Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor vessem ki a hálót?

Mikor vessem ki a hálót?

Figyelt kérdés

Amikor Jézus mondta a tanítványoknak, hogy vessék ki a hálót, tele lett hallal, pedig előtte próbálkoztak, és semmit nem fogtak.

Én is így vagyok valamivel (biztos több valamivel is, de most egy valami lenne fontos).

Honnan tudjam, mikor jelez Jézus, hogy most vessem ki a hálót? Hogy jelez? Nekem is jelez? Hogy vegyem észre?

Neked volt ilyen? Hogy vetted észre?


Kérlek, írd oda, melyik keresztény felekezethez tartozol.

Köszönöm.



2020. ápr. 18. 20:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

"Jézus pedig így szólt hozzájuk: "Az én időm még nincs itt, nektek azonban minden idő alkalmas." János 7:6


Volt már ilyen, még talán most se tudtam kivetni. Nem tartozok egyik felekezethez sem.

2020. ápr. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kint vagy pecázni?
2020. ápr. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2: Halászni :) Nem ugyanaz :)
2020. ápr. 18. 20:52
 4/14 anonim ***** válasza:

Jó a fogás? :)

Vagy most Jézus szavait figyeled, hogy mikor vesd ki?

2020. ápr. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4: Túl békésnek látszik a víz. Már amennyire látom a nem túl sok fénynél.

Igen, Jézus szavait próbálnám figyelni, meg a tiéteket :)

2020. ápr. 18. 20:57
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Sikeres halászatot kivánok.

A halászat népszerű mesterség volt abban az időben. Azonban, Jézus "emberek halászatára" szerette volna megtanitani a követőit. Mindig is szivesen használ a minden napi életből szemléltetéseket, mit például a mesterségek közül a halászat, de olykor a természetet, a madarakat, Fákat is felhasználta ha tanitani szeretett volna valamit. Igy jobban érthető volt a minden napi emebrek számára is az, amit mondani szeretett volna.


Lehet, hogy elkeseritelek, de Jézus nem avatkozik bele most az ilyen dolgokba. Biztos vagyok benne, hogy ennek ellenére sikerese leszel, főleg ha tapasztalatod van ezen a téren, és a képességed, tudásod javát is latba veted.


Jehova Tanúja

2020. ápr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Figyeld az én szavaimat: az a dolog Jézusra vonatkozott. Rád biztosan nem, te csak egy gazdag özvegyasszonyra vetheted ki a hálódat.
2020. ápr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
1: Néztem a Szentírást, mikor, kiknek mondta Jézus. Ez szerintem arra vonatkozik, hogy mondják Jézusnak a testvérei, hogy menjen-jöjjön ő is Júdeába az ünnepre, de Ő nem akar, mert számára veszélyes, és még nincs itt az idő. A többiek útnak is indulnak, Ő pedig marad.
2020. ápr. 18. 21:22
 9/14 anonim ***** válasza:

Jézus beugrana a vízbe és kézz fogná ki a halakat.

Jézus okos! Légy te is az!

2020. ápr. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
6: Köszönöm jókívánságod.
2020. ápr. 18. 21:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!