Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek azért történik...

Szerintetek azért történik velem mostanában mindig rossz dolgok mert nem hiszek többé Istenben?

Figyelt kérdés

Amióta nem hiszek benne rossz dolgok történnek velem. Olyan dolgok jöttek be az életembe, amik megakadályozhatnak a céljaim elérésében és amiktől az egész jövőm függ.

Előtte is voltak már rossz dolgok, de nem olyanok amiknek ilyen komoly tétjük van. Nem érdekes mik ezek a dolgok, csak az a lényeg, hogy szerintetek ezt Isten csinálja velem? Én elfordultam tőle, mert az apró dolgokban sem segített, és nem éreztem, hogy velem van. Azóta én már inkább a tudományban hiszek, nem Istenben, meg mennyországban...stb.

De mégis úgy érzem mintha azóta valami ártani akarna nekem, mert pont akkor amikor eltervezek valamit, amikor kitűzök egy célt, egy álmomat akarom megvalósítani, pont olyankor váratlanul jön valami dolog, ami gátol az egészben és lőttek a céljaimnak. Ő tényleg azért okozna rossz dolgokat az életembe, mert én már nem tudtam többé hinni benne? Tényleg ilyen kegyetlen? Ha nem ő az, akkor tényleg csak véletlen lenne, hogy egyre távolabb kerülök a céljaimtól?



2020. ápr. 4. 22:43
1 2 3
 1/25 imakommandós ***** válasza:
83%

Apró dolgokban nem érezted, hogy segitett, nem érezted, hogy veled van, stb.

Ez nem érzés kérdése. Gondolkodtál már azon, hogy mi Jézus követése? Mit értett a kereszt viselésén? Biztos nem a saját ambicióinkat.

Ellenséges viszonyban állsz Istennel, de ettől nem lehet megmondani, hogy Isten csinálja-e ezt veled. De egy biztos: ha Isten vesszeje van rajtad akkor szeret Téged. Ha pedig csak véletlenek okoznak nehézséget akkor magadra vagy hagyva ami sokkal rosszabb mert nem vagy méltó.

2020. ápr. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
Lehet olyan célokat veszel készpénznek, amik nem csak rajtad, nem csak a vágyaidon és álmaidon múlnak...Mi nem sikerül?
2020. ápr. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Ellentmondasz magadnak. Ha tényleg nem hinnél már benne, akkor nem gondolnád, hogy miatta történnek a rossz dolgok.

Próbálj túljutni/dolgozni a gondjaidon, ne ezen aggódj. Fel a fejjel, remélem hamarosan könnyebb lesz a helyzeted :)

2020. ápr. 5. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
90%
Beszéld meg vele, hogy te úgy érzed, hogy nem akar téged segíteni, emiatt haragszol rá.
2020. ápr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki a leírásod alapján, kedves Kérdező, hogy volt egy alapjában véve téves elképzelésed Istenről, amit most egy szintén infantilis elképzelésre akarsz lecserélni.


Menthetetlen vagy.

2020. ápr. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Ha nem hinnél Istenben,akkor meg sem fordulna a fejedben olyasmi,hogy emiatt történnek rossz dolgok. Tehát valahol te hiszel még. Másrészt meg az emberi agy furcsa találmány,ha egyszer valamit a fejedbe veszel,akkor ott is fog tudni összefüggéseket találni,ahol amúgy nincs is.
2020. ápr. 5. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 MBbpg ***** válasza:
87%

Isten nem okoz neked rossz dolgokat, akkor se ha elhagyod. Azt szeretné, hogy visszatérj Hozzá, add át az életed Neki.

Ha Jézust követjük és istenfélő életet élünk, akkor szellemi szempontból védelem alatt állunk. Viszont ha úgy döntöttél hogy Isten hagyjon békén, akkor békén hagy - akaratod ellenére nem fog magánál tartani. De ezzel sajnos a Sátán hatalma alá kerülsz - ő pedig nagyon is ártani akar neked.

2020. ápr. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

Kedves kérdező!


Istentől nem származik rossz, ez mind az ördög műve. Ha te nem akarsz Istennel együtt élni, akkor milyen jogon várod el, hogy Isten jót tegyen veled? Az ember életét vagy Isten, vagy a Sátán befolyásolja, köztes állapot sajnos nincs. Azt neked kell eldöntened, hogy Isten mellett állsz, vagy nem, de ő vár téged vissza, mert nagyon szeret téged. Jézus Krisztus érted is meghalt a kereszten, a bűneidért szenvedett, mert annyira szeret téged és vár vissza. Ha kevés hited van, az kezdetnek jó, mert Jézus a megrepedt nádszálat nem töri el, a pislákoló mécsest nem oltja ki, de segíteni szeretne neked abban, hogy valóban erős hited legyen. Olvasd ehhez a Bibliát - az evangéliumokat, próbálj szívből imádkozni, beszélgetni Istennel.

2020. ápr. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Egyáltalán honnan lehet tudni, hogy létezik? Honnan olyan biztos benne mindenki? Honnan tudjátok, hogy a BIblia nem csak egy kitaláció, amit csak úgy megírt valaki, aki hinni akart valamiben?
2020. ápr. 5. 13:25
 10/25 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Az ember életét vagy Isten, vagy a Sátán befolyásolja, köztes állapot sajnos nincs.”


Érdekes, eddig az volt ,hogy szabad akaratunk van most meg azt mondod ,hogy mindegy mit csinálsz mert az ígyis-úgyis vagy Isten vagy Sátán befolyásolja. Tehát nem én döntök mert engem tudat alatt irányítanak/ befolyásolnak/ terelnek. Viszont ha Isten mindenható akkor nyilván az ő befolyása felülírja a Sátánét. Mások viszont az ellenkezőjét mondják mert “ez a világ a Sátáné mert Isten ideiglenesen neki adta”. Akkor viszont Isten nem avatkozik bele semmibe mert perpill nem ő irányít és ezt Bibliai idézetekkel is alátámasztják (ezért pl hülyeség imádkozni mert úgyse segít). Megint mások szerint Isten mindig velünk van s segít ha kell és ezt is bibliai idézetekkel bizonyítják (ezért ha valaki imádkozik és valamikor valami pozitív történik akkor Istent dicsérik). És még lehetne sorolni a variációkat. Most akkor mi van ?

2020. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!