Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a bizonyíték arra, hogy...

Mi a bizonyíték arra, hogy nem egy szimulált világban élünk?

Figyelt kérdés

Istennek vagy így vagy úgy léteznie kell hiszen más magyarázat nincs a világ keletkezesere. A semmiből nem lesz egyszercsak szerves élőlény valamint mindent vkinek teremteni kellett hogy legyen. Miért nincs magyarázat a világ teremtesere vagy keletkezesere?

Az sem elképzelhetetlen h ez egy virtuális világhoz hasonló szimuláció vagy program amit valaki kívülről figyel.



2020. máj. 26. 21:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
75%

"Istennek vagy így vagy úgy léteznie kell hiszen más magyarázat nincs a világ keletkezesere."

Az hogy te nem ismersz mas magyarazatot, meg nem azt jelenti hogy nincs is.


"A semmiből nem lesz egyszercsak szerves élőlény valamint mindent vkinek teremteni kellett hogy legyen."

Akkor ki teremtette Istent? Egy masik isten?


" Miért nincs magyarázat a világ teremtesere vagy keletkezesere?"

Miert ne lenne?


"Az sem elképzelhetetlen h ez egy virtuális világhoz hasonló szimuláció vagy program amit valaki kívülről figyel."

Ez igaz, valoban nem elkepzelhetetlen.

2020. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
90%
Nem vetem meg a szimulált világ elméletet, de oda lyukadok ki mindig mint az Isten jelenséggel: azok, akik leprogramozták a világunkat, szintén szimulációban élnek? Van valahol egy szuperprogramozó, aki már a valóságban él? De akkor az a valóság hogyan keletkezett?
2020. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
49%
De ha ostobák is vagyunk és fanatikusan megállunk ott, hogy igen a világ egy szimuláció, mégis mi utal erre?
2020. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
21%

"Istennek vagy így vagy úgy léteznie kell hiszen más magyarázat nincs a világ keletkezesere."


Inkább engedd el a bölcselkedést, ha ezen a szinten vagy megragadva. :D

2020. máj. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
8%
Ezeket olyan emberek írják ki, akik brutális lúzerek, és nem fogadják el, hogy ez a saját hibájuk nagyrészt. Egyszerűbb szimulált világra meg az apám kukijára fogni. Nekem is elkepesztő szar életem van. De tudom, hogy én vagyok érte a felelős. És sok más is, de ettől ez nem szimuláció. Se karma. Se más. Ez egy szar élet. Fogadd el vagy változtass rajta.
2020. máj. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
28%

#1

“Akkor ki teremtette Istent? Egy masik isten?“

Nem, Isten mindig volt mindig van és mindig lesz. Ezt nehéz felfogni, nem is lehet, csak ha elfogadod. Isten nem egy ember. Nem szerves lény. Isten egy szellem. Minden ember három dologból áll: testből, lélekből, szellemből. A Szentháromság tagjai: Atya, Fiú, Szentlélek. Hárman alkotják az egységet, mint ahogy az ember hármasa. Isten egy.

#4#5 Mi jogosít fel benneteket arra, hogy más emberek hitét ócsároljátok, kritizáljátok? Azt csinál amit akar, abban hisz amiben akar, el kell fogadni. 4es azért mert hisz, nem gondolkozhat? 5ös azért mert neked szar az életed mindenkinek az?

2020. máj. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
30%
Na, hatos, te lehetsz a szuper nyomi. Az elemi részecske a nyomorultak hosszú sorában. Te milyen alapon kritizálod az én véleményem? Én meg abban hiszek amit mondtam.
2020. máj. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

"Nem, Isten mindig volt mindig van és mindig lesz."


Ha ezt igy simán el tudod fogadni, hogy Isten mindig volt, akkor mi a baj azzal, miért olyan nehéz azt megemészteni, hogy az univerzum mindig volt?

2020. máj. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
83%

6. "Minden ember három dologból áll: testből, lélekből, szellemből."


Honnan tudod?

2020. máj. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Nézőpont kérdése, így nehezen bizonyítható egyik vagy másik, hisz mindkettő igaz.
2020. máj. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!