Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztényként elfogadhatja-e...

Keresztényként elfogadhatja-e valaki a 19. századi proféta (?) "Jakob Lorber" (Lorber Jakab) általi újrakinyilatkoztatást?

Figyelt kérdés

[link]


Magyarul nem sok életrajzi adatot találtam, a magyarul megjelent könyvei leírásában van valamennyi:

[link]



2020. máj. 25. 11:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nézd, megértem ha kételyeid vannak!


De szerintem nem találsz egyetlen egy gondolatot, vagy szót sem a HANG - könyvekben, ami ne lenne szinkronban az Evangéliumok Jézusával! Ezért hiteles!

2020. máj. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

11 es!


Hogy ilyesmit kijelenthessünk (eltekintve s szinkron szó helytelen használatától) először is nagyon és egyértelműen érteni kellene az Evangéliumokat.

És itt már értelmezésről, azaz teologizálásról beszélünk.

A bibliai kánont teológusok csoportja fogadta el, részben hasonló érveléssel.

Mégis van különbség a felekezetek kánonja között.

Ugyanekkor abban egyeznek, hogy A HANG nem része egyiknek sem tudtommal.

Ahogy Lorber sem.

Viszont keresztény az, aki Jézus tanításának megefelelően él...

Ehhez mennyire van szükség Lorberre?


A probléma végül mindenkép az írások értelmezése. Én evangéliumi igehelyekkel és azok összefüggéseivel alá tudok támasztani olyan mondanivalót, amit a nagy felekezetek elutasítanak. Nem csak öszhangban az evangéliumokkal, hanem mélyebben megértve azt.

De más dolgok is vannak amelyeket egyes csoportok meglátnak és vallanak az ev.-ból, az egyházak viszont nem.

Az összhang megítélése már önmagában értelmezés. Személyes.

2020. máj. 26. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Máté24.35. Az ég és föld elmúlnak, de az én szavaim (Igéim) semmiképpen el nem múlnak.


Jézus szavai azok amik soha el nem múlnak (nem Pálé, vagy Mózesé, hanem Jézus szavai!!!), nem a "felekezetek kánonja", vagy nem az "írások értelmezése" azok amik soha el nem múlnak, mivel ezek emberek szájából származnak és nem Isten ajkáról.

Jézus szavait pedig úgy kell érteni -a józan eszünket használva- ahogyan azt Jézus mondta!

Jézus következetes, és nem lehet az, hogy egyszer "így beszél utánna meg annak az ellenkezőjét mondja", nem lehet félre értelmezni!


Szerintem a keresztények nem is ismerik Jézust, nem értik és összekeverik más próféta tanításaival Jézus tanításait. Azért teszik ezt -az értelmezési elgondolásnál maradva-, mert azonos súlyúnak gondolják Pált vagy Izaiást Jézussal! Pedig szerintem könnyen belátható, hogy így minden felekezet a saját maga (hatalmi)érdekeinek megfelelően tudja értelmezi a Bibliát, az éppen aktuális érdekei szerint!


De "tovább menve" -az értelmezési gondolatmeneten- a FORRÁS mégis csak a Szentlélek, aki "eszetekbe juttat mindent amit mondtam", mert Jézus ezt mondta! Jn.14.26.

Jézus ugyan mindent átadott nekünk tanítványainak, ami minden az Evangéliumokban van benne, de ezt a mindent "magjában" adta át, amit majd a Szentlélek bont ki az Ő tanítványainak az idő tengelyén. De ez a kibontás nem lehet ellentétben azzal, ami az Evangéliumokban is megtalálható!

Ha tehát Te tudsz olyat mondani, amit a nagy felekezetek ugyan elutasítanak, az csak akkor lehet jó és hiteles, Jézustól jövő tanítás, ha az szinkronban van azzal amit Jézus magjában átadott az Evangéliumokkal! Ha nincs szinkronban, akkor az lehet akármekkora nagy "igazság" is, mégsem mondhatjuk, hogy hiteles! :)


Pld. a Mt.24.35 evangéliumi rész tartalmi kibontása, ami szinkronban van az Evangéliumokkal:


"Isten nem sugall igazságot, mivel az igazság nem más, mint a valóság tudati tükrözése. Isten VALÓSÁGOT sugall. Miután e VALÓSÁG átszűrődött valakinek tudatán, az illető ezt éli meg IGAZSÁGNAK. Tehát mindenképpen rányomja tudatának foncsorozott tükrét a sugalmazást kapott lény arra a valóságra, melyet IGAZSÁGNAK fogalmaz meg. És mint tudjátok, ahány foncsorozás, annyi igazság egy-ugyanazon valóságot illetően.


Most mondom az ismert példát: Egy képet nézve, kaptok némi ismeretet a kép alkotójáról. Még több ismeretet tudtok meg róla, ha az alkotó falujából jönnek emberek, és beszélnek róla. De a legtöbbet és legtisztább ismeretet akkor kapjátok, ha maga az alkotó jön el, és beszél önmagáról.


E példa alapján már a teremtés (kép) ad némi ismeretet Istenről. Sokkal több ismerethez jutnak azok, akik a sugalmazás (Biblia) által igyekszenek nagyobb istenismeretre. (Az alkotó falujából jött emberek által kapott ismeret), de minőségileg és mennyiségileg egyaránt tisztultabb és több ismeretre jut az, aki a MEGTESTESÜLT IGÉT hallgatja. (Maga az alkotó jön, és beszél önmagáról.) "

Jézus; A HANG - könyv278

2020. máj. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem. A kinyilatkoztatás véget ért a Jelenések Könyvével. Persze lehet magánkinyilatkoztatás (pl. Fatima), de szerintem ez, amitől a kérdés szólt, nem igaz.
2020. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!