Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ateisták miért hiszik,...

Az ateisták miért hiszik, hogy okosak és tájékozottak, miközben nem azok?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 8. 18:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Értelmetlen kérdés, üres provokáció.
2020. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Hát például mert a véleményünket nem próbáljuk tényként beállítani, hogy aztán hülye kérdéseket építsünk az eleve alaptalan feltételezésre.
2020. ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Mojjo ***** válasza:
93%

Meglepőt mondok: az ateisták is emberek, akiket - általánosságban - csak a vallásos hit hiánya különböztet meg a hívőktől.

Egy ateista is lehet tájékozott és intelligens, mint ahogy tájékozatlan és ostoba is - és bármi ezen kategóriál között. Pont ugyanúgy, ahogy egy hívő.

Plusz egy ateista is hiheti magát rendkívül okosnak és tájékozottnak, de gondolhatja azt is magáról, hogy erősen hiányosak az ismeretei, valamint érezheti úgy, hogy nem különösebben intelligens. Pont, mint egy hívő.

2020. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
ezzel a válasszal is egy tényt állítottál, elég köpönyegforgató.-
2020. ápr. 8. 18:50
 5/22 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz pontosan?
2020. ápr. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

arra, hogy folyamatosan ugyanazok az ateisták próbálják a hülyeségeit igazolni a vallás kategóriában, egész nap, mintha a gép előtt ülnének folyamatosan csak azért, hogy kielégítsék magukat azzal, hogy megmondják a frankót.

(jézus 666 is ilyen élettelen embernek tűnik egyébként)

2020. ápr. 8. 18:52
 7/22 anonim válasza:
31%
pontosan!!! a "Jézus 666" egy csicska..
2020. ápr. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 KZitus ***** válasza:
45%

Szia

Ez merész állítás! Jól meggondoltad? Mert így is kérdezhetted volna:"A vallásosak miért hiszik, hogy okosak és tájékozottak, miközben nem azok?"

Szóval ez a kérdés így nem kategorizálható. Na, nem mintha nem lenne igazad, de általánosítani nem bölcs dolog. Csak figyeld kérlek meg a vallásosakat, amint vitatkozna :-) Mindegyik jobban tudja a másiknál. Sajnos ez az egész azért van, mert nem tudják elfogadni egymás nézetét. Véleményben, nézetben: „uralkodik az ember az emberen maga kárára” Prédikátor 8:9. Azt is megfigyelhetted, hogy az ilyen vita soha nem hoz közelebb két embert egymáshoz.

2020. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
17%

Egy ateista emberel találkoztam eddig, osz társam volt, mindenből

Megbukott töri, biológia, fizika ki is rúgták. Biztos nem ez az átlag nem is mondtam, hogy minden ateista ilyen, de én még csak egy ateistával találkoztam kevés tapasztalatom van.

2020. ápr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

Mert többségében azok vagyunk.


És itt például nem csak nagyobb lexikálisabb tudással rendelkezem, mint az átlag hívő, aki csak a Bibliát bújja, meg a felekezete kiadványait, de magát a kereszténységet is kiválóan ismerem.


Ó és Újszövetségi bevezetéstani ismeretek, az apostoli atyák művei, egyháztörténelem, bibliai szövegkritika - a kisujjamban van.


Ez a hívők 90%-a nem mondhatja el magáról, de én igen.


Tehat joggal tartom magam intelligensebbnek.

2020. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!