Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szavazzatok ? Szerintetek...

Szavazzatok ? Szerintetek melyik a legsúlyosabb bűn az alábbiak közül ? Miket sorolnátok pl a kis bűnökhöz, miket a nagy bűnökhöz ? Minden bűnre van bocsánat, ha az ember megbánja ? És csak az bűn, ha másnak teszek rosszat és másnak ártok ?

Figyelt kérdés
Ha másnak nem teszek rosszat, az bűn ? A vallási tanítások közül (itt a kereszténységre gondolok) , van olyan tanítás, amit megkérdőjeleztek és nem értetek egyet vele ? Szerintem, amíg másnak nem ártok, nem okozok szenvedést, az nem bűn. Ha mindkét fél jól jár egy adott helyzetben, és boldog, azt sem gondolom bűnnek. Ti hisztek a Mennyben és a Pokolban ?

2020. máj. 28. 15:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem szavazást csatolni a kérdéshez.....
2020. máj. 28. 15:20
 2/8 anonim ***** válasza:

Csapd fel a BTK-t és egyből meglátod melyik a pitiáner bűncselekmény és melyik a súlyos

Az a bűn ha másnak ártasz támadólag fellépve, magaddal azt csinálsz amit akarsz

2020. máj. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem. De elsősorban vallási megközelítésre lennék kíváncsi, azért írtam a Vallás kategóriába.
2020. máj. 28. 15:33
 4/8 A kérdező kommentje:
Mert például vallásban van olyan bűn, amit a BTK nem büntet.
2020. máj. 28. 15:45
 5/8 anonim ***** válasza:

A bűnök súlyossága függ a körülményektől is. Ha leírod, hogy emberölés, akkor valószínűleg a legsúlyosabbak közé fogjuk sorolni. De mi van, ha valaki épp látja, hogy egy nőt erőszakolnak, odamegy és hátulról úgy fejbe vágja a csávót, hogy belehal..

"Minden bűnre van bocsánat, ha az ember megbánja?"

Igen, kivéve a Szentlélek elleni bűnnel, de ez általában magába foglalja a megátalkodottságot, tehát pont azt jelenti, hogy nem bánja meg a bűnét.


"És csak az bűn, ha másnak teszek rosszat és másnak ártok?"

Nem csak. Az is, ha magadnak, pl. öngyilkosság. Meg az is, ha Istennek ártasz.

2020. máj. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi az, amivel ártok magamnak ? Ez sem teljesen egyértelmű szerintem, meg saját amivel más szerint ártok magamnak, nem biztos, hogy én ugyanezt gondolom erről.
2020. máj. 28. 16:04
 7/8 anonim ***** válasza:

"Mi az, amivel ártok magamnak?"

Olyan szempontból szűk a határ, hogy pl. az öngyilkos csak magának árt? Nem biztos, mert ha pl. 2-3 gyereket hagy maga után, akkor nekik is árt.

Vagy az alkoholizmussal csak magának árt az ember? Nem feltétlen, mert a környezetének is, akiknek ezt valahogy kezelni kell.

Szóval valóban, nehéz olyan bűnt találni, amivel csak magunknak ártunk.

Keresztényként mi azt valljuk, hogy Isten teremtményei és szeretett gyermekei vagyunk. Nem csak a másik ember, hanem én is. Tehát ehhez mérten az embernek meg kell becsülnie saját magát is, kell egy egészséges én-kép.

2020. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Az, hogyha másnak nem ártok, szerintem nem bűn. Az pedig, hogy magamnak ártok-e vagy sem azt meg én döntöm el, mert szerintem mindenki magát ismeri a legjobban.
2020. máj. 28. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!