Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak-e olyan nehezítő...

Vannak-e olyan nehezítő akadályok a hitre jutásotokban, amelyeket hívők okoztak? Mik ezek?

Figyelt kérdés

* Vagy voltak-e? Esetleg hívőként van-e olyan saját mulasztás, amit idővel felismertél ezen a téren?


Tehát: milyen gátakat emelnek a magukat Isten útján tudó emberek eléd, amik eltávolítanak Jézustól?


"Jaj nek­tek, kép­mu­ta­tó írás­tu­dók és fa­ri­ze­u­sok, mert be­zár­já­tok a mennyek or­szá­gát az em­be­rek előtt: ti ma­ga­tok nem men­tek be, és azo­kat sem en­ge­di­tek be, akik be akar­nak men­ni." ( (Mt 23)



#vallás #megtérés #farizeus #Hitre jutás #Megtérés akadálya #Eltávolodás Istentől
2020. máj. 14. 18:43
 1/7 anonim ***** válasza:
22%

"milyen gátakat emelnek a magukat Isten útján tudó emberek eléd, amik eltávolítanak Jézustól?"

(Róma 8:38, 39) 38 Mert meg vagyok győződve róla, hogy sem halál, sem élet, sem angyalok, sem kormányzatok, sem a jelenlegi, sem a jövőben történő dolgok, sem hatalmak, 39 sem magasság, sem mélység, sem semmi más a teremtésből nem lesz képes elválasztani minket Isten szeretetétől, amely Krisztus Jézus, a mi Urunk által mutatkozik meg.

2020. máj. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%
Igen, sok ilyen tényező van, mint amikor helytelen példát mutatnak. Magukat hívőnek mondják, de közel sem úgy viselkednek. Vagy amikor van egy közösség, de az nem szeretettel fogadja az érkezőket, hanem kinézéssel, megszólással. Lehetne még sokat sorolni.
2020. máj. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

Például itt, ezen a fórumon.

Bármit írok, amiből úgy látszik, hogy nem vagyok hívő, azonnal lepontoznak. Teljesen mindegy, hogy mit írok: igazat, jót, szépet... már repül is a piros kéz.

Ilyen társaságba viszont nem is szeretnék tartozni.

2020. máj. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

#3

Én hívő vagyok, s mégis lepontoznak :D

2020. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül....
2020. máj. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12%
Igen, ez a másik durva dolog: egymást is lepontozzák. Ha csak egy kicsit is különbözik a hitük...
2020. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%

Gondolj bele, hogy ha ebben a piciben is ekkora a ellenszenv mások iránt.

Hogyan tudja betölteni Krisztus királyi törvényét az önfeláldozó szeretettel kapcsolatban? Vajon hogyan vállalná a halált a testvéréért, vagy hogyan szereti az "ellenségét"? Az ellenszenve a gyűlölete, az egekben van.

2020. máj. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!