Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi Isten 7 parancsolata?...

Mi Isten 7 parancsolata? Kezdő hívő vagyok, de a fontosakat megakarom tanulni, hogy a Mennybe jussak.

Figyelt kérdés
Ha néha nem tisztelem atyámat és anyámat, akkor már a Pokolra jutok? Mit gondoltok erről aki hisz a Túlvilágban? Főleg hívők válaszák várom akik hisznek a Túlvilágban is.

2020. máj. 4. 14:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

10 parancsolat van összesen.

[link]

2020. máj. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
75%

10 parancsolat van:

I. Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!

II. Isten nevét hiába ne vedd!

III. Az Úr napját szenteld meg!

IV. Atyádat és anyádat tiszteld!

V. Ne ölj!

VI. Ne paráználkodj!

VII. Ne lopj!

VIlI. Ne hazudj, és mások becsületében kárt ne tégy!

IX. Felebarátod házastársát ne kívánd!

X. Mások tulajdonát ne kívánd!


Ha Isten látja hogy pozitívan álsz az emberekhez, dolgokhoz akkor jó és akkor valószínüleg nem pokolba kerülsz és ami fontos hogy a bűneidet gyónd meg!

2020. máj. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
2,4, a 7-es utoljára oviban volt, 8. néha kell egy kis hazudság, volt már hogy kívántam mások cuccát :/ akkor Pokolra jutok? De ölni, lopni nem fogok sohasem. Lopni ahogz már írtam, kb ovis korom óta volt. Mit gondoltok? :/
2020. máj. 4. 14:53
 4/22 anonim válasza:
71%
Tuti nem jutsz pokolba ezekért! Komoly dolog kell ahoz
2020. máj. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Például.: gyilkos bankrabló lennék, de nem leszek?
2020. máj. 4. 15:10
 6/22 MBbpg ***** válasza:
93%
Azt nem árt megjegyezni, hogy nincs olyan keresztény, aki korábban ne vétkezett volna. Akkor mégis hogy lehet hogy van reménységünk? Jézus Krisztus engesztelő áldozata miatt! Ő magára vállalta a kereszten a bűneinket, a bűneidet, mindenki bűnét. Itt már csak az a kérdés, ezt elfogadod-e. Úgy döntesz-e, hogy eleged van a bűnből, és visszatérsz, megtérsz Istenhez, a bűneidet megbánva.
2020. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
43%

#2 Az egy hamisított 10 parancsolat mert a ne kívánd az 1 parancsolat. A bálványimádás ki van hagyva.


"4. Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5. Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek." ez a 2. parancsolat.

2020. máj. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
53%
Az első a helyes. Amit a 7-es ír, annak semmi köze a 10 parancsolathoz.
2020. máj. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 MBbpg ***** válasza:
28%
#8 akkor miért szerepel az eredeti szövegben...?
2020. máj. 4. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
66%
Nincs kihagyva semmi, csak kicsit át van rendezve. A bálványimádás tilalma értelmileg része az első parancsolatnak.
2020. máj. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!