Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten elhagyott engem?

Kornikus00 kérdése:

Isten elhagyott engem?

Figyelt kérdés

Nem látók kiutat 35 éves 'féri' vagyok. Életkpetelen,ödepressziós. A legrosszab hogy senkit nem érdeklek akinézzetem és a korom miatt, már semmi fény az alagút végén, de istent ez nem érdekli a bajom. Az se érdekelné ha fejbeölőném magam. Mi célja velem így miért jó ez neki ha nem segít? Csak ő lenne az egyetlen kiutam. De nem segít. Nem ad nekem családot se kapcsolatot se semmit. Én önerőből ezt nem tudom megvalósítani magamnak és isten sincs sehol. Miért! Másoknak van, mások boldogulnak, mit szán nekem isten azt akarja hogy szemvedjek?



Holvan most isten?


2020. máj. 23. 14:19
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:

Ismered, kedves Kérdező, az áradásban a háztetőre felmászó egyszeri ember történetét, aki kéri az Urat, hogy mentes meg?

Az Úr küld egy csónakot benne a szomszédaival, akik felvennék őt. Aztán a katasztrófavédelmet motorcsónakon, amire az egyszeri ember szintén nemet mond, mert őt majd megmenti az Isten. Harmadszorra pedig helikopterrel akarja kimenteni őt a katonaság, de az egyszeri ember elküldi őket, mert őt majd megmenti őt. A ház összeomlik, az emberünk megfullad. A halála után ott áll az Isten előtt, és szemére hányja, hogy nem mentette meg őt. Az Isten pedig közli vele, hogy mindhárom segítséget ő küldte.


Két, kapcsolódó kérdésem van:

1. te melyik szereplő vagy a történetben:

-a helikoptervezető?

-az egyszeri ember?

-szomszéd?

-vagy valaki más?


2. Ha ilyen hülye vagy, kár-e érted?


Válaszodat indokold!


Plusz pontért áruld el nekünk, minek is erőlködsz az Istenhittel?

2020. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
22%
Ami eleve nem is létezett eleve nem hagyhat el....
2020. máj. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
44%

#11 vagyok

Bocsánat ha úgy jött le, hogy én hibáztatni akarlak, amiért ebben a helyzetben vagy. A kérdésedre egy pontosabb válasz: Isten nem hagy el senkkit, aki őt keresi, még akkor se, ha azt hiszed. Ott van a kánaáni asszony példázata. Az asszony bízott Jézusban, ahelyett hogy azt hitte volna, hogy nem segíti meg.


Biztosan sok kereszténytől hallasz szövegeket, hogy gondolkozz pozitívan, és hasonlók. De tudom, hogy téged ezek nem segítenek, tudom mit érezhetsz most. Sokszor én is egy szenvedésként élem meg a világot. Számomra a kereszténység nem azt jelenti, hogy minden rendben lesz egyszer. Jézus is sokat szenvedett és a tanítványai is. Dávid király is egyedül maradt nagyon sok időre és sokszor gúnyolódtak is rajta (Zsoltárok). Jézus viszont azt mondta, hogy áldottak, akik lélekben szegények, mert ővéké a mennyek országa és áldottak, akik sírnak, mert majd megvígasztaltattnak.


Kérlek ne gondolj az öngyilkosságra. Nem tudom, hogy van-e hozzátartozód vagy barátaid, de velük beszélj és beszéld ki nekik magad őszintén, ők tudnak tanácsot adni. Értük érdemes élni. Valamint a pszichológusokat se becsüld le, nyugodtan látogasd meg, mégha csak egy próbára is. Plusz már itt gyakorin is lehet ismerkedni, még szerintem láttam is nőket a te korosztályodban, nekik is írhatsz, és olyat is láttam, aki fiúként keres párt ilyen idősen, tehát nem vagy egyedül. Ne félj a kinézeted miatt, ha valamelyik nő nem akar a kinézeted miatt együtt lenni veled, akkor vele nem is érdemes hosszútávú kapcsolaton meg családon gondolkodni, mert ha szép lennél és egy nő csak azért jönne össze veled, akkor annak könnyen megcsalás vagy válás lehet a vége.


És elnézést, ha megbántottalak vagy hülyeséget írtam.

2020. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:

"Nem kérek olyan segítségből akinel csupán ez ez szakma, és csak pézt keres vele! Nem is az én érdekemet nézné hanem sajátmagát hogy ő mennyire jó szakember. Ez volt álba biztos. Ez nem feltétlenből jött segítség! Ez szakma és mumka."


Most már biztos, hogy kamukérdés :) 35 éves felnőtt ember nem ír így. Ha hívő lennél akkor Istent nagybetűvel írnád egyébként is.

2020. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
42%

"Bocs tesó de akit ti istenként tiszteltek az egy lökött agyából ugrott ki. Ezzel nem akartam senkit sem megbántani"


Dehogynem. :) De legalább ne tagadd le a nyilvánvalót :)

2020. máj. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
88%

Kedves Kerdezo,


ha ongyilkossagi gondolatok foglalkoztatnak, akkor az elso, hogy fordulj orvoshoz, vagy valamilyen lelki segelyszolgalathoz. Vannak olyanok, akik onkentesek, egyhazi vonalon is. Hivj fel egy papot pl.

