Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők! Mit jelent pontosa...

Istenhívők! Mit jelent pontosabban a Jehova tanúi? Ugyanazt jelenti, mint a keresztény? Nem értem, kezdő vagyok.

Figyelt kérdés

2020. jún. 25. 00:08
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

Nem. Egy állandóan utolsó időket hirdető protestáns egyház, akik szeretnek becsengetni másokhoz vagy az aluljárókban prospektusok mögé bújva várva az elképzelt új világukat.

Nem tartják magukat a világ részének, hanem kiválasztottnak és az egyetlen igaz és hű szervezetnek. Kiközösítenek tagokat és inkább fundamentalisták, mint szkeptikusok.

Saját fordítású Bibliájuk van és szerintük Isten neve nagyon fontos, Jehova.

Bár fetrengeni és őrjöngeni nem szoktak a földön, átesnek a ló másik oldalára. pl. misztikus filmektől nézésétől szerintük Jehova szomorú lesz (csak hogy egy példát kiemeljek, plusz egyetemre sem javasolt járni).

2020. jún. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Akkor most melyik kettő az igaz? Nem akarok kárhozatalra menni vagy mi. Jó lenne feltámadni! Csak az a kérdés, hogy meik vallás a hivatalos...
2020. jún. 25. 00:35
 3/31 anonim ***** válasza:
79%
Valamelyik történelmi keresztény egyházat javaslom. Pl. római katolikus (vagy görög).
2020. jún. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem a keresztény az igaz vallás? Mert sztem annak semmi köze a Jehovához.
2020. jún. 25. 00:38
 5/31 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj, hogy rengeteg keresztény egyház van. Elvesznek a lényegből vagy hozzátesznek ahhoz lényegtelen elképzeléseket, dogmákat.


Ha a valódi kereszténység érdekel az evangéliumokban benne van Jézus tanítása.

De a példabeszédek sem rossz.

2020. jún. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:

#4 Mindenkinek a saját vallása az igaz vallás. Én pl. muszlim vagyok, keresztény voltam, segítek amiben tudok ^w^

Hát ugye eredetileg baptista voltam, a családomban a Jehovásokat szektának tartották :/

2020. jún. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
És te nem félsz, hogy nem támadsz fel, csak mert nem a Jézust követed, és a Bibliát? Bocs, de ezt gondolom. Azt halottam, hogy Isten csak egyetlen egy igaz vallást tartja. A keresztényt.
2020. jún. 25. 01:05
 8/31 anonim ***** válasza:

Nem, nekem ez az igaz vallás, meg amúgy lesz ami lesz. Nem tudhatjuk pontosan.

Igen, de ezt mindenki hangoztatja a saját vallásáról, mint már írtam nem lehetünk benne 100% biztosak. Ha sátánista lennék, akkor nyilván elkárhoznék, kivéve, ha reinkarnálódunk.

Egyébként Jézus az iszlámban is az egyik legfontosabb próféta, de ugye itt nem Isten fia, csak próféta. Bűn nélkül, úgymondd apa nélkül, mivel nem Mária szűz maradt, de közben megfogant.

2020. jún. 25. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Értem. Vagy remélem az van ami a filmben, hogy minden vallás igaz, de a valóságban akkor is a lélek vissza megy az Otthonba és megnézi mivan, majd újjászületik. Ez jobban hangzík mint a feltámadás, és a nemlétező állapot sztem. Remélem kísérleteznek valamiket a túlvilág miatt.
2020. jún. 25. 01:11
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
Van egy barátom, ő így minden vallásban a közös pontokat keresi és aszerint próbál élni. Szerinte minden vallás ugyanazt dicsőíti. Érdekes téma ez szerintem.
2020. jún. 25. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!