Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallás az ami egyet...

Milyen vallás az ami egyet ért a pünkösdi karizmatikus egyház progresszív gondolkodásával, de nem cionista, sőt Jézus keresztrefeszítéséért egy kicsit hibáztatja is őket?

Figyelt kérdés
Én valami hasonló vagyok. Szerintem nagyon sok mindent jól gondol Németh Sándor, de a zsidók semmivel sem választottabbak mint mondjuk a palesztínok, magyarok, németek...stb... Egy kicsit a zsidó vallást hibáztatom is Jézusért és szerintem sok dolgot rosszul gondolnak és vannak olyan szertartásaik pl. körülmetélés vagy áldozás ami nevetséges vagy rossz. Mi ez? Mélyen keresztény vagyok, de nem vagyok katolikus és eléggé progresszivan gondolkodok sok mindenről.

2020. ápr. 11. 23:45
 1/4 MBbpg ***** válasza:
100%

Én ilyen másféle felekezetet vagy vallást nem nagyon ismerek, viszont pár személyes megjegyzést hozzáfűznék, ha nem baj :)

"de a zsidók semmivel sem választottabbak mint mondjuk a palesztínok, magyarok, németek...stb"

Igazad van, de nincs igazad. Nem különbek, viszont Isten Ábrahám, Izsák és Jákob Istene. Továbbá azt se feledhetjük, hogy a Messiás is zsidó volt. Ezzel nem tehetünk semmit, irigyelnünk nem kell őket, hisz Krisztusban mi is Isten népéhez csatlakoztunk.

"Egy kicsit a zsidó vallást hibáztatom is Jézusért és szerintem sok dolgot rosszul gondolnak és vannak olyan szertartásaik pl. körülmetélés vagy áldozás ami nevetséges vagy rossz"

A keresztről ne feledjük, a megváltó terv része volt! Jézus személyesen a mi bűneinkért is a kereszten függött, tehát bár hibásak a korabeli zsidók is, mi is azok vagyunk. A szertartásaik.. hát... Az áldozás szükséges volt, hisz a bűn zsoldja a halál, és egy állat halála el tudta fedezni a bűnöket (de ez csak ideiglenes volt, a Keresztig. Pl Jom Kippur). A körülmetélésről nem tudom, hogy miért pont úgy volt, ahogy, de a lényege az megvolt, Izrael népe különbözött a többi néptől.

Nos, más alternatívát nem adtam, de talán a fentiek után kicsit másképp látod a szitut :)

2020. ápr. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De maguk a zsidók voltak a hibásak mert ők voltak a hitetlenek, nem hitték hogy Isten megtesteselüse. Vannak igenis olyan szertartások amik eléggé hát... Az igazán mélyen vallásos zsidóknak vannak fúrcsa dolgaik... A zsidó vallás gyakorlatilag ellentétes a kereszténnyel. Ők nem hisznek a másvilágban, nem hisznek Jézusban, nem hiszik a feltámadást és nem is egyezik az Istenünk. Ők Jehovában hisznek, tudom... "ugyan az", nem a hitoktató barátom mondta hogy nem szinonímák, a zsidók egy más szellemiségű Istent képzelnek el, ami keresztényeknek nem ideális istenkép.
2020. ápr. 12. 00:33
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Alapíts egy ilyen egyházat.


Amit te progresszivitásnak nevezel (jobbos nézetek a kétféle szeretet teljes mellőzésével)+amit te karizmatikus kereszténységnek nevezel (minimális Bibliaismeret, az is kifacsarva)+az antiszemitizmus ütős kombónak tűnik, lesz rá kereslet. Meg akarsz gazdagodni, igaz?

2020. ápr. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
5%

Mi a zsidóság küldetése ma?


Kedves Barátom!


1. Az Én sorsomtól semmiképpen sem választható el a zsidóság sorsa, tehát az Én életemtől a zsidóság élete.


Ez a következőt jelenti a gyakorlatban: Ábrahámmal elindult az az isteni küldetés, amely Velem, Jézussal érte el tetőpontját. Isten szövetséget kötött az emberrel, s ez Bennem, megtestesülésemmel nyerte el teljességét.


Most azt mondom el, amit a zsidóságnak tennie kellett VOLNA! A zsidóságnak az lett volna a feladata, hogy már születésem előtt Értem éljen, és születésem után Belőlem éljen.


Születésem előtt és után – mivel minden rossz egy elrontott jó –, a szenvedések tengere zúdult e népre mindenkor, amikor feladatát önző módon elhanyagolta. Igen, mert feladata az Isten áldásának hordozása volt, s ennek elmulasztása nem járhatott mással, és nem járhat ma sem mással, mint azzal, hogy az átok hordozója lehet.


Áldás, vagy átok! Minden zsidónak naponta választania kell e kettő között! Áldás, ha Isten becsületét hirdeti, átok, ha a mulandó értékek becsületét védi (Móz. Törv. 30:19).


Születésem előtt, elsősorban mint NÉP élte át az Istennel kötött szövetség következményeit. Ma, mint a világban szétszórtan élők, külön-külön válnak áldássá, vagy átokká mindaddig, amíg össze nem gyűjtöm, egységes néppé nem teszem őket annak látható jeléül, hogy Isten mindörökké hűséges szövetséges!

Jézus; A HANG - könyv 4774

2020. ápr. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!