Ha egy kicsit jobban leszel, megerted, hogy nem igaz, amit irsz: "Másoknak van, mások boldogulnak". Nagyon sok 35 eves ferfi van, akinek meg nincs kapcsolata, csaladja, es intenziven szenved ettol. Ezzel nem bagatellizalni akarom, csak mondom, hogy nem ritkasag, es nincs veszve semmi!

2020. máj. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 A kérdező kommentje:
Amiken átmegyek már tényleg a végső pont! Nem birom tovább! Már annyira ki üt rajtm ez az állapot hogy külsőmön is meg látszik! Taszító a kisugárzásom tőle,mohorva az arcom alaoból de nem tudok tőle szabadulni, aludni nem tudok éjszakánként, enni nem eszek rendesen, napi egy tányér leves kivan készülve a gyomrom, csak a sok cigi megy. Kezdek leépülni mint fizikailag, mint mentálisan is. Az öngyilkossági gondolat nem szűnik, éjjel nappal arra gondolok, hogy muszáj-muszáj, mert az idő elrepül a fejem felett, és minél idősebb idősebb leszek és nem változik semmi, elmebajt kapok, meg őrülök! Már így is az őrület határán vagyok! Sajnon nem látok kiutat,nem mást hibáztatok. Tudom jól hogy hiba bennem van de nem tudok változtatni sajnos, ezért tettem fel a kérdést, ha isten létezik, miért nem adja meg amire a szívem vágyik? Másoknak családjuk, barátnőjük feleségük van! Az mind egy hogy milyen, rossz vagy jó, de akkor is van nekik! Azon. Tűnődök hogy nekem miért nincs, és tudom hogy nem lesz még ez az állapot nem múlik el, és ha elmúl se biztos mer már nagyok idős leszek. Az egyetlen kiút isten lenne, aki adna mellém olyan nőt, vagy asszonyt, aki efogad így, és aki meggyógyít, aki miatt visszajön az életkedvem! Ezt isren nem adja meg. Csak a rosszaknak jár ez! csak isten lenne az egyetlen kiutam, de nem kérhetem tőle,és ha kérném nem adná meg, mert nekem a szex hiányzik, egy barátnő egy társ, gyerek! De nekem miért nincs már? Ja szóval gondokvannak a fejembe! Igen azok vannak. De nem tudok szabadulni tőle, és főleg egyedül nem akarok megöregedni. Sokat kérnék istentől? Ez alap, mások nem kérik, de nem adatik nekik, spontán jön. Nekem miért nem, ha kérem akkor sem. Mi a célja felem, az hogy járjak kezelésekre, igen? Csak mert családra vágyom és feleségre?
2020. máj. 24. 01:51
 28/54 A kérdező kommentje:
Mások mem is kérik, de megadatik nekik. Akiknek nem, azok ugyan agybajosak mint, és a legnehezebb elfigadni és ebbe beletörődni. Nem tudok ezzel a gondolattal élni. És nem tudom magam azzal vigasztalni hogy, mer mások is vannak így. Én attól nem leszek boldogabb, csak rosszabb, hogy oda kerültem ahova ők. Az életemnek így nincs értelme.
2020. máj. 24. 01:57
 29/54 A kérdező kommentje:

'10 vagyok! Nem mondtam h nincs remény.... Csak azt h isten nem létezik. Ha van elég szufla a gyerekben akkor talpra áll. Felteszi magát társkereső oldalra örökbe fogad gyereket. Igenis can remény csak hiába hiszel valamiben látod mi lesz belőle. Azt hiszed az akiben hiszel ő akarta így. Minnél jobban bízol annál nagyobbat csalódsz akár reális lény akár képzeletbel'


Társkeresőre felraktam magam, de rosszabb lett tőle az élet nem hogy használt volna. 3 hónap után törölem magam onnén mert idegileg kikészültem. Senki nem írt, senkit nem érdekeltem. Csak volt a sok boldog-boldogtalan nő, de tettek az semmi, az egész napom rá áldoztam a semmiért, egyiketse érdekeltem mindha nem is léteznék, vissza írogattak, meg köszönték. A szép szavakat és ennyi, a legtöbbje még az sem. 2 ezer próbálkozás össze gyűlt, és akkor döbbentem rá hogy egy bohóc vagyok és szerencsétlen nebetséges, hogy még társkeresőn sem tudok összejönni senkivel mert a kutyát nem érdeklek. 2 ezer nőből egyse. Töröltem magam. Facebook ugyanez. Ott meg még tiltanak is minden ok nélkül. Na mind egy. Nincs már semmi örömem az életbe, de a még virtuálisan se.

2020. máj. 24. 02:31
 30/54 anonim ***** válasza:
93%
Kedves Kérdező, azt mondod, hiszel Istenben.Jársz valamilyen vallási közösségbe? Adsz Neki alkalmat arra, hogy megismertessen téged egy hívő lánnyal?
2020. máj. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!