Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért probálják a Jehova...

Miért probálják a Jehova tanúi azzal vigasztalni a rossz helyzetben levő embereket hogy vannak akik még rosszabb helyzetben vannak?

Figyelt kérdés

Azzal probálják a vallásos hittérítők vigasztalni agyukat mosni és közelebb csalogatni a rossz helyzetben lévő embereket Istenhez hogy vannak olyan emberek akik még rosszabb helyzetben vannak mint ők.


Pl ha valaki anyagi vagy egészségügyi okokkal küzd pl vakok akkor mindig azzal probálják pozitív irányba terelni hogy ne busulj megvan kezed lábad igaz szemed nincs a Isten elvette de legalább a kezed lábadatt még nem vette el ,mástól már azt is elvette.


Vagy ha valaki anyagi okokkal küzd akkor azzal próbálják hitegetni a agyát mosni hogy más még enni sem tud olyan szegény éhezik.


Mindenkinél megtalálják az a kis kaput amilye még megvan ,pl ha egy kezét lábát elvesztő beteg ember mondja hogy Isten elvette a lábamat kezemet fogaimat csak egy fogam van már, erre a Jehova tanúi ,egy fogad még van láttod Isten szeret téged megőrizte a egy fogad.


Ja meg egy másik eset ha látnak egy hajléktalant aki szegény koszos stb és a hajléktalan panaszkodik hogy nem boldog mert a Isten ezt tette vele nyomorúságos reménytelen életet adod neki hiába hitt Istenben a utcára került erre a Jehova hittérítők azt mondják hajléktalanak ne panaszkodj meg van kezed lábad legyél boldog.



2020. jún. 6. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Hogy a JT-k ezt miért csinálják azt nem tudom, de az néha valóban nem árt hogyha az ember tudatosítja magában, hogy egyébként vannak akiknek rosszabb.
2020. jún. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Ezt nem csak a Jehova Tanúk csinálják... hanem kb minden második ember azt hiszi, hogy ettől jobb lesz nekünk.
2020. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Ha megfigyeled, a JT-k egyik kedvelt érvelési szokása az (itt az oldalon mindenképp), hogy elmondják más dolgokról, hogy miért rosszak, miben hibádzanak véleményük szerint, majd kérkednek a saját szektájuk jó oldalaival (vagy amit annak vélnek). Vagyis az egyik fél rossz oldalát hasonlitják a másik fél (Őrtorony Zrt.) jó oldalához. Már csak ebből is láthatod, hogy csalásra épül az egész szervezet.
2020. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Mint az összes többi keresztény egyház. A többiek mint legfőbb érv azt tudják felhozni, hogy minden azért történik (a halál, a betegség, a háború, a szenvedés, az éhezés stb), mert

1. ez isten akarata

2. isten megengedi ezt

3. isten megengedi a sátánnak, hogy ezeket művelje


na ez aztán az érvelés csúcsa.

2020. jún. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Ezzel alapvetően nincs baj, hiszen sokszor az apróbb problémákat is égbekiáltó bajként fogunk fel, amikor valóban vannak olyanok, akik tényleg sokkal rosszabb helyzetben vannak.


Van az írásodban néhány erős túlzás, arra most nem reagálnék.

2020. jún. 6. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
39%

Tanúként, nekem sem könnyű, fenékik tejfől az életem. Ennek ellenére, abból hozom ki a legtöbbet, amiben vagyok. Akár lehetnék hajléktalan is, már majdnem az is lettem volna, ha bánatomban elhagyom magam, és csak rontok a helyzetemen azzal, hogy vádakat szórók Istenre, amiért nem vagyok dúsgazdag, és sikeres Szuper ember.

Sőt magam is úgy gondolkodom, amikor probléma van, hogy másoknak sokkal nehezebb az élete, és lehetnék magam is rosszabb helyzetben. Ez alázatra int, és ettől függetlenül, amennyire tölem telik segitséget nyújtok másoknak. Mint ahogy nekem is segitséget nyújtanak.


Isten senkinek nem igért gazdagságot ebben a világban. Azt mondta, hogy a szükséges dolgokat, ami az életben alapvető szükség, megkapjuk.

HA "nagyon gazdag" lennék, lehet, hogy nem igy gondolkodnék. A keresztény élet, nem pénz függő, de ha úgy alakult az élete, hogy tehetősebben élhet, akkor sem fuvalkodik fel az, aki őszintén keresztény életet szeretne élni.

Hála a Teremtőnek, aki segitségemre volt különböző nehézségekben, és elmondhatom, hogy soha nem voltam ilyen helyzetben mint most. Még azzal is rendelkezem, amiről soha nem is gondoltam, hogy valaha számomra is elérhető lesz. Soha nem panaszkodtam, hogy elhagyott az Isten, és amit megtudtam tenni, azt megáldotta, és mindig egy lépéssel "feljebb" kerültem a nehézségeimből.

Igy tanulja meg értékelni az ember azt amije van.

2020. jún. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!



Azért mert egy nagy tévedésben élnek tagadják az isten erejét amely az embert meg tudja változtatni és ki tudja hozni

a bajaiból.

Felháborító ha ilyet mondanak egy fogyatékkal rendelkező embernek hitetlen és gonosz beszéd és még ők mondják magukat hívőknek kikérik maguknak ha kritizálják őket azt gondolják magukról hogy ők az Isten választottjai.

2020. jún. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!