Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik Isten? Hogyan higgyünk...

Létezik Isten? Hogyan higgyünk benne?

Figyelt kérdés

Magadban találd meg Istent?, Vagy a környezetedben? Ez csak egy érzés, vagy bizonyosság? Van bármi jel ami segíthet?


A világ valóságos. Ez a valóság.


De nem lehet minden ilyen. Az egész világ törvényszerű mint a matematika. Még a szerelem is.. A hormonok irányítják, nem a sors, vagy a végzet.. Honnan tudjam hogy mit tegyek? Ki fogja megmondani? Van aki segít? Létezik e Isten? Létezhet e egy realista világban, ahol jobban szaporodnak az ateisták mint a 'katolikus nyulak'? A vallás csak a léleknek kell e? Létezik lélek egyáltalán? És ha igen, hogyan egyeztethető össze a józan ésszel?


Minnél többet tudunk a világról, a természet szilárd törvényeiről, annál hihetetlenebbé vállnak a csodák. A természet feletti dolgok. Tudsz e hinni, ha elég sokat okot tudsz, hogy az egész miért lehet baromság?


"Az okos ember azért hisz Istenben, mert ha igaza van sokat nyer, de ha téved nem veszít semmit."


A tudomány emberének hívva önmagunkat, vajon képesek vagyunk e őszintén imádkozni? Vagy csak felnézni az égre és azt mondani, segíts Uram.

Miközben pontosan tudjuk, hogy mi van fenn. Gázok; nitrogén, oxigén, szén-dioxid, felhők; vízgőz.. Utánna pedig a végtelen egyre táguló űr, benne égő gázgömbökkel, bolygókkal, mind kézzel fogható anyag, tény. Valós. Valóság.


Ha ennyi minden van körülöttem amit látok, érzek és tapasztalok, hogy higgyek valami olyasmiben, amit se nem látok, se nem érzek.? Ami nem törvényszerű, mint az élet, vagy a matematika.. Ami mindenhol ott van, mégsincs ott sehol. Amit nem lehet számolásokkal, vagy szilárd tényekkel, törvényekkel alátámasztani.


Hogyan?



2020. jún. 19. 19:48
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%
A hitből miért kell mindig kérdést csinálni? Nem mindegy az az embereknek, hogy ki miben hisz? A tudomány úgysem tudja bizonyítani Isten létezését. A keresztény vallásban hívők pedig hisznek benne. Teljesen felesleges a két tábort összeugrasztani, a témáról is felesleges filozofálni.
2020. jún. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem feltétlen felesleges erről filozofálni, de ez valóban nem a megfelelő fórum erre - itt valóban inkább összeugrasztani lehet csak embereket ilyenekkel.


Kérdező, van ennek bőséges irodalma. Olvass utána, ha írsz üzenetet, még ajánlok is olvasmányt, de feltettél vagy hatszáz kérdést, egyszerre és kimerítő módon erre nem lehet itt válaszolni.

2020. jún. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Az még nem lenne baj, hogy nem látod. Ha felvilágítok az égre a zseblámpámmal, akkor a lámpámból kiinduló fotonok fénysebességgel rohannak ki a világegyetemből. Most gondoljunk csak az egyik fotonra. A fizika törvényei szerint ha elég messze került tőlünk a zseblámpából kiindult foton, akkor soha, semmiképp nem léphetünk már vele kölcsönhatásba. Nem érhetjük utol, és vissza sem tud jönni (a táguló világegyetem miatt nem érne vissza soha).


Tehát van egy pont, amin egyszer túljut a foton, és onnantól soha nem térhet vissza.


Akkor most helyesebb lenne azt gondolni, hogy onnantól ez a foton nem is létezik? Hiszen megfigyelni nem tudom, akár el is tűnhetne, meg is szűnhetne létezni, mikor kilép a megfigyelhető tartományból. Miért gondolom, hogy létezik valami, amit nem tudok megfigyelni?


A válasz persze nem. Bár a szóban forgó fotont nem tudom megfigyelni, a létezését kikövetkeztethetem olyasmiből, amit viszont meg tudok figyelni.


Önmagában az, hogy Istent közvetlenül megfigyelni nem lehet, még nem lenne baj. A kérdés az, hogy ki tudjuk-e következtetni a létét?


Szerintem nem. De nem azért, mert közvetlenül nem tudjuk megfigyelni.

2020. jún. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
2020. jún. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 KZitus ***** válasza:
54%

Szia

Itt utána nézhetsz, és választ találsz néhány kérdésedre:

"Az élet eredete – Öt kérdés, melynek érdemes utánajárni"

[link]

a másik "Egy teremtő keze műve az élet?"

[link]

2020. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 uyscuti ***** válasza:
51%

Kedves Kérdező!

Úgy gondolom alapvetően az a kérdés , hogy mi indított arra , hogy leírd a gondolataidat. Őszinte nyitottság , hogy meghallgass olyan embereket akik hisznek Valakiben , akiben Te nem? Vagy ,,csak" leírtál néhány sort , kérdést , amelyekre azt gondolod, hogy úgy sincs Isten létezését bizonyító válasz?

Mert válaszok vannak , de csak az fogja megtalálni őket , aki igazán keresi. Aki TÉNYLEG az igazságot keresi ebben a kérdéskörben. Ugyanis az Istenbe vetett hithez elsősorban nem valami magas iskolázottság ( egyetem stb.) szükséges , hanem az , hogy milyen valakinek a szíve. Tudom jól , ez közhelyesen hangzik , de nem baj. Isten létezésére van számtalan bizonyíték. Az Alkotóra következtethetsz az alkotásaiból. Minél bonyolultabb , összetettebb valami , annál képzettebb , bölcsebb az alkotója.

Ezt nem vitatja senki , amíg emberekről van szó. De ha Istenről volna szó , akkor jönnek a véletlenszerű folyamatok , a mutációk meg az évmilliók , mert sokak szerint ugye Isten nem lehet a magyarázat. Tényleg meg akarod hallgatni azokat , akik nem úgy gondolkoznak mint Te?

2020. jún. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
51%

Ha hívő természet vagy, akkor hinni fogsz. Akkor az agyad megköveteli a hitet.

Ha inkább gondolkodó vagy, akkor pedig jól érzed magad a tények között is.

2020. jún. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
Ezt a kérdést még sosem tették fel és meg sem válaszolta még senki.
2020. jún. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Kedves uyscuti,

Azért a kérdés, és a leírt gondolatok, mert őszintén próbálkozom a nyitottságra és a megértésre. Mások véleményére és meglátására lennék kíváncsi a témában. Ha biztosan tudnám, hogy nincs megfelelő válasz Isten létezésére, illetve a bizonyosságra, nem tettem volna fel a kérdést. Nem képviselek semmilyen végpontot.

Azt állítod, hogy mi emberek vagyunk a bizonyítékai a létezésének, de végül is ez úgymond csak egy következtetés? Ezt kifejtenéd?

És szerinted olyan emberek gondolkodásmódjában van/ lehet helye Istennek, akik e mellett tudományos álláspontokat képviselve osztják pl. az evolúció elméletét.?

Válaszodat köszönöm

2020. jún. 19. 23:42
 10/26 anonim ***** válasza:
31%

"Minél bonyolultabb , összetettebb valami , annál képzettebb , bölcsebb az alkotója.

Ezt nem vitatja senki"

Aha.

Ez simán csak nem igaz.

A hópehely iszonyú bonyolult tud lenni, aztán még sincs alkotója.

Egy acélgolyónál egyszerűbb valamit nehéz elképzelni - aztán csak az ember csinál ilyet.

2020. jún. 19. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!