeruzsálemét,a mely az égből száll alá az ÉN ISTENEMTŐL, és az én új nevemet.

Zsid. 1,9 Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az ISTEN, A TE ISTENED, örömnek olajával a te társaid felett.


Isten szeretete és a hamisság /apokrif filozófia Istenről=háromság/ gyűlölete!

2020. jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
74%

"Az Isten megismerése meg világosan van tanítva, ahogy olvassuk"


Ne röhögtesd már ki magad. Ha olyan világosan meg van írva, akkor az őrtorony szervezet szerint miért kellett Jézust is imádni évtizedeken keresztül? Vagy változott azóta a Biblia szövet? 😄

2020. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%

Fil. 3,15 Valakik annakokáért tökéletesek vagyunk, ilyen értelemben legyünk: és ha valamiben másképen értetek, az Isten azt is KI FOGJA JELENTENI néktek.


NÉKTEK jelenti ki, nem azoknak, akik megmerevedtek saját apokrif dogmájukban, miközben Isten haragját magukra vonják!


Jób. 42,7 "... Haragom felgerjedt ellened és két barátod ellen, mert nem szóltatok felőlem igazán, mint az én szolgám, Jób."

2020. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
58%

"NÉKTEK jelenti ki"

Kiknek? Egy 20. századi szektának, akik össze vissza módosítják az "igazságukat"? 😄

2020. jún. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
0%

"össze vissza módosítják" - itt nem a te szájfröcskölésed a központi téma, hanem hogy a 'szentháromság' dogmája bibliai tan-e vagy egyházi apokrif filozófia?


„Ez a tan a görög bölcselet alkalmazása által jött létre az Atya és Fiú közötti viszony meghatározása céljából. Meg akarták a viszonyt határozni és alakilag mindenkorra megállapítani. Ami azonban nehézségekbe ütközött, mert az egyáltalán nehéz dolog. „Ebből a nehéz dologból keletkezett aztán a II. és III. század teológiája – mint a hellén szellem nagy és utolsó terméke.” A hívők gyülekezete mindaddig nem hasonlít az apostoli gyülekezetekhez, míg a hellén szellem e nagy eredményétől el nem fordul és az Isten szellemének létrehozatalához, mely az apostolokban volt, vissza nem tér. ... A háromság dogmájában tudva tért el az egyház az apostolok tudományától. Azt tette, amitől János ap. oly komoly szándékkal intett: Aki félrelép és nem marad meg Krisztus tudománya mellett, Istene annak egynek sincs. Aki megmarad a Krisztus tudománya mellett, mind az Atya, mind a Fiú az övé”. (Ján.II.lev.9.v.) Csak az apostolok társaságában van társaságunk az Atyával és a Fiúval, (Ján.I.lev.1:3.) Mert az apostolok voltak az Úrtól kirendelt hirdetői és magyarázói az evangéliumnak. Senkinek sincs jogában más hittételeket felállítani, azonkívül melyeket az apostolok felállítottak s az apostolok nem ismernek háromságot. Senki sincs felhatalmazva Istennek olyan nevet adni, amilyent ő ki nem jelentett. Ő pedig soha nem nevezte magát háromságnak.” / UDVARNOKI ANDRÁS: NÉPSZERŰ TEOLÓGIA – Kiadja: A MAGYARORSZÁGI BAPTISTA GYÜLEKEZETEK SZÖVETSÉGÉNEK IRODALMI BIZOTTSÁGA – BUDAPEST, 1921/


elfordulni-visszatérni - össze vissza módosítják az "igazságukat" - elfordulni - visszatérni.


Különbség van a megértés és ahhoz való igazodás között, meg a folyamatos pocskondiázás között, aminek nyilván a jutalma is más lesz.

2020. jún. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
82%

Szerinted akkor mihez tartozik, hogy Jézusnak lehet-e imádatot bemutatni vagy sem? Évtizedeken át a szektádban kellett, most tilos.

Vagy az a probléma, hogy kiderül a szektád hamissága? 😄

2020. jún. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
0%

a szektád hamissága - te el tudod dönteni mi a hamisság, amikor az Istenről szóló hamisságot igaznak vallod? Ítélet alatt vagy és köd van az agyadon:


2 Thess. 2,11

És azért bocsátja reájok Isten a tévelygés erejét, hogy higyjenek a hazugságnak;

2 Thess. 2,12

Hogy kárhoztattassanak mindazok, a kik nem hittek az igazságnak, hanem gyönyörködtek az igazságtalanságban.

2020. jún. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
0%

# 38.Nem magyaráznád meg a szekta szót ès mire utalsz vele?

Ugyanis nem èrthető a vádad,de ha megmagyarázod lehet,hogy mèg igazad is van,vagy legalább elhisszük.

2020. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!