Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyetértünk, hogy a fenevad...

Egyetértünk, hogy a fenevad bélyege is hasonló lesz?

Figyelt kérdés

Namármost, a legtöbb cég úgy reklámoz, ha te igényelsz kártyát, akkor mi kedvezményt adunk, lépj be a rendszerbe, ad meg a neved +×% kedvezmény...


Tudom, ez még nem a "bélyeg" de valószínüleh a fenevad is hasonló ötletekkel áll majd elő..pl VIP belépő, magasabb kedvezmény, elismertség...


2. Szerintetek a bélyeg, csak a nagy nyomorúság 2. felében lesz kötelező, igaz? De mi van ha már az első részében is elkezdik reklámozni, (önkéntes alapon)?


Akinek nincs bélyege meg lesz folytva sajnos, se utazás, se vásárlás, se szórakozás.

Ugye van a chipes story amiről már olvastunk még önkéntes. Véleményetek?



2020. máj. 10. 15:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Nem értünk egyet, szerintem egészen nagy hülyeség amit írsz.
2020. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Én azt nem értem az ilyen kérdéseknél, hogy miért előlegezitek meg, hogy a másik mit gondolhat???

"Egyetértünk?" Nem.

2020. máj. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
44%

A fenevad hitben és cselekedetben lévő vétket jelent.

Amelyik Isten minden gonosz dologért megbocsát, csak egy nem egyértelmű jelért nem, az nem érdemel mást, mint halált.

2020. máj. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon fontos eldöntenünk, hogy kit tartunk a "fenevadnak"

Ha azonositjuk, akkor figyelembe véve a Biblia szövegkörnyezetet is, akkor nem nehéz azonositani a "bélyeget"

A vadállat, Sátántól kapja az erejét, vagy a hatalmát. Ezért aki támogatja a vadállatot, annak a kezén jelképesen rajta van a "bélyeg", hiszen oda tartozik. A kéz egy testrész ami elvégez egy feladatot, vagy is tevékenyen részt vesz annak a támogatásában, illetve "szolgálatot" végez annak.

Ezáltal nagyszerű, kedvezményes gazdasági és kereskedelmi lehetőségek nyílnak meg előttük.

A Bibliában a vadállat, az emberi uralmakat, kormányzatokat jelenti, illetve azonositja, hiszen vadállatias dolgokat tesz. A száma is emberi szám.

2020. máj. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 HaEv ***** válasza:
23%

Kedves Kérdező!

Egy elképzelt jövőről beszélsz, így elképzelt, tehát valóságtól elrugaszkodott válaszokat fogsz csak kapni.

Ha ott leszünk, majd megmondom, mi alapján döntöttem úgy, ahogy.

2020. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 jdfGabrella ***** válasza:
13%
Már évtizedek óta ez megy.
2020. máj. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
A Jel. 13. fejezet nem egy jövőre jóslat, hanem nagyon is korabeli (ókori) események vannak benne leírva. A rómaiak ugyanis csak úgy legalizálták a kereszténységet, hogy ha részt vesznek a császárkultuszban. Erre a hívek nem voltak hajnaldóak, ez okozta az összetűzést a Birodalommal. A vadállat a Római Birodalmat jelképezi, amelyet a Dán 7 képeivel ír le a szerző. A vadállat bélyege, száma ezzel van összefüggésben.
2020. máj. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 KZitus ***** válasza:
62%

Szia

Kicsit meglepődtem a következtetéseden, ezért utána kerestem a témának, ezt találtam:

"A Jelenések könyve, melyet János apostol kapott, arra figyelmeztet, hogy az Istentől elidegenedett világ egyre nagyobb követelményeket támaszt majd nem sokkal a végetérte előtt; „azt . . . teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek; és hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van” (Jelenések 13:16, 17). Ez mit jelent? A jobb kézen lévő bélyeg a tevékeny támogatás megfelelő jelképe. S mi a helyzet a homlokra tett bélyeggel? Egy bibliamagyarázat kijelenti: „Ez a fölöttébb jelképes utalás arra a szokásra vonatkozik, hogy a katonákat és a rabszolgákat látható tetoválással vagy beégetett jeggyel látták el . . .; vagy pedig, ami ennél is valószínűbb, arra vonatkozik, hogy egy istennek a nevét talizmánként hordják” (The Expositor’s Greek Testament). Sok ember a cselekedeteivel és a szavaival jelképes értelemben ezt a bélyeget viseli, s ezáltal a „fenevad” rabszolgájaként vagy katonájaként azonosítja magát (Jelenések 13:3, 4). A jövőjüket illetően egy teológiai szótár ezt írja: „Isten ellenségei megengedik, hogy a fenevad . . . [bélyegét] — a titokzatos számot, mely magában foglalja a nevét — a homlokukra és az egyik kezükre tegyék. Ezáltal nagyszerű, kedvezményes gazdasági és kereskedelmi lehetőségek nyílnak meg előttük, de ez Isten haragját vonja magával, és kirekeszti őket az ezeréves királyságból (Jel 13:16; 14:9; 20:4)” (Theological Dictionary of the New Testament)."

2020. máj. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Az a véleményem, hogy nagyon súlyos szellemi problémákkal állsz szemben. Persze erre mondhatod, hogy "az igazságot nem ismerik fel", meg hogy te "Jézus nevéért szenvedsz" de az igazság ezzel szemben az, hogy valószínűleg komoly mentális problémáid vannak.
2020. máj. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Kérdezőnek nagyon is igaza van. Sorra teljesednek be a Bibliai próféciák, ez is teljesülni fog. A vírus romba dönti a gazdaságot, aztán jön az Antikrisztus, aki helyreállítja azt, és bevezeti a virtuális pénzt, "bélyeget". Isten vigyázzon mindenkit!
2020. máj. 13. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!