Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves hívők, vallásos emberek...

Kedves hívők, vallásos emberek! Ti milyennek képzelitek el Istent?

Figyelt kérdés
Számomra olyan megfoghatatlan és néha teljesen beleőrülök, mert nem tudom elképzelni milyen lehet.

2020. jún. 12. 00:20
 1/10 anonim válasza:
49%
Nem lehet.......emberek vagyunk...de egyszer (talán) mindenki meglatja
2020. jún. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Hat mivel mint a biblia is irja, Isten a sajat kepmasara teremtette az embert, igy szerintem hasonlithat barkire az emberek kozul, vagy az is lehet, hogy mivel vegtelen hatalma van, egyik percben tud akar ugyanugy kinezni, mint en, masikban meg mint te.
2020. jún. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hogy ne találgassunk túlságosan, adott némi leirást emberi szavakkal Magáról. Az Ezékiel könyvében leirást kapunk Istenről, illetve az udvartartásáról. A trónon ülő a finomító tüzében izzó arany-ezüst ötvözet sárga fényében ragyogott. Az egész trónt és a rajta ülőt hasonló fényesség vette körül, mint valami villámlás is kisérte. Ha belegondolunk, hogy a Napot is Ő hozta létre, némi képet kapunk hatalmáról.
2020. jún. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KZitus ***** válasza:
62%

Szia

Mivel Istent soha senki nem látta (2Mózes 33:20 „Nem láthatod az arcomat, mert nem láthat engem ember úgy, hogy meg ne haljon.”), ezért csak arra hagyatkozhatunk, amit leírva találunk róla, és arra, amit létrehozott. Fizikai szemünkkel nem, de lelki(szellemi) szemünkkel láthatjuk őt.

„Az egek beszélik Isten dicsőségét, és kezeinek munkáját hirdeti az égboltozat.” Zsoltárok 19:2. Ha megfigyeljük alkotását, abból láthatjuk nagyságát, hatalmát, erejét, szeretetét.

" Dicsérlek, mert bámulatot keltő, mily csodálatosan alkottál meg! Csodálatosak a te műveid, és jól tudom ezt." Zsoltárok 139:14.

Az, ahogyan megalkotta a földünket, nekünk embereknek, és az, mennyi örömet és boldogságot biztosított az élethez a földön, szintén "árulkodik" Istenről. Végtelen humora, és tudása mind a mi hasznunkat és boldogságunkat szolgálja. Ez a rövid kisfilm jól szemlélteti ezt:

[link]

Ez pedig a humorát:

[link]

Dávid leírta, hogyan vágyott Isten szépségét látni:" Egyet kértem Jehovától – az a vágyam –, hogy Jehova házában lakhassak életem minden napján, hogy láthassam Jehova szépségét..."Zsoltárok 27:4

Te milyennek képzeled el Istent ha ezeken elmélkedel?

2020. jún. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem személynek képzelitek el őt vagy inkább egy minden lek felett álló entitás, energiahalmaz, erő, teremtőerő, de személytelen ?
2020. jún. 12. 11:35
 6/10 KZitus ***** válasza:

Istennek szellemi teste van, nekünk fizikai. Isten és az angyalok(mivel nekik is szellemi testük van) látnak minket, mi nem látjuk őket.

Az övék magasabb életforma.

Pál apostol bár a feltámadással kapcsolatosan, de írt a kétféle "test" különbözőségéről. Ezt írta:

"Fizikai testet vetnek el, és szellemi test támad fel. Ha van fizikai test, van szellemi is. Így is van megírva: „Az első ember, Ádám, élő emberré lett.” Az utolsó Ádám életadó szellemmé lett. De nem a szellemi az első, hanem a fizikai, és utána következik a szellemi. Az első ember a földből való volt, és a porból alkották. A második ember az égből való. Amilyen volt a porból alkotott, olyan a többi porból alkotott is, és amilyen az égi, olyan a többi égi is. És ahogy hasonlítunk arra, akit a porból alkottak, úgy hasonlóvá fogunk válni ahhoz is, aki égi." 1Korintusz 15:44-49

2020. jún. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen élő lélek, személy. Különben mit szeressünk vagy tiszteljünk benne?
2020. jún. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A Judaizmus(zsidó vallás) szerint


"Létezik, de létezése nincs határidôhöz kötve.


...Felfoghatatlan és egysége is határtalan.


Nincs fizikai formája, nem is test Ô, nincs mihez hasonlítani Szentségét. Ôsibb minden teremtménynél, elsô, de elsôségének nincs kezdete." (Maimonies nyomán)


(( Maimonides ( 1135 / 1137 / 1138 – 1204) : Rabbi Moshe Ben Maimon, Rambam (héberül) Múszá ibn Majmún ibn Abdalláh al-Kurtubí al-Iszráílí (arabul), 1185-tôl másodállásban Szaladin szultán háziorvosa, a középkor egyik legnagyobb zsidó filozófusa volt.)

2020. júl. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az összes vallás a lelket előbbre veszi a testnél. Szerintem Isten célja, hogy bár testi szükségleteinkkel élünk, mégis készüljünk a lelki, a láthatatlan életre. Talán éppen ezért nem mutatja meg a testét, mert Istennek a lelke legyen fontos az embernek, arra készüljön az ember a földön, hogy találkozzon az ő lelkével. Talán a földi élet értelme is ez.
2020. aug. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Kedves hívők, vallásos emberek! Ti milyennek képzelitek el Istent"

Szerintem ha már ez a kérdésed, akkor nem kéne azt lepontozni aki a saját véleményét megírja normálisan a kérdésre...

2020. aug. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!