Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia szerint a világ...

A Biblia szerint a világ végén Jézus visszajövetelekor a föld is elfog pusztulni? A földön lesz az uj élet? A paradicsom?

Figyelt kérdés
2020. máj. 17. 20:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
41%

A Biblia szerint sem fog a föld elpusztulni. Isten a Földet azért hozta létre, hogy lakjanak rajta.

Ha Én felépitek egy házat, és kiadom bérlőknek, de nem vigyáznak, nem úgy élnek ahogy kell abban, akkor nem fogom a lakásomat lebontani, és újat épiteni. Sokkal inkább kilakoltatom a rossz bérlőket, és olyanoknak adom tovább, akik megbecsülik amit kapnak. Isten nem fog újteremtésbe kezdeni, mert akkor a hetedik napon lezárta a teremtési korszakot. Mindent jónak látott. Akik pedig beköltöztek, rosszul használták az otthonukat és a lakás kiadóját sem becsülték.

Jól tudom, hogy Sokan a Péter levelében olvasottak szerint, szószerint veszik az "új ég és új Föld" kifejezést. Azonban Isten a hetedik napon lezárta a teremtési korszakot, mindent jónak itélt, és ezért nem fog új teremtésbe, sem a Földet, sem az embert illetően. Az eget megtisztitotta Sátántól tehát, nincs miért elpusztitani azt. A Földdel kapcsolatban, ugyan ez a megvalósulás történik. "Kilakoltatják" az ide nem valókat, és a szelidek öröklik a Földet.

Az emberek számára a "paradicsom" Földi. Isten uralma nem csak az égben tud vezetést nyujtani, hanem a Földön is. Nem kell ahhoz az embereknek az égbe menni. A halál egyébként sem volt tervében Istennek, az emberekez illetően sem.

2020. máj. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 KZitus ***** válasza:
22%

Szia

Miért pusztítaná el Isten a földet? Sajnos jelenleg az emberek pusztítják, ezért az olvassuk a Jelenések könyvében, „elpusztítsa azokat, akik a földet pusztítják” Jelenések 11:18

Erről Péter apostol szavai juthatnak eszünkbe : „A mostani egeket és a földet megőrizte, tűznek tartotta fenn az istentelen emberek ítéletének és elpusztításának napjára” 2Péter 3:7. Vajon a betű szerinti föld ég el? Nem, a Biblia világos ebben a kérdésben. A betű szerinti föld soha nem pusztul el. ’(A föld) . . . nem mozdul az meg soha örökké’ Zsoltárok 104:5. Péter szavainak szövegösszefüggése azt mutatja, hogy a dolgok rendszerének a jelenlegi istentelen világa az, ami elpusztul majd. Nem a földbolygó, hanem az istentelen emberek semmisülnek meg a János 12:31; 14:30; és a 1János 5:19 szerint.

Zsoltárok 37:9,29 "Mert a gonoszok el lesznek pusztítva, de akik Jehovában reménykednek, öröklik a földet. Az igazságosak öröklik a földet, és örökké rajta laknak."

2020. máj. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
49%

A Szentírás leírásában az apokalipszis a teljes világ pusztulását hozza magával, mely jól látszik az alábbi versből is:

"hiszen várjátok és siettetitek Isten napjának eljövetelét, amikor is az egek lángba borulnak és felbomlanak, az elemek a tűz hevétől megolvadnak."

Tehát ezt a pusztulást nem csak a Földre, de az egész világra vonatkoztatja.


Az értelmezés itt szakad két részre, mert az utolsó ítélet után a Szentírás új égről és új földről beszél. Egyesek ebbe egy újjáteremtett fizikai világot látnak, mások a mennyként értelmezik. Szerintem inkább utóbbi.

2020. máj. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
0%

Vajon Isten ilyen gondolkodású lenne? Vagy sokkal magasabban vannak a gondolatai az emberek gondolatainál?

Isten elpusztitja a Földet, mert a rajta lakó emberek többsége kegyetlen, és nem akar változni. S ezt a sorsot szánja azoknak is akik pedig hűségesek és szépen élnek, csak őket egy időre elviszi az égbe, pedig azt is állitólag elpusztitja.

Közben kijelenti, hogy a szelidek öröklik a Földet, amit tulajdon képen elpusztitott. Vagy is nem öröklik, hanem kapnak egy másikat.

Istennek ennyire bonyolult megoldania egy igéretet?

Emberi ésszel sem pusztitanám el a Földet, mert a rajta lévők közül némelyek nem akarnak szépen élni. Sőt az eget is elpusztitom, pedig megtisztitottam Sátántól.

Aztán csinálok egy másik eget.

Ha kitisztitottam a ruhámat, és nem maradt rajta folt, akkor nem dobom a kukába. Újra tudom használni.....

2020. máj. 18. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
57%
Isten újjá teremti a földet.
2020. máj. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
2-es 3-as akkor most mi van?
2020. máj. 18. 08:03
 7/22 A kérdező kommentje:
2-es 3-as most akkor nem értem,ti vallási meggyözödésből irjátok,vagy csak ugy?
2020. máj. 18. 08:05
 8/22 anonim ***** válasza:
54%
Mert ezt tanítja az őrtorony. Ami az általam idézett vers alapján hamis tanítás, ezt maga a Szentírás bizonyítja, amit idéztem.
2020. máj. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
ja akkor csak egy hamis tanás kelltett zavart itt,köszi igy értem már.
2020. máj. 18. 10:14
 10/22 A kérdező kommentje:
nem tudom miért jó itt hamis tanokat terjeszteni,mást félrevezetve. hmmm
2020. máj. 18. 10:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!