Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért hiszi azt a sok bigot...

Miért hiszi azt a sok bigot katolikus, hogy isten miatt van a koronavírus?

Figyelt kérdés

Annyira idegesítő, hogy sok netes portálalon olyanokat olvasok, hogy "azért van koronavírus, mert isten így bünteti meg az embereket" stb...


Miért találnak ki ilyen ostobaságokat?



2020. ápr. 7. 13:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Miért használsz olyan szót, amit nem tudsz leírni?
2020. ápr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
Érdekes dolog az idealizmus és materializmus kettőssége, ami egységet képvisel. Az idealizmus, azaz az istenhívók világképe valójában sokkal anyag- és tárgyszerűbb. Ők mindenre tárgyilagos(nak tűnő) okra próbálják visszavezetni a történéseket.
2020. ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ugyanez van az iszlámoknál is, sőt eleinte azt hírdették, hogy Allah küdte a hitetlenekre.
2020. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
40%

"Annyira idegesítő, hogy sok netes portálalon olyanokat olvasok"

A facebookon és a társaikon csak az agyament, metális beteg kisebbség képviselteti magát. Nem csak a katolikusokra vonatkozik, hanem mindenkire, aki aktívan posztol. Gondolok itt a magamutogatókra, a megmondóemberekre, konteósokra és a hasonlókra.


"Érdekes dolog az idealizmus és materializmus kettőssége, ami egységet képvisel. Az idealizmus, azaz az istenhívók világképe valójában sokkal anyag- és tárgyszerűbb. Ők mindenre tárgyilagos(nak tűnő) okra próbálják visszavezetni a történéseket."

Szerintem te egybemosod az ok -okozati világképet a tárgyilagossággal, ami tévedés. Az ok lehet szellemi eredetű, sőt, az eredendő, abszolút ok mára már nagyjából biztosra kiderült, hogy egy örök szellemi intelligencia, azaz Isten. Ettől még nem lesz ez tárgyilagos, materiális és így nem mosódik egybe a materializmussal. Amúgy egyetértek veled, ezt leszámítva.

2020. ápr. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Ennek az oka a tanitás, oktatás miatt lehetséges. Ha valaki ismeri a Biblia tartalmát, és az igazságot Istenről, szándékáról, az nem állit ilyesmit.

Sajnos ebben közrejátszik az is, hogy azok sem ismerik, akiket állitólag oda képeztek ki az úgynevezett "teológiát" végzettek közül, hogy a nyájat vezessék, tanitsák, és tisztán tartsák a gyülekezetet.

2020. ápr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon sok előfeltételnek kellett teljesülnie ahhoz, hogy a vírus elkezdjen terjedni. Ezek egy részéért az ember felelőssé tehető, de nem mindegyikért.

* Valaki túl közeli kapcsolatba került az eredeti állattal. Szabad akaratból.

* Annyi vírus jutott belé, amennyit nem tudott az immunrendszere legyőzni. Erről nem ő tehet, ez teljesen véletlenszerű. Véletlen, aha. Ha Isten nem akarta volna, akkor megakadályozhatta volna.

Tehát az a hülye és szemét Isten akarta ezt a járványt, és ennek az összes következményét is.

2020. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Katolikus vagyok, több oldalt is követek, de ilyennel még nem találkoztam. Linkelnél párat?

Azért is vagyok kíváncsi, mert a katolikus teológia szerint ez pont nem ilyen fekete és fehér.

2020. ápr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

#7


Rád nem vonatkozik, csak a "bigoT katolikusokra".

2020. ápr. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
75%

Amiért a protestáns szekták szerint jön világvége.

Van pár őrült katolikus, de ott legalább az ember őrült nem az egész hitvallás.

2020. ápr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Na tessék. Má' meg a protestánsok... Én csak a Jehovákról tudtam, ők tűzik ki újra és újra az újabb világvége dátumot. Természetesen ők megmenekülnek.
2020. ápr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!