Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki keresztény, szerintetek...

Aki keresztény, szerintetek Isten az időn kívül létezik, és nincs szüksége időre? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 22. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem igen.
2020. ápr. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Isten alkotta meg az időt is. Mi szüksége lenne egy örökkévalónak időre?
2020. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Hawking szerint nem volt ideje megteremteni a világot Istennek. De szerintem, most már a lelke Pokolban él. Mit gondoltok?
2020. ápr. 22. 15:10
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Istennek nincs szüksége semmire, hiszen önmagában létezik időtlenül.

#3

Ha a Szentírás nem kárhoztat senkit konkrétan Júdáson kívül, akkor ki vagyok én, hogy ezt megtegyem? Hawking esetében is csak Isten üdvözítő szándékában bízhatunk, hogy így ő is elnyerte Isten színe látását végül.

2020. ápr. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valóban nincs szüksége rá. Viszont az emberi teremtményeinek igen, ezért a nap, és a hold váltakozásával jelzi az embernek, hogy mikor milyen időszak van.
2020. ápr. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:

Szia

Isten másként számolja az időt, mint mi emberek. Erre számos utalás van a Bibliában. Pl. Prédikátor 3:11

"Mindent gyönyörűnek készített a maga idejében. Még az örökkévalóság gondolatát is az emberek szívébe adta, ám soha nem fogják megtudni, mi mindent tett az igaz Isten kezdettől fogva mindvégig."

Lehet, hogy miattunk beszél Isten az időről, hiszen azzal kezdi a teremtési beszámolót, mi mindent tett egy-egy "nap" alatt.

Bár az idő egyetemes, senki sem tudja meghatározni, mi is az tulajdonképpen. Éppen olyan kikutathatatlan, mint a tér. Senki sem tudja megmagyarázni, hol kezdődött vagy hová tart az idő áramlata. Ezek a dolgok Jehova határtalan tudásához tartoznak, akiről a Biblia kijelenti, hogy „határtalan időtől, határtalan ideig” létező Isten, a Zsolt 90:2 szerint.

Salamon király ezt írta az időről:„Mert mindennek meghatározott ideje van, minden ügynek ideje van az egek alatt: ideje a születésnek, ideje a meghalásnak, ideje a plántálásnak és ideje a begyűjtésnek; ideje a megölésnek és ideje a gyógyításnak; ideje a lerombolásnak és ideje az építésnek; ideje a sírásnak és ideje a nevetésnek” Prédikátor 3:1–4).


Nincsen szüksége időre? Időre volt szüksége a teremtési korszakok alatt is...

2020. ápr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!