Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lent linkelt cikkek alapján...

Lent linkelt cikkek alapján tényleg nincs akkor semmi Isten, túlvilág? =( Mit gondoltok hívők akik ebben hisznek, hogy számunka van valami odaát? =(

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


És még hasonlóat. Akkor most komolyan vége lesz? Game Over? =(



2020. máj. 22. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Ezen linkek közül az első 3 szóra se érdemes, normális ember azokkal nem foglalkozik (blikk, ugyan már...)


Hawking egy rendkívüli elme volt, korunk egyik legkiválóbb tudósa. Ennek ellenére neki is volt számtalan tévedése, sok még életében bebizonyosodott (szeretett ezekre fogadásokat is kötni), néhányat meg majd évek múlva halad meg a tudomány. Ez persze semmivel sem csökkenti érdemeit, csak rávilágít, hogy ő sem tud mindent. Főleg olyat nem, amire nincs rálátása. Illetve nem volt, már van, de nem tudja elmondani, hogy igaza volt-e vagy sem.

2020. máj. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
aha. még jöhetnek válaszok! bármennyi!
2020. máj. 22. 23:39
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

Sem a tudomány, sem egy gamer blogger vagy egy bulvárcikk szerzője nem kompetensebb ennek a kérdésnek megválaszolására, mint te vagy én.


Bizonyosságot mi sem tudunk adni persze. De azt állítani, hogy az emberi lét nem nyúlik túl a születés és halál adta keretein, nem hiszem, hogy bármennyire is megalapozott volna.

2020. máj. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mi van azokkal akik látták a fényt, Jézust, és a többit? Vagy akik "valós" reinkarnációról írnak?
2020. máj. 23. 00:24
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Én óvatosan bánnék ezekkel, mert lehet, hogy módosult tudatállapot is okozhat ilyen érzeteket (az agy oxigénhiányos állapot pl).


Ugyanakkor az sem kizárható, hogy épp a módosult tudatállapotok nyújtanak betekintést a túloldalra. A sámáni tradíciók például így tartják.


A racionális énünk olyan, mint egy elefántháton ülő kis emberke. Azt hiszi, hogy ő gondol, irányít, és ért, de valójában az elefánt dönti el, merre megy, és a kisember csak azt mondja, hogy ő amúgy is így akarta :)

2020. máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jn 11:25-26 "Jézus ekkor ezt mondta neki: Én vagyok a feltámadás és az élet, aki hisz énbennem, ha meghal is, él; és aki él, és hisz énbennem, az nem hal meg soha. Hiszed-e ezt?"

Jézus tehát úgy gondolta, hogy amíg él valaki, addig megvan a lehetősége nem csak arra, hogy ne legyen vége neki a halállal, hanem arra is, hogy soha ne legyen vége az életének, vagyis örökké éljen, mint Isten.

Most már csak az a kérdés, hogy mit értett Jézus a benne való hiten. Én úgy látom, hogy a Jézusban való hit és a neki való engedelmesség elválaszthatatlanok. Lásd

Jn 3:36 "Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem Isten haragja marad rajta."

üdv Stefán

2020. máj. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ateista vagyok, így lehet hogy nem fog tetszeni a véleményem.

De Isten egy hit. Benne hinni kell, és maga a hit segít megnyugodni, vagy olyan elvárásokat követni, amit saját erőből nehezen lehetne kivitelezni. (Jó életmód stb)

Most aki arra vár, hogy majd egy megbízható forrás majd megkérdőjelezhetetlenül bebizonyítja, hogy végig valamelyik vallásnak volt igaza (ami az emberi történelem során több százról beszélünk) az csalódni fog. Mert erre minimális az esély. De ez nem is baj, mindenkinek meg van a saját véleménye saját hite, amit magától és külső hatásoktól mentesen követhet.

Inkább visszakédezek. Ha valami nagy neves tudós ír egy cikket arról, hogy Allah létezik, akkor mindenki vallást vált?

2020. jún. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!