Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek is a Covid-19...

Szerintetek is a Covid-19 járvány Isten büntetése?

Figyelt kérdés
És ha igen szerintetek Istennek mi baja a nyugdíjasokkal?
2020. ápr. 8. 21:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
26%

Nem.

Ez a járvány A Bibliai prófécia teljesedése, ami az utolsó napokra vonatkozik.

2020. ápr. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Ugyanolyan járvány, mint amik végigkísérték az emberi történelmet, a tífusztól a pestisen át a koleráig. Nem csak az állatvilágban, az ember esetében is létezik a természetes szelekció, a természet szépen teszi a dolgát és kiszelektálja gyenge, nem életképes egyedeket. Ez a járvány is csak egy ilyen eszköz, semmiféle isteni beavatkozásról vagy büntetésről nincs szó.
2020. ápr. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Vallásos vagy??

Akkor tudod hogy Isten nem írtja már a népet semmivel. Az uccsó Noé bárkája volt, akkor megfogadta, hogy nem lesz több ilyen és a szivátvány szimbolizálja ezt az alkut és a békét...


Szóval ha vallásos vagy hiszel ebben, hogy nem Isten büntetése. Ha nem vagy vallásos akkor meg minek fárasztod itt a népet?


Mellesleg pap is halt már bele, ő meg Isten szolgája, szóval mi baja volt az Úr igéjének földi hírdetőjével?

2020. ápr. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem az.
2020. ápr. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én ateista vagyok, de most még én is 100%-ban egyetértek az előttem szóló hivőkkel, szerintem sem Isten büntetése a Covid.
2020. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

"Szerintetek is a Covid-19 járvány Isten büntetése?"

Nem, ez a bűnök egyik következménye, amiért csak az ember a felelős.

Hogy jobban értsd: ha beállsz egy robogó vonat elé, akkor nem Isten büntetése, hogy darabokra tép, miközben átmegy rajtad.


És még csak nem is az utolsó napok próféciájának beteljesedése.

2020. ápr. 9. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

"Akkor tudod hogy Isten nem írtja már a népet semmivel. Az uccsó Noé bárkája volt, akkor megfogadta, hogy nem lesz több ilyen és a szivátvány szimbolizálja ezt az alkut és a békét..."

Noénál azt fogadta meg, hogy nem fogja ismét kinyírni az élővilágot özönvízzel. Olvasd el. A mózesi szövetségben igencsak aprította a népeket a bűneik miatt - jogosan


Olvasd csak!


9,11 Szövetséget kötök ti veletek, hogy soha ezután el nem vész özönvíz miatt minden test; és soha sem lesz többé özönvíz a földnek elvesztésére.


9,12 És monda az Isten: Ez a jele a szövetségnek, melyet én örök időkre szerzek közöttem és ti köztetek, és minden élő állat között, mely ti veletek van:


9,13 Az én ívemet helyeztetem a felhőkbe, s ez lesz jele a szövetségnek közöttem és a föld között.


azért is téves, amit mondasz, mert az Újszövetség tartalmazza, hogy tűz által minden el fog pusztulni ítéletkor, az újjáteremtés előtt.


Legyünk mindig precízek!

2020. ápr. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

"Én ateista vagyok, de most még én is 100%-ban egyetértek az előttem szóló hivőkkel, szerintem sem Isten büntetése a Covid."

Miért, van olyan ateista, aki szerint Isten büntetése lenne?:)))

2020. ápr. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Érdekes és megrázó ez a járvány okozta kényszerpihenő. Jó kihasználni több pihenésre, elmélkedésre, sőt magunkba szállásra. Esélyt ad a dologiasulásból való kitekintésre. Egyszerre persze rettenetes csapás is, amelynek el kell gondolkodni az üzenetén. Látjuk, hogy a stabilnak hitt világ, miként tud napokon belül szétesni. A Bibliát ismerő emberek ilyenkor kutatják mindennek a profetikus jelentését, miközben igyekeznek hirdetni Jézus Krisztus örömhírét, és persze bátorítani mindenkit a kitartásra és a további bajok megelőzésére.
2020. ápr. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ahogy a pestis vagy a kolera járvány sem az volt, pedig abba sokkal többen haltak meg. Az sem Isten büntetése, ha pl. földrengés van. Isten mikor létrehozta a világot, akkor adott neki szabadságot is. A természeti törvények működnek a maguk útján. Ezért megtámadhatja vírus a szervezetünket, meg történhetnek velünk balesetek.

Jézus is mondta, hogy nem voltak bűnösebbek azok, akikre siloéban rádőlt a torony (ez a zsidó gondolkodás, hogy ha valami rossz ér, akkor az azért van, mert valaha elkövettünk egy bűnt és ez rá a válasz). Viszont azt is mondta Jézus, hogy ha nem tartotok bűnbánatot, elvesztek ugyanúgy, mint ők.

Ez a járvány nem büntetés. Hanem lehetőség egy tisztább, jobb életre. Tanulhatunk belőle - már ha szabad akaratunk szerint élünk ezzel a lehetőséggel.

2020. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!