Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj Jehova Tanúival?

Mi a baj Jehova Tanúival?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy szektások, meg hogy keresztény szempontból tévtanítók, de ezek miben nyilvánulnak meg? Olyan jámbor embernek tűnnek. A tanításaikat meg annyira nem ismerem, hogy azt megítéljem.


Nem bántani szeretnék bárkit is a kérdéssel, csak kíváncsi vagyok.



2020. jún. 15. 18:44
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
36%

Egyszerűbb lenne leírni, hogy mi van rendben velük:

Az, hogy megpróbálták kicsit korszerűsíteni a Bibliát, és a leordítóbb ellentmondásokat kijavítani benne.

2020. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
85%

Az,hogy lépten nyomon másra akarják tukmálni a vallásukat. Zaklatnak itthon, hétvégén is,volt,hogy vasárnap délben csengettek.. egyszer elhajtottam őket csúnyán,azóta békén hagynak.

Nagymamám is jehova volt. Egyre ritkábban mentem,ezt sérelmezte is. Hiába mondtam neki,hogy nem vagyok kíváncsi a térítésére mert másról se beszélt, nem értette meg. Inkább mar nem mentem. Amúgy nem zavar,ki miben hisz csak engem,felnőttként ne akarjon már megtéríteni...

2020. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
95%

A Jehova tanúi szerint Jézus Krisztus az Mihály arkangyal.

A Jehova tanúi szerint a vér egészségügyi célú felhasználása egyenlő annak elfogyasztásával, ezért tilos.

A Jehova tanúi újra és újra megjósolják mikor lessz a világvége, és mondanom sem kell, eddig minden alkalommal tévedtek.

A Jehova tanúi szerint senki sem üdvözülhet rajtuk kívül.

A Jehova tanúinak saját Biblia fordításuk van, ami úgy van megfogalmazva, hogy bele lehessen magyarázni az eretnek ostobaságokat, amiket az Őrtorony c. folyóiratukban leírnak.

Ha nem tévedek Jehova tanúi az egyetlen vallás amelyik azt állítja magáról, hogy nem vallás.


Most pedig egy személyes tapasztalat: egyszer még amikor a főiskolás voltam a buszmegállóban próbált megtéríteni egy tanú, ha ez önmagában nem lenne elég, amikor próbáltam joindulatúan elküldeni, és közöltem vele, hogy a tanulmányaimra szeretnék koncentrálni nem a Túlvilágra, erre a fejemhez vágta, hogy már pedig közel a vég, és "egy halott diplomás? Kinek kell az?"

2020. jún. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
84%

Jehova tanúja, és Jehova "igéjének" hirdetője = Biblia félremagyarázó erőszakos szekta tagja.


Csak a jehovások képesek még a kórházakba is bemerészkedni, hogy "hirdessék az igét" és ráderőszakolják a vallásukat


Csak a jehova tanúi képesek rád törni a házat, és addig zaklatni, amíg kénytelen leszel rendőrt hívni rájuk


Egyetlen más vallás/egyház képviselői sem tesznek ilyet, csak ők

2020. jún. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


1#

Ezt kifejtenéd bővebben? Például milyen ellentmondásokra gondolsz, és azokat hogyan javította ki - állításod szerint - a Jehova tanúi Bibliája?


2-3#


Szoktam látni őket néha, hogy ilyen kis gurulós táskával álldigálnak, de eddig csak egyszer jött oda hozzám, mondjuk ő eleinte nem is közölte, hogy tanú.

2020. jún. 15. 19:23
 6/64 A kérdező kommentje:

"Csak a jehova tanúi képesek rád törni a házat, és addig zaklatni, amíg kénytelen leszel rendőrt hívni rájuk"



Ez most szó szerint értendő?

2020. jún. 15. 19:24
 7/64 anonim ***** válasza:
82%
Hogy nem osztják a többi szekta véleményét akik emiatt kereszteshadjáratot hirdettek ellenük. Azt, hogy mindig kopogtatnak hagyjuk már. Nálam is kopogtattak, mint ahogy kopogatott már újságárus, kábeles, vízvetekészerelő is. Mondtam, hogy annyira nem érdekel erre elmentek. Nem volt nagy trauma.
2020. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
93%
Volt egy barátnőm. Egyre jobban a befolyásuk alá került. Folyamatosan ostorozták, hogy vigyen el a gyülekezetbe, s ne egy kívülállóval járjon. Próbált meggyőzni, de nem álltam kötélenek. Végül szakított velem.
2020. jún. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
100%

pl. ezért (ez az ő videójuk).

https://www.youtube.com/watch?v=XPOfVQuV_hk

2020. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
82%

Megtörtént eset:


Jehovások látogattak meg, kaput nyitottam, nem kérdeztek, bejöttek szó nélkül, és már az udvaron magyarázták, hogy ők a Jehova igéjét hirdetik, az egyetlen igaz vallás, stb blabla

Megkértem őket, hogy menjenek el, erre nekem nincs most időm.

Ők rám förmedtek, hogy a hitre mindig van idő, nem taszíthatom el magamtől az igaz hitet, mert különben örök pusztulás szenvedés vár rám.

Mondtam nekik, rendben, *ekkor meg ekkor* jöjjenek vissza, és szívesen meghallgatom a véleményüket.

Elmentek.

Másnap zörgetik az ablakot, de nem mentem ki ("nem vagyok itthon" címszó)

A kapun is próbáltak bejönni (hallani lehetett, ogy nyitni próbálja) de szerencsére zárva hagyom.

A megbeszélt napon beengedtem őket, de elmenni már többszöri kérésre sem voltak hajlandók, mire mondtam nekik, hogy ha nem hagyják abba, feljelentést teszek

Erre megijedtek és elmentek, de a következő napon ismét megjelentek és addig verték az ablakot, amíg a rendőrök ki nem érkeztek!

De ez sem volt elég, a következő napon ismét jöttek, és már kiabáltak is, hogy máglyán fogok égni, ha nem fogadom el az igaz vallást, jehova igéjét

Ismét kihívtam a rendőrséget, többet nem zaklattak.


A kórházas esetnek is szemtanúja voltam.

Egy ismerősöm volt bent petefészekkel műtötték, a kórterembe látogatási időben voltam nála.

Egyszer csak se szó se beszéd, bejön egy nő, hogy ő azárt van itt, hogy jehova igéjét hirdesse

NA ezen úgy felkaptam a vizet, hogy a főorvosig mentem, hogy hogy engedheti meg, hogy egy ilyen intézményben mindenféle jöttment szektások zaklassák a betegeket

2020. jún. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!