Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdőre vontam egy dologban...

Kérdőre vontam egy dologban istent. Szerintetek rosszat cselekedtem?

Figyelt kérdés

Légyszives ateisták és Jehova tanuai ne írjanak mert jelentem őket. Köszönöm!


Kezdő hívő vagyok és nagyon sok kisértéssel nézek szemben. Meleg vagyok és sok szexuális kapcsolatot létesítettem férfiakkal. Nagyon kicsi házban lakunk és nincs magánéletem. A szüleim idegbetegek. Mindíg kiabálnak egymással és velem is. Ilyenkor elfogy minden türelmem és csúnyákat mondok a szüleimre. Utána úgy érzem mintha lecsúsznék. Mintha megszektem volna valamit..de annyira nehéz ilyen család mellett Istennel járni. Ha hirtelen indulatbol mondok valamit akkor egyből azt mondják hogy : chh és még ez olvas bibliát. Meg hogy ez szenteknek való. Beleszólnak az életemben. Nem tanítottak meg engem soha semmire. Nem vagyok önnalló. Nehezen tudok beilleszkedni. Nem érzem a családi békét. Anyum szokott átkozni is és csúnyán beszélni. Kis koromban is nagyon csúnyán beszélt előttünk. Ma pedig kicsit mérges voltam és megkérdeztem Istent, hogy kíváncsi lennék arra hogyha ő lenne ebbe a helyzetbe. Ha ő lenne ember és ilyen körülményekben élne ő hogyan tudna boldogulni? Nem tudna isten voltáról csak arról hogy egy családba született és hogy rossz dolgok befolyásolták akkor ő vajon megtudna térni?


2020. ápr. 1. 23:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
66%
Isten tudja mit érzel és hogy mi van veled!! Ez már jó jel hogy felismerted a hibákat onmagadban és próbálsz valahogy isten útjára terelodni megtérni :) hogy mondjam.. Lehet azért kapod a rosszat hogy ő legyen a te kiutad akibe menekülsz és bizakodsz... Én így voltam.. Hittem istenbe mindig de úgy kerültem közel hozzá úgy lettem tényleg át szellemulve hogy nagyon sok rosszat kaptam de ő meg menekitett :) és később jöttem csak ra hogy mi miért volt.. Irhatsz üzenetet ha gondolod vagy fb n is, én nem itellek el✌🏽🙏🏼❤️
2020. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
18%
Isten mindannyiunkban ott van és bennünk él, de csak akkor tud segíteni, ha engedjük magunkat boldognak lenni. Ez bizonyos körülmények között nagy kihívás (az én életem is nagyon komplikált, így át tudom érezni, amit írsz), de nem szabad feladni!! El kell hinned, hogy minden rendbe jön, hogy jogod van a normális, boldog élethez, és csak azzal foglalkozz, amit el szeretnél érni. A rossz, lehúzó dolgoktól próbálj minél jobban elhatárolódni és hidd el, hogy Isten segíteni fog! Nagyon sokat számít, hogyan állunk hozzá dolgokhoz.
2020. ápr. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
14%
Jézus elköltözne.
2020. ápr. 2. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem Isten nem szól bele az életünkbe, azzal elvenné a tetteink felletti felelősséget.


Viszont a helyzetedben tudnék segíteni.

Hasonló cipőben jártam, nekem az életemben egy remek könyv segített egy keresztény klinikálpszichológus írta, és nagyon remek tanácsokat ad mint arra hogy hogyan segítsünk magunkon a felnőtt életben, mint arra hogy a konfliktusainkat hogyan kezeljük.


Ha gondolod privátban gmailen átküldöm.

Érdemes elolvasni, a helyzetedben.

2020. ápr. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 imakommandós ***** válasza:
46%

Az ördög támadni fogja a hitedet erre készülj föl lelkiekben, és bizony a családtagjaidon keresztül. A Biblia olvasás nagy mumus nála xd

Azért is olvassad csak mert Isten megváltoztatni Téged a szaván keresztül fog. Ha bármilyen támadás ér akkor az a legokosabb ha nem veszed fel a kesztyűt és nem próbálod megvédeni magad. Jobb a tűrő hogynem a kevély mondja Salamon. Amig otthon laksz a szüleidnél el kell viselned a próbákat, és minél előbb meg kell próbálnod saját talpon megállni. Saját életedet élni amibe nem szólnak bele. Ha pedig elesel bármilyen bűnben, akár indulati akár más kisértésben, Isten megbocsát ha kéred csak Te se neheztelj.

2020. ápr. 2. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
53%

Légyszives ateisták és Jehova tanuai ne írjanak mert jelentem őket. Köszönöm!"


Én meg ezért jelentenélek szívesen. A Jehova Tanúi éppenúgy emberek, és joguk van írni ide, mint bárkinek. Én nem tartozom közéjük, nem kedvelem őket, de azt sem, ha bárkit mondvacsinált okkal KIKÖZÖDSÍTENEK és ignorálnak, vagy bűnbakká tesznek.


Te nem az az ember vagy, aki Istennel közvetlen és mély kapcsolatot tudnál létesíteni, és nem is az, aki imával és alázattal helyre tudná tenni az életét.


De annyi eszed azért lehetne, hogy ha már komoly pszichés gondjaid vannak, akkor időben keress meg egy pszichiátert vagy pszichológust és annak regélj apucról és anyuciról.


Nem Istent kell vegzálni, hanem a lelki gondjaitdat helyretenni. Isten csak annai segít, aki segít magán.

2020. ápr. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, jó úton jársz, mert magadba tudsz szállni és látod a hibáidat. Nehéz ez, mert a gyerek a szülei viselkedése hatása alatt áll. Próbáld valahogy kizárni a szüleid negatív hatását.


És van jó hírem is, a homoszexualitás az pszichés betegség. Keress keresztény pszichológusokat, rengeteg meleget gyógyítottak már meg. Sajnos az elmúlt pár évben a google találatai közül eltűntek ezek, és a youtube-ról is leszedték a bizonyságról tanúskodó filmeket, pedig pár éve még rengeteg anyag volt erről

2020. ápr. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
53%

Igen.

Remélem, ezt nem tartod ellenvéleménynek és erre nem vonatkozik a

" jelentem őket. Köszönöm!" kijelentésed!

Szivesen, máskor is!

2020. ápr. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
0%
Nem mondanám, hogy rosszat cselekedtél, inkább úgy fogalmaznék hülyeséget csináltál. Persze ha ilyen érzelmi állapotban voltál igazán nem lehet csodálkozni, hogy így reagáltál, és bizonyára Ő sem csodálkozott, de Isten szeret.
2020. ápr. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
45%

Úgy mond Isten egy régen élt prófétája is kérdőre vonta őt. Habakuk 1:1-3-ban olvashatsz róla.

Mivel belekerült a Bibliába Habakuknak az érzései, nyilván mi is kiönthetjük Istennek a szívünket és minden érzésünket elmondhatjuk neki, persze ezt tiszteletteljesen kell tenni.

2020. ápr. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!