Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten, Túlvilág létezik....

Isten, Túlvilág létezik. Hiszek ebben. Szerintetek hívők a Biblia könyvet az ember írta? Mint egy verset. De attól még létezhet Isten stb. Mit gondoltok hívők?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 23. 12:07
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Én ezeken még nem gondolkoztam, de jó kérdés. Isten biztos hogy létezik mert én például nagyon sokszor tapaszaltam már jóságát és kegyelmét, szeretetét ami kétségen kívül bizonyítja hogy létezik :)

21/L

2020. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Úgy gondolom emberek írták és Istentől ihletett módon. Mint minden igazán nagy műalkotás is ihletett (a görög eredeti szóban még benne van ez azt jelenti, "isten által áthatott"). Ilyen minden műalkotás, egy Bach fuga, egy Rilke vers és minden. A szentiratok nem műalkotások, más a szerepük - de ez közös a művészi alkotásokkal:

Isten által ihletett.

2020. ápr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Dr. Élet válasza:
84%
A biblia szó konyvecskeket jelent, tehát emberek írták, úgymond a legosibb adathordozo, mint manapság pl a pendrive.
2020. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Igen attól, mert az ember írta a Bibliát, attól létezhet Isten. Mitől lenne ez logikailag kizáró ok?

Isten ihlette, kvázi diktálta a Bibliát

2020. ápr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is hiszek Istenben, de a Bibliát egyértelműen emberek írták. Józan ésszel: az Újszövetség Apostolok cselekedetei és Jelenések könyve közti rész levelekből áll, a Jelenések könyve egy ember által leírt látomások, az Apostolok cselekedeteiben a szerző utal arra, hogy ő is ott volt a történteken, Jeremiás prófétánál pedig az írnok is meg van nevezve és még lehetne sorolni. Tehát szerintem emberek írták, akiknek Isten látomásokat adott vagy csak egyszerűen hittek Benne.
2020. ápr. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy emberek írták! Nálunk nincs az, mint a muzulmánoknál, akik abban hisznek, hogy a Koránt Isten diktálta Mohammed prófétának, így annak minden mondata a szó legszorosabb értelmében tökéletes és isteni.


A Biblia egyes könyvei más évezredekben íródtak. De olyan emberek írták, akik úgy gondolták, hogy valahogyan megtapasztalták Istent az életükben, és arról írtak.

2020. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%
Én nem ítélek el senkit, de én egyáltalán nem hiszek Istenben. Ha létezne, akkor miért van ennyi szörnyű dolog a világban, miért szenvednek az ártatlanok?
2020. máj. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!