Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan álljak egy már általam...

Hogyan álljak egy már általam ismert gyontató elé ezzel a bűnnel?

Figyelt kérdés
Katolikus vagyok, és eddig rendszeresen gyontam. Ám 1 éve annyira meggyengült a hitem hogy már-már ateistának soroltam volna be magam. Mostanában viszont visszanyertem elvesztett hitemet. Szeretnék gyónni de nem tudom hogyan álljak oda a pap elé és mondjam el neki hogy mi történt. Szükséges ilyen helyzetekben elmondani hogy mikor gyontam utoljára és azt hogy miért ilyen rég? Félek hogy mit fog szólni, hiszen eddig is nála gyontam és valószínűleg feltűnt neki hogy már egy ideje nem latogattam miseket stb.

2020. ápr. 4. 01:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Én nem ismerem ezt a vallást, de szerintem ne ítélj, hogy ne ítéltess; szóval talán nem fog téged elítélni/megítélni; örülni fog, hogy visszatértél őhozzá, meg az istenhitedhez.
2020. ápr. 4. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
92%
Nekem szinte minden ismerősöm, aki keresztény egyszer eltért a hitétől (volt aki egy-két hónapra, volt aki 3 évre), de a pap mindig örömmel köszöntötte, ha meglátta valahol, nem zavarta, hogy nem jár templomba.
2020. ápr. 4. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
90%
A pásztor örül az eltévelygett bárány mehkerülésének.
2020. ápr. 4. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Prókátor ***** válasza:
100%

Én majdnem 10 évig nem gyóntam. Bátorságot adhat, ha megtérések történeteit olvasod. Nekem pl Vynneai Szent János történetei segítettek.

Mellékesen: jelenleg nincs gyóntatás tudtommal a járvány miatt.

2020. ápr. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 KZitus ***** válasza:
52%

„Legyetek bátrak és mondjátok: ʼJehova az én segítőm; nem félek. Ember mit árthat nekem?” ZSIDÓK 13:6.

Példabeszédek 29:25

" Az emberektől való rettegés csapda, aki viszont Jehovában bízik, annak védelemben lesz része."

2020. ápr. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! ❤️
2020. ápr. 4. 12:35
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szükséges ilyen helyzetekben elmondani hogy mikor gyontam utoljára és azt hogy miért ilyen rég?"

Mindig szükséges megmondani, akár 1 hete, akár 20 éve nem gyónt valaki.

Egyébként ne legyél emiatt zavarban. Sokan vannak így. Szüleim is éveken át nem gyóntak, mikor meghalt nagymamám akkor mentek gyónni újra. Sokszor történik egy krízis, ami miatt valaki évek után újra gyónni megy. Egyáltalán nem egyedi eset a tied.

Gyakorlati szempontból javaslom, hogy bár misék előtt kb. 20 perccel van gyóntatás, de ne ekkor menj. Ha valaki rég gyónt, szükséges lehet egy hosszabb beszélgetés. Inkább beszélj meg egy személyes időpontot. Így neked sem kell kapkodnod, a gyóntató atya sem fogja az óráját nézni, hogy mert kezdődik a mise.

Illetve erre akkor tudsz sort keríteni, ha vége ennek a járványhelyzetnek, mert most nincs gyóntatás, csak életveszélyben.

2020. ápr. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ő nem fog elitélni ez miatt,olyan ez mint a tékozló fiú, aki visszatért apjához,aki örült, hogy a fia hazajöt.
2020. ápr. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Na, voltál?
2020. ápr. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos a kijárási tilalom miatt nem volt még lehetőségem gyónni :(
2020. ápr. 18. 23:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!