Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hiszek Istenben, de félek,...

Hiszek Istenben, de félek, hogy visszafog utasítani Jézus engem amikor váratlanul megjelenik a világvégével! Sajnos nehezen hiszek benne. Mit csináljak? Lehet, hogy a biblai csak egy mese! =( senki sem tudja az igazat... :/

Figyelt kérdés

2020. jún. 20. 23:12
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
37%
Döntsd el, hogy fel akarsz-e nőni, vagy inkább irányított maradnál, és aztán e szerint cselekedj.
2020. jún. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
48%
Ha Szent Péterrel jóban vagy, az lehet még egy kis kapu.
2020. jún. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Értem. Már felnőttem. De amúgy ma 23:24 ez vallás. Nem pedig humor :) Szóval hívők írjanak ide.
2020. jún. 20. 23:42
 4/30 anonim ***** válasza:
37%

Nem, nem érted.

Nem csak hívők jöhetnek ide, hanem mindenki, aki jól hozzá tud szólni a témához.

Ezért kérdezem, hogy felnőttél-e: vagyis tudsz felelősséget vállalni magadért, és megérteni a világ működését?

Ha ezt szeretnéd, az egy döntés.

Ha ezt nem szeretnéd, az egy másik döntés. Akkor van lehetőség arra, hogy más irányítson tovább téged, és levegye rólad a felelősség egy részét.

Mindkettőre van egy-egy módszer.

2020. jún. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Értem. Mit gondolsz, van olyan személy aki tudja igazságot? Mert az se tudja senki, hogy talán a vallás csak egy nyugtató mese. Vagy melyik az igazi vallás a sok közül. És emiatt félek. (néha este) de öngyilkos nem akarok lenni. Nincs is értelme, mert jó az életem, csak az igazi világvégétől félek ami bármikor bekövetkezhet és hogy kárhozatalra fogok menni. Vagyis öntudatlanság semmi, mert nem hittem benne... :/
2020. jún. 20. 23:52
 6/30 anonim ***** válasza:
27%
Nem akar öngyilkos lenni csak azért, mert fél a haláltól :P
2020. jún. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Mit várok én egy ateistától...
2020. jún. 20. 23:55
 8/30 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ezt bárki is tudná.

De ebből a szempontból mindegy. Ha hívő vagy, akkor a vallás adhat neked egy olyan pluszt, ami segít boldogulni az életben, és jobb lesz tőle az életed.

De úgy nem érdemes elkezdeni, ha a félelem visz oda (ahogy a kérdésedből látszik). Akkor viszont a vallás komoly károkat okozhat neked, és ronthatja az életed.

Ezért kellene eldöntened, hogy mennyire hiszel. Ha erősen, akkor mindenképpen legyél vallásos.

Ha nem tudsz hinni, vagy csak a büntetésekre tudsz koncentrálni, akkor viszont messzire el kellene kerülni őket.

2020. jún. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%
Nem számít, hogy hiszel-e benne. A szíved és a lelked számit.
2020. jún. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
80%

A végítéletkor nem az számít, hogy mennyire ér váratlanul.

Az számít, hogy az életed megfelelő volt-e. Ha jó szándékkal élsz, nem vagy gonosz, és jókat cselekszel, akkor az ítélet is jó lesz. Ezt írja a #9 is.

A keresztény vallás szerint Jézus nem utasítja vissza a jókat. Nem kell hozzá tökéletesnek lenned, csak soha ne akarjál rosszat másnak.

2020. jún. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!