Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A zsidók mit gondolnak az...

A zsidók mit gondolnak az unitárius keresztényekről?

Figyelt kérdés
Egyes zsidók szerint a szentháromság bálványimádás, de az unitáriusok nem tulajdonítanak semmilyen isteni tulajdonságot Jézusnak, szerintük nem több csak egy próféta.

2020. máj. 9. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem tartozik a kérdéshez, de szeretném megkérdezni:


Nem tudtok valamit Lucifer 666-ról?


Furcsa stílusa volt, de legalább vitt egy kis színt ebbe a vallasi témájú topikokba.

2020. máj. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tgt ***** válasza:
42%
Én is hiányolom.
2020. máj. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tőlem se várj építő jellegű választ, csak az jutott az eszembe, hogy azokon a környékeken, ahol még élnek egyáltalán zsidók (én nem vagyok az), fel lehet ám úgy nőni, hogy az ember még csak nem is hallott róla, hogy létezik ilyen szó, hogy unitárius. Eleve a katolikus templomok a terekről mindent kiszorítottak, aki sokat jár dugi hátsó mellékutcákban Pesttől keletre, az esetleg már látott református, evangélikus, netán még baptista, görögkatolikus és ortodox templomot is. Na de unitáriust? Van egy ház a Lipótvárosban - nem sokan ismerhetik - ki van rá írva, hogy Unitárius. Ennyi. Embert nem láttam még előtte a járdán se elmenni.


Szóval ahhoz, hogy valaki valamiről érdemben nyilatkozzon, nem árt, ha tud is róla előtte valamit, netán van vele valami személyes tapasztalata...

2020. máj. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Off: szerintem most "Jézus 666" nicken fut, nekem legalábbis nagyon ismerős a fura kérdéseivel :)


Kérdésre:

A zsidók prófétának sem tartják Jézust, szóval ilyen téren nem különb a megítélésük. A judaizmusban nincs ökumenizmus, valaki vagy zsidó vagy nem, de nincsenek "majdnem zsidók". Amennyire én tudom.

2020. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A zsidó az ugye nem egy térítő vallás, így nem foglalkoznak ilyenekkel. A saját berkeiken belül akarják gyakorolni a vallást, a többiek meg azt csinálnak, amit jónak látnak.
2020. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Nyilvánvaló, hogy Jézus 666=Lucifer-666.
2020. máj. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!