Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! Szerintetek akkor...

Hívők! Szerintetek akkor tényleg nincs élet a halál után? = ( (többi lent)

Figyelt kérdés
Két éve halt meg a nagymamám. És azt hittem, hogy üzenni fog valahogyan, bárhogyan. De nem láttam természettfeletti erőtt! :( Most akkor mivan? Elég szemétség lenne szerintem, ha csak úgy van a világ és nincs semmi Isten, Túlvilág, szellem stb...

2020. ápr. 26. 23:14
1 2
 1/17 anonim válasza:
42%

Én a reinkarnációban hiszek, de azt is kicsit máshogy, mint mások stb.

Az idő relatív, és a lelkünk egy megfoghatatlan dolog, így szétkavarodhat benne. Újjá születünk egy másik emberben, vagy a múltban, vagy a jelenben, vagy a jövőben. És szerintem mindenki megjárja mindenki útját. Csak lehet kicsit máshogy. És aztán jönnek a párhuzamos dimenziók. Fhuuuh úgy szeretek ilyeneken gondolkozni :3

2020. ápr. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
28%

Valóban nincs.

Isten létezik, azonban az embernek a halálállal fizet a helytelenségéért, illetve jelenleg még ez a következménye Ádám lázadásának.

azonban ne keseredj el, bár tudom, hogy ez nem könnyű. Ugyan is Jézus azért halt meg, hogy az emberek számára visszaállitsa az örök élet lehetőségét, amit Ádám elszúrt. Kedves Nagyid feltámadásban részesül majd a messiási királyságban. A kérdés, hogy személy szerint Mi ott leszünk-e, hogy találkozzunk a szeretteinkkel, akit most még elveszitettünk.

2020. ápr. 26. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
46%

A keresztény hit szerint van rütúlvilág, nem értem a kettes miről hablatyol...

Miért tudnál vele beszélni, csak mert meghalt és van túlvilág?

Ha továbbra is itt lenne, és beszélhetnél vele, mi lenne a külömbség aközött hogy éle, vagy hal e?

Semmi.


Én nem hiszek a tulvilágban, mégis bántóan együgyűnek tartom, hogy egyesek képtelenek megérteni a tulvilág fogalmának lényegét.

2020. ápr. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

"A keresztény hit szerint van rütúlvilág,"


Ez nem igza. A Biblia Istene, és a Fia Jézus soha nem mondta, vagy iratta le ezt. Ezt az emberek találták ki, némely Biblia verset felahsználva. Nem keresztény tanitás, csak mert a magukat "keresztényeknek" vallók közül ezt kiforgatták. Ahogy sok minden nem keresztény tanitás, vagy ünnep, csak mert annak akarják elfogadtatni.

Az ember bűntetése a halál. Az élet ajándék, amit ha elveszit, nem kap vissza, hacsak nem érdemes arra.

Azonban azt is csak Jézus messiási királyságában.

2020. ápr. 27. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Alex Fly ***** válasza:
Ő már a téren és időn kívül van, nem tudsz vele kapcsolatba lépni.
2020. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
39%

"Hívők! Szerintetek akkor tényleg nincs élet a halál után? = ( (többi lent)

Két éve halt meg a nagymamám. "


Szerintem nem lenne túl büszke az unokája logikájára. Nincs élet a halál után, és mi unalomból hiszünk a Bibliában

2020. ápr. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én azért hiszek a Istenben, Túlvilágban. De akkor ha meghalok örökké aludni fogok, és sohatöbbé nem fogok felébredni??
2020. ápr. 27. 09:10
 8/17 anonim ***** válasza:
23%

Nem azt irtam, hogy Isten létezésében, és szándékában ne legyen hited. Hanem azt, hogy a Teremtő a halált adta "büntetésül" az embernek. Jézus pedig ezt hivatott eltörölni. Ennél fogva az embereknek lehetőségük van az életre, ha elhszik Jézus megváltó halálát, és Isten szándéka szerint élnek.

Ők feltámadásban fognak részesülni, ahogy a nagymamád is.de nem rögtön a halál után, hanem amikor a Földön is Jézus messiási királysága fog uralkodni.


Érdekes, hogy emberek milliárdjai kérik ezt imában, de még sem ezt hiszik.

(Máté 6:9, 10) . . .»Égi Atyánk, legyen megszentelve a neved. 10 Jöjjön el a királyságod. Legyen meg az akaratod, mint az égben, úgy a földön is.

Isten a Földön is megvalósitja az eredeti szándékát.

Ha nem igy volna, miért kérjük ezt imában?

2020. ápr. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Szia,


Szerintem az Úr Jézus Krisztus elég egyértelműen fogalmazott ezzel kapcsolatosan:

"Ne csodálkozzatok ezen: mert eljön az óra, amelyben mindazok, akik a koporsókban vannak, meghallják az ő szavát, és kijönnek; akik a jót cselekedték, az élet feltámadására; akik pedig a gonoszt művelték, a kárhozat feltámadására." (János evangéliuma 5:28-29)

Pál apostol így erősíti meg ezt:

"Nem akarom továbbá, atyámfiai, hogy tudatlanságban legyetek azok felől, akik elaludtak, hogy ne bánkódjatok, mint a többiek, akiknek nincsen reménységük. Mert ha hisszük, hogy Jézus meghalt és feltámadott, azonképpen az Isten is előhozza azokat, akik elaludtak, a Jézus által ő vele együtt. Mert ezt mondjuk néktek az Úr szavával, hogy mi, akik élünk, akik megmaradunk az Úr eljöveteléig, éppen nem előzzük meg azokat, akik elaludtak. Mert maga az Úr riadóval, arkangyal szózatával és isteni harsonával leszáll az égből: és feltámadnak először akik meghaltak a Krisztusban, azután mi, akik élünk, akik megmaradunk, elragadtatunk azokkal együtt a felhőkön az Úr elébe a levegőbe; és ekképpen mindenkor az Úrral leszünk. Annakokáért vígasztaljátok egymást e beszédekkel."

(I.Thesszalonika 4:13-18)

Van élet a halál után, mindenki fel fog támadni!


Üdv. Péter

2020. ápr. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Két éve halt meg a nagymamám. És azt hittem, hogy üzenni fog valahogyan, bárhogyan. De nem láttam természettfeletti erőt"


Miért kellett volna? Nem sok (sőt,meg merem kockáztatni,hogy egyetlen)hívőtől SEM hallottam olyat,hogy a halál utáni élet jelentene olyasmit,hogy visszajönnek a halottak és beszélgetünk velük. Pont,hogy azt mondja,hogy ők nem a Földön élnek már. Valamit összekeversz szerintem a kereszténységgel.

2020. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!