Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek a katolikuso...

Mi a véleményetek a katolikusokról?

Figyelt kérdés

Megismertem egy katolikus fiút és nagyon szimpatikusak vagyunk egymásnak kölcsönösen. Viszont én baptista vagyok és nem túl sok tapasztalatom van katolikusokkal. Akár más felekezetekből valók is írhattok, hogy mit tapasztaltatok.


17/L



2020. jún. 8. 16:25
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%

Abba kell belegondolnotok, hogy a vallásotok különbözősége miben lesz vagy nem lesz akadály.. És ez nem csak magatokkal kapcsolatban, hanem később a gyerekvállalásnál is. (Már ha hosszú távon gondolkodtok...)

A katolikusok és a baptisták sok mindenben különböznek, keresztség-bemerítés mikor és hogyan történik, milyen hitoktatásban részesüljön, stb...

2020. jún. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim válasza:
100%
Nincs bajom a katolikusokkal.
2020. jún. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
81%

Szia,

A 52. Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra vannak különböző videók, tanúságtételek fent a YouTube-on, illetve a TV-ben is adták őket:


Pl. itt egy fiatal katolikus fiúval, videó:

https://www.youtube.com/watch?v=_sdadR6qcWY


Itt meg 3 katolikus lánnyal, videó:

https://www.youtube.com/watch?v=O3YruQbgDk0

https://www.youtube.com/watch?v=UcttYq5OJo0

https://www.youtube.com/watch?v=jItlx5zd53g


Remélem segít.. Üdv. :)

2020. jún. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
87%

Én református vagyok, teológiai kérdésekben sok dologban nem értünk egyet a katolikusokkal, de ez nem jelenti, hogy bármi bajom van katolikus emberekkel.

Nem csak azt kell figyelmbe venni, hogy miben vagyunk mások, hanem azt is, hogy miben hasonlítunk.

Én nem gondolom, hogy az ő katolikus te pedig baptista vagy olyasmi lenne ami akadályt verne közétek, az anyám is katolikus az apám pedig református, és ebből soha nem volt semmi probléma. Tiszteletben kell tartani a másik hitét, nyitottnak kell lenni, úgysem lehet ráerőltetni a saját hitünket másokra. ☺

2020. jún. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
21%
21. század van, ne butáskodj!
2020. jún. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
26%
Magáról az egyházról megvan a véleményem es szerintem sokmindent rosszul csinálnak, de a katolikus hívők semlegesek számomra. Egyéne válogatja ki hogyan viselkedik köztük, mint a többi egyháznak. De igen, a hasonlóságokat is kell nézni, nem csak a különbségeket, ha én találnék egy katolikus lányt és jól kijönnénk, akkor örülnék inkább, hogy egyezik a hitünk.
2020. jún. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
42%

#4

Igen, de a katolikus és a református az egy keresztséget vallja, ellentben az újra keresztelő baptistákkal.


@kérdező

Kérdező, egy katolikus is pont olyan, mint nagyjából bármelyik rendes felekezetbe járó fiatal. A katolikusoknak sincs szarvuk, se patájuk talp helyett, bármilyen hihetetlen lehet. Szóval nem is értem a kérdésedet.


Másrészt, ha szentségi esküvőre kerülne a sor, akkor rendelkezni kell, hogy a gyermekek katolikus nevelésben, keresztségben részesülnek.

2020. jún. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
73%

Neked mi a véleményed a szőkékről?

És a feketékről?

A fehérekről?

A gyk-zókról?

Általánosítás rulez?

2020. jún. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
19%

"egy katolikus is pont olyan, mint nagyjából bármelyik rendes felekezetbe járó fiatal"

:-OOO

Ezzel azt akarod mondani, hogy a katolikus nem rendes felekezet? (Akkor a többi mitől "rendes"?)

2020. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
74%

#9

Nem, ezzel azt akartam mondani, hogy vannak szekták, ahol átmossák már sokszor a fiatalok agyát is. Természetesen őket nehéz lenne egy lapon említeni katolikus, evangélikus, református fiatalokkal.

2020. jún. 8. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!