Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista vagyok. Biztos vagyok...

Ateista vagyok. Biztos vagyok benne, hogy Isten nem létezik és nem értem, miért hisznek az emberek egy olyan lényben, aminek létezésére nincs bizonyíték. Ettől én rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

2020. jún. 13. 16:29
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%
Mostani világhelyzet nem elég bizonyíték? Babilon összeomlik(usa) , új világrendről beszélnek TV-ben már csak a fenevad bélyege hiányzik...
2020. jún. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 tgt ***** válasza:
71%
Nem vagy rossz ember ettől.
2020. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Mojjo ***** válasza:
93%
Nem, ettől bármilyen ember lehetsz. Jó is, rossz is és bármi a kettő között. De furcsa, hogy ezt meg kellett kérdezned. Egészen olyan, mintha csak mindenki arcába akartad volna tolni a véleményed, kérdésnek álcázva. De biztos csak képzelődöm.
2020. jún. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
47%
Nem vagy rossz ember. Én is inkább tartom magamat ateistának, mint őrült gyűlölködő vallási fanatikusnak.
2020. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
27%

#6 Gondoltam hogy így fogsz reagálni de akkor hagy másoljak be neked valamit a bibliából és ez nem szekta hanem az igazság.


1.

És láték egy fenevadat feljőni a tengerből, a melynek hét feje és tíz szarva vala, és az ő szarvain tíz korona, és az ő fejein a káromlásnak neve.

2.

És e fenevad, a melyet láték, hasonló vala a párduczhoz, és az ő lábai, mint a medvéé, és az ő szája, mint az oroszlán szája; és a sárkány adá az ő erejét annak, és az ő királyiszékét, és nagy hatalmat.

3.

És látám, hogy egy az ő fejei közül mintegy halálos sebbel megsebesíttetett; de az ő halálos sebe meggyógyíttaték; és csodálván, az egész föld követé a fenevadat.

4.

És imádák a sárkányt, a ki a hatalmat adta a fenevadnak; és imádák a fenevadat, ezt mondván: Kicsoda hasonló e fenevadhoz? kicsoda viaskodhatik ő vele?

5.

És adaték néki nagy dolgoknak és káromlásoknak szóló szája; és adaték néki hatalom, hogy cselekedjék negyvenkét hónapig.

6.

Megnyitá azért az ő száját Isten ellen való káromlásra, hogy szidalmazza az ő nevét és az ő sátorát, és azokat, a kik a mennyben laknak.

7.

Az is adaték néki, hogy a szentek ellen hadakozzék, és őket legyőzze; és adaték néki hatalom minden nemzetségen, nyelven és népen.

8.

Annakokáért imádják őt a földnek minden lakosai, a kiknek neve nincs beírva az életnek könyvébe, a mely a Bárányé, a ki megöletett, e világ alapítása óta.

9.

Ha van füle valakinek, hallja!

10.

Ha valaki fogságba visz mást, ő is fogságba megy; ha valaki fegyverrel öl, fegyverrel kell annak megöletni. Itt van a szentek békességes tűrése és hite.

11.

Azután láték más fenevadat feljőni a földből, a kinek két szarva vala, a Bárányéhoz hasonló, de úgy szól vala, mint a sárkány;

12.

És az előbbi fenevadnak minden hatalmasságát cselekszi ő előtte; és azt is cselekszi, hogy a föld és annak lakosai imádják az első fenevadat, a melynek halálos sebe meggyógyult vala;

13.

És nagy jeleket tesz, annyira, hogy tüzet is hoz alá az égből a földre, az emberek láttára.

14.

És elhiteti a földnek lakosait a jelekkel, a melyek adatának néki, hogy cselekedje a fenevad előtt; azt mondván a föld lakosainak, hogy csinálják meg a fenevadnak képét, a ki fegyverrel megsebesíttetett vala, de megelevenedett.

15.

És adaték néki, hogy a fenevad képébe lelket adjon, hogy a fenevad képe szóljon is, és azt mívelje, hogy mindazok, a kik nem imádják a fenevad képét, megölessenek,

16.

Azt is teszi mindenkivel, kicsinyekkel és nagyokkal, gazdagokkal és szegényekkel, szabadokkal és szolgákkal, hogy az ő jobb kezökre vagy a homlokukra bélyeget tegyenek;

17.

És hogy senki se vehessen, se el ne adhasson semmit, hanem csak a kin a fenevad bélyege van, vagy neve, vagy nevének száma.

18.

Itt van a bölcseség. A kinek értelme van, számlálja meg a fenevad számát; mert emberi szám: és annak száma hatszázhatvanhat.

2020. jún. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
20%

A nagy Babilon bukásának kihirdetése

1 Ezek után láttam, hogy egy másik angyal leszállt a mennyből: nagy hatalma volt, és dicsősége beragyogta a földet. 2 És ezt kiáltotta erős hangon: Elesett, elesett a nagy Babilon, amely ördögök lakóhelyévé lett, és minden tisztátalan lélek, minden tisztátalan madár és minden tisztátalan és utálatos állat rejtekhelyévé lett. Ézs 21,9 ; Jer 51,8 ; Jel 14,8 ; Ézs 13,21 ; Jer 50,39 3 Mert féktelen paráznaságának borából ivott minden nemzet, vele paráználkodtak a föld királyai, és eldőzsölt javaiból gazdagodtak meg a föld kereskedői. Ézs 23,17 ; Jer 51,7 4 Hallottam, hogy egy másik hang szól az égből: Menjetek ki belőle, én népem, hogy ne legyetek részesek bűneiben, és hogy a rámért csapások ne érjenek titeket;

2020. jún. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
24%

Nincs bizonyítékod isten nem létére, még is hiszel benne.

Magadat se érted, csak túl buta vagy hogy ezt eddig észrevedd.

2020. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
34%
Tudtam hogy le leszek pontozva mert aki igazságot szólja azzal mindig gonoszul cselekedtek de tudjátok meg él az úr és hamarosan eljön még ha nem is hisztek benne.
2020. jún. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

Attól függ, hogy a "rossz" kifejezést milyen oldalról, vagy szemszögből nézzük.

Isten szavában van egy vers ami ezt mondja: "van olyan út az ember szeme előtt, ami jónak látszik, de a vége a halálra menő út"


Ha nem hiszel Isten létezésében, attól még nem biztos, hogy elkövetsz, gyilkosságot, lopást, stb.Azonban az erkölcsnek vannak más formái is, ami emberileg, nem számit problémának.

De ha egész életedben ezek közül sem tettél helytelent, akkor is egy dologban, Jézus szavaival találkozunk:(Máté 12:30) 30 Aki nincs az én oldalamon, ellenem van, és aki nem gyűjt velem, az szétszór.


Ha Isten szemszögéből nézzük, akkor ellene vagy. Hogy miért, az külön téma. nem térnék ki Rá.

2020. jún. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Mojjo ***** válasza:
55%

@11:

"Aki nincs az én oldalamon, ellenem van"


Nem is tudtam, hogy Jézus egy Sith nagyúr volt:

[link]

2020. jún. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!