Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért gondolják némelyek,...

KZitus kérdése:

Miért gondolják némelyek, hogy a Máté 28:19,20 bizonyítja a "szentháromságot"?

Figyelt kérdés

Ott ez van írva:"Menjetek hát, és tegyetek tanítvánnyá minden nemzetből való embereket, kereszteljétek meg őket az Atyának, a Fiúnak és a szent szellemnek a nevében, és tanítsátok meg őket arra, hogy megtartsák mindazt, amit parancsoltam nektek. Én pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezéséig.”

Más helyeken ez van írva Istenről:

Ézsaiás 40:25 „Kihez hasonlíthattok engem, hogy egyenlő volnék vele?” – ezt kérdezi a szent Isten."

Zsoltárok 83:18 "Tudják meg az emberek, hogy te, akinek a neve Jehova, egymagad vagy a legfelségesebb Isten az egész föld felett."

Ézsaiás 45:5 " Én vagyok Jehova, és nincsen más, rajtam kívül nincs Isten."

Ézsaiás 46:9 "Emlékezzetek a korábbi dolgokra, amelyek régen történtek, hogy én vagyok az Isten, és nincs más. Én vagyok az Isten, és senki sincs, aki hozzám hasonló."

János 5:19 "Jézus erre ezt mondta nekik: „Teljesen biztosak lehettek benne, hogy a Fiú semmit sem tehet a maga kezdeményezéséből, hanem csak azt teszi, amit az Atyától lát. Mert amiket az Atya tesz, ugyanazokat teszi a Fiú is"

János 6:38 "Mert én nem azért jöttem le az égből, hogy a saját akaratomat cselekedjem, hanem annak az akaratát, aki küldött engem."

János 7:16 "Jézus erre így válaszolt nekik: „Amit tanítok, az nem tőlem van, hanem attól, aki küldött engem."

.....és ez csak néhány utalás a Teremtő egyedüli voltára.



2020. ápr. 1. 11:45
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
0%

Neki a szekta használata a megvetés jele, de az Ige a megvetést a romlott gyümölcsre mondja, a pogány filozófia bálványimádásra felbujtó hamis tanára, amilyen a háromság is!


Zsid. 6,8 A mely pedig töviseket és bojtorjánokat terem, megvetett és közel van az átokhoz, annak vége megégetés.

2020. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
Vajon mi lesz akkor, amikor a jehovisták Isten elé kerülnek, kiderül, hogy Jézus az és nem tudják fel csapni a jehovista weboldalt ellenfilozófálgatást keresni arra, amit épp látnak? 😂
2020. jún. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

42.Akkor most tèrjünk vissza a kèrdèshez,ès a bibliábol bizonyítsuk vagy cáfolyuk a kèrdèsben lèvő biblia verset,hogy a Mátè28:18,19,20.bizonyitja-e a három istensèget,egyenkènt ki-mi isten,igazolva a bibliábol.Remèlem egy isten kèpes volt a bibliában igazolni magát.Jèzus mar igazolta az Atyát ès saját magát ki az egyedüli igaz Isten ès ki Jèzus Krisztus .János.17:3."Az pedig az örök èlet,hogy meg ismerjenek tèged az egyedüli igaz Istent ès akit elküldtèl a Jèzus Krisztust"A Szent szellem nem igazolt semmit ami őt istenitenè.Az Atya is igazolta saját magát sok helyen.

A fenti biblia versek igazoltak azt,hogy milyen kell legyen a megkeresztelkedès folyamata.

Tanitvány kèpzès ès megkeresztelkedès.

Nincs utalás hèrom istensègre.


Mátè.28:18."Elmenvèn azèrt tegyètek tanitvánnyá minden nèpeket megkeresztelve őket az Atyának,a Fiúnak ès a szentszellemnenk nevèben".


Itt nem ír három istensègről,de ír a tanitványkèpzèsrőr(hirdetèsről) ès a megkeresztelèsről.

2020. jún. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!