Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet kibírni házasságig...

Hogy lehet kibírni házasságig szex nélkül?

Figyelt kérdés

Szóval én rengeteget utána olvastam , hogy miert érdemes házasságig várni . Figyelembe vettem statisztikákat, véleményeket hallgattam meg és arra a következtetésre jutottam, hogy én is szeretnék házasságig várni és főként azért is , mert számomra fontos a jó Isten .

Az a helyzet, hogy úgy vettem észre magamon , hogy a legkisebb semmiségek is lázba hoznak. Pl. ha már egy olyan fiúval beszélek , aki számomra tetszik , mondhatni már ez képes feltüzelni és hogyha ez a fiú hozzám ér semleges helyen , már végen van .

Nagyon félek, hogy valami olyat tennék , amit később nagyon megbánnék.

Ezen lehet valahogy változtatni , hogy az ilyen kis apróságok ne hozzanak lázba ?



2020. jún. 8. 01:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Hűha. Tüzes vagy de nagyon.

Nehéz lehet így, esetleg szexuális segédeszközök használata önkielégítéshez?


Ne haragudj, mást nem tudok írni. Remélem azért valamennyire segíthettem?

2020. jún. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
72%

Hat, nem irod, hany eves vagy, de szerintem sokat nem tehetsz ellene. Az egeszseges szervezet reagal igy, es minel jobban kuzdesz ellene, annal nehezebb lesz.


Tudom, nem ez volt a kerdes, de en lehet, idovel felulvizsgalnam a dontesemet. Nem tudom, milyen statisztikak es velemenyek alapjan hoztad meg, de itt van meg egy velemeny: a Biblia koraban vartak az eskuvoig, de teljesen mas szokasaik es eletritmusuk volt. Az emberek sokkal rovidebb ideig eltek, sokkal korabban hazasodtak (15-16 evesen). Hazastarsat nem szerelem alapjan valasztottak, hanem a szulok kerestek nekik, amint eladosorba ertek. Ha a szulok kozotti egyeszseg megvolt, hamar nyelbeutottek a hazassagot, nem volt egyuttjaras, nem erintettek meg egymast, es soha nem hagytak oket egyedul. A hazassag elotti szexnek ertelme sem volt, hiszen nem is ismertek egymast.

Mivel a nok nem dolgoztak a haztartason es a csaladon kivul, nem tudtak penzt keresni, mindig raszorultak egy ferfira, hogy eltartsa oket. Ha egy no pl. megozvegyult, egy ferfi csaladtag elvette 2. vagy 3. felesegnek, hogy ne pusztuljon ehen. Ilyen korulmenyek kozott, ugy, hogy fogamzasgatlas sem volt, ertheto, hogy a hazassag elotti szex oriasi tabu volt. Egy no idegen ferfira ra sem nezhetett pl. az utcan, igy nem volt nehez nem kisertesbe esni.

Manapsag viszont egy notol el is varjak, hogy eltartsa magat: mindenki tanul, altalaban kepzettseget szerez, egy eletkezdeshez elotte komoly anyagi alapot kell teremteni, a hazassag ideje egyre messzebbre tolodik. Mindenki szerelembol hazasodik, keresgetni kell, egymast megismerni, probalgatni, szakitani stb. A nemi erestol szamitva a hazassagig akar 15 ev is eltelhet, ebben benne van esetleg egy komolyabb-hosszabb egyuttjarasi idoszak is. Ugyanakkor a fogamzasgatlas is konnyen elerheto. Szerintem ha ket ember igazan szereti egymast, es testi-lelki szempontbol vigyaznak magukra es egymasra, nem kell a hazassagig varni. Ez nyilvan nem egyenlo azzal, hogy ossze-vissza mindenkivel, csak a szex miatt, a masikat kihasznalva stb.


Nem tudom, milyen vallasu vagy, de vannak felekezetek, akik mar szinten ezt mondjak a fiataloknak. Varhatsz persze, csak nagyon nehez lesz, ahogy ezt mar eszre is vetted.

