Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van olyan vallásos ember, aki...

Van olyan vallásos ember, aki nem követ vallást, csak vallásos, de vallás nélkül?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 8. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Hívő, de felekezeten kívüli -erre gondolsz? Van.
2020. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én jelenleg abban hiszek amit felépítettem magamnak, és nem azt amit az egyes felekezetek szolgálatnak.
2020. ápr. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Izomzat, kondi kulcsszavakkal te vallásra gyúrsz, vagy agyra?
2020. ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt hívőnek nevezik.
2020. ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%
Nincs. A szó jelentése: vallás-os. van vallása. Akire te gondolhatsz, az a deista. Tehát olyan ember, aki a világ létezését nem tudja elképzelni valami magasabb rendű szellemi erő ténykedése nélkül, de nem konkretizálja azt. Ez egy filozófiai irányzat.
2020. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha nem követ vallást, akkor hogyan lehetne vallásos? Akkor vallásos, ha követ valamilyen vallást, azon vallás tagjának vallja magát. Tehát ha vallásos, akkor mindenképp követ valamilyen vallást - legfeljebb a vallása nem egyezik meg egyetlen bejegyzett vagy illegális egyház vagy felekezet vallásával sem. Magyarán saját, egyéni vallást követ, még ha ez esetleg nem is tudatosul benne.
2020. ápr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Ezért fog kipusztulni az emberiség!

https://www.youtube.com/watch?v=BBvIweCIgwk

Amit a kérdező mondani akart:

"Van olyan HÍVŐ ember, aki nem követ vallást?"

Válasz:

Van.

2020. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés kezd hasonlítani egy magyar népmese részhez. Pl. a lány úgy járuljon a király elé, hogy legyen is rajta ruha és nem is, de ne legyen meztelen.


Pl. én katolikus vagyok, de nem követek mindent, nem szeretek gyónni és fertőző ostyát lenyelni. Tehát elvileg nem követem. Vallásosnak mondom magam, de más szerint nem vagyok az. De viszont a negyedik állítás nem igaz rám, mert azért szeretek a katolikusokhoz tartozni, tehát nem vagyok vallás nélküli. Viszont szeretek a protestánsokhoz beülni misére.

2020. ápr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!