Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! Akinek épp...

Keresztények! Akinek épp Nagypéntekre esik a születésnapja, megünnepli? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 7. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
46%
Jézus van a tortán marcipánból.
2020. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
OMG!
2020. ápr. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyakorló keresztény, akkor vagy előtte, vagy átteszik húsvétra, hisz akkor amúgy is ünnep van.
2020. ápr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 jdfGabrella ***** válasza:
53%
Ennek semmi akadálya.
2020. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%

Nekem nem tud erre a napra esni, de pl. nagypapámnak volt már ilyen. Nagyon ritkán van ez amúgy, egy életben kb. 2-3-szor. Nálunk családban amúgy is szokás, hogy a közel eső hétvégén van az ünneplés, szóval áttennénk vasárnapra.

Ha nekem esne nagypéntekre a szülinapom, akkor magamban biztosan ugyanúgy hálát adnék, ahogy most is, és Jézus kereszthalála miatt még "speciálisabb" lenne ennek a hálának a megélése. Szép párhuzam amúgy: Ő meghalt értem, hogy én megszülethessek, sőt hogy az örök életre születhessek.

2020. ápr. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Nem azért, de angol nyelvterületen Nagypéntek=Good Friday, vagyis "Jó Péntek". :)
2020. ápr. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

6-os igen, de ennek vagy az az eredete, hogy a "Good" eredetileg "God's" lehetett vagyis "God's Friday", azaz Isten péntekje. Ahogy a goodbye is annak rövidülése, hogy "God be with you"

Vagy a good szó jelentette régen azt is, hogy szent. Nem csak azt, hogy jó.

Németül amúgy Karfreitag, tehát "gász-péntek".

2020. ápr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!