2020. jún. 8. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%
Azért reagálsz így, mert nem érted a lényegét annak, hogy nem átjáróház az ember teste. Neked nem egy kincs, csupán az alapösztön kielégítésére használod a másikat, pont mint egy vibrátort, csak ezek élő emberek. Magyarul tárgyiasitod a másikat a saját örömöd miatt. Jó, persze, neki is biztos jó, de hogy ez csak állatias szex és semmi köze az eredeti funkcióhoz, az is biztos.
2020. jún. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Kettes! 18 vagyok :)

Hármas ! Nem használok ki senkit , mert még nem is voltam senkivel :)

2020. jún. 8. 08:11
 5/24 anonim ***** válasza:
67%

Tudod, kérdező, amikor ezt a törvényt hozták, akkor több fontos dolog is indokolta:

- nemi betegségek. Óvszer, gyógyszer nem volt.

- törvényen kívüli gyerekek. Fogamzásgátló nem nagyon volt.

- életkor. A lányok 14, de legkésőbb 18 éves korban házasodtak, és utána azonnal jöhetett a gyerek. Ma sokszor még 30 éves korban sem mer gyereket vállalni a pár.


Azt ugye tudod, hogy nőknél fizikai tüneteket is okozhat a túl hosszú szexmegvonás?

De az biztos, hogy egyáltalán nem egészséges!

2020. jún. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
62%

Kedves Kérdező.

Kerüld az olyan helyzeteket, amik okot adhatnak az érintésre, és ezáltal, félreértheted, a "közeledést". Azonkivül, az Isten iránti szereteted legyen a motiváló erő ebben, hiszen szeretnél az Ő elvei alapján élni. A legfontosabb dolog pedig az ima. Jézus is élt az ima lehetőségével, és rendszeresen beszélgetett az Atyjával, elmondta neki az örömeit, bánatát, kétségeit, és segitséget kért, amit meg is kapott.

Ne felejtsd el:(1Korintusz 13:8) 8 A szeretet soha nem vall kudarcot”.

2020. jún. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

Engem az érdekelne, hogy a keresztények, akik nem csak a szexet, de a masztit is tiltják, hogyan viszonyulnak a spontán magömléshez? Főleg akkor, amikor fiatal az ember, és a tesztoszteronszint 100%-on van. Aki nem él nemi életet, és meg csak nem is masztik éveken át, annál elkerülhetetlen.


Mármost, a kersztények szerint jó dolog, ha egy fiatal srác a saját spermájában ébred? Nem egyszerűbb akkor, ha engedik, hogy kiverje magának?

2020. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
61%
Egyébként meg ne hallgass a vallásokra, azok nem normálisak. Az ókorban érthető volt, hogy tiltották a házasság előtti szexet, ma erre semmi szükség. Nincs bizonyíték arra sem, hogy a Bibliában Isten beszélne. Arra viszont van, hogy emberek írták le a véleményüket.
2020. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%

7


Isten , aki létrehozta az emberi testet is, tudatában van ennek jobban mint gondolnád. Nem tudom mit jelent számodra ez a mondat:

(Lukács 12:23) 23 Mert az élet többet ér, mint az eledel, és a test, mint az öltözék.

Ennek a versnek sokkal mélyebb értelme van, mint gondolnád. Aki szereti az életet, és hálás is azért, az nem keres kiskapukat Isten elrendezése ellen. Hanem képes áldozatot hozni a jövőjéért, és nem feladni az életét, minden féle magyarázatokért, átmeneti örömökért.

(Máté 5:30) 30 Ugyanígy, ha a jobb kezed visz bűnbe, vágd le, és dobd el. Mert jobb, ha csak az egyik kezedet veszíted el, mint ha az egész tested a gyehennába jut.

Ez nem azt jelenti, hogy vágjuk le a tagjankat. Feladnád az életedet ezért?

2020. jún. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%

Ezzel nem válaszoltad meg a kérdésem, csak tettél egy nagy kerülőt. A kérdésem úgy szólt, hogy a kersztények hogyan viszonyulnak a spontán magömléshez. Fent vázoltam, hogy biológiai okok miatt ez bekövetkezhet fiataloknál, akiknél a tesztoszteronszint 100%-on van. Mármint abban az esetben következik be, ha nem él nemi életet, és még csak nem is maszturbál.


Tehát akkor szerinted jobb, ha egy fiatal srác a saját spermájában ébred ahelyett, hogy kiverné magának?


Ez a kérdésem.

2020. jún. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!