Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus egyházból "kilépet...

A Katolikus egyházból "kilépett" ember még visszakerülhet valahogy?

Figyelt kérdés
A szűk családom nem vallásos, de anyai ágon vannak katolikus rokonaink. Amikor kicsi voltam meg lettem keresztelve katolikusnak. Általános iskolában jártam hittanra, elsőáldozó is voltam, egy közeli templomban. Ilyenkor még nem volt szinte semmi hitem. Nem kellett semmilyen módon hitvallást tenni, csak be kellett magolni imákat, és bárki lehetett első áldozó. Ebben a gyülekezetben (legalábbis akkor) úgy tapasztaltam, hogy inkább a szertartásokra, a szabályok betartására fektetnek hangsúlyt. Hamar meg is untam az egészet. Ezután elkezdtem egy baptista imaházba járni. Itt teljesen más dolgokat tapasztaltam. Itt adtak a kezembe először Bibliát, itt tudtam meg, hogy saját szavakkal is lehet imádkozni, itt lett először valódi, személyes hitem. Be is merítkeztem ebben a gyülekezetben. Több katolikus ismerőstől kérdeztem, hogy szerintük így része vagyok-e még a katolikus egyháznak. Eléggé diverz válaszokat kaptam. Volt aki szerint, mivel bemerítkeztem egy protestáns egyházba, már soha többet nem lehetek katolikus. Volt aki szerint, mivel meg vagyok keresztelve örökké a katolikus egyház "gyermeke" maradok. Mások valahol a kettő között. Nem is zavarna, hogyha már nem lennék része a katolikus egyháznak, ámde az utóbbi időben egyre gyakrabban, egyre konkrétabban kapom az elhívást Istentől, hogy csatlakozzak egy kolostorhoz/ rendházhoz. Egyszerűen már nem tudom figyelmen kívül hagyni a dolgot. Szeretem a mostani gyülekezetem, de a baptistáknál ugye nem nagyon vannak apácák, és eléggé egyértelműen erre kapok elhívást és nem arra h teológus, vagy lelki pásztor nő legyek. Nem tudom, hogy megoldható-e hogy valahogy vissza kerüljek a katolikus egyházba? Ha nem akkor miért hívna el Isten olyan dologra ami lehetetlen? Nem érzem bűnnek azt, hogy protestáns gyülekezetbe kezdtem járni annó, hiszen ma másképp nem lenne élő hitem. Szerintem ez is Isten tervének a része volt. Valaki ismer hasonló embert mint én? Aki katolikusból protestáns lett (esetleg újra katolikus)? Valaki tudja, hogy ilyenkor mi a teendő?

2020. jún. 25. 22:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
24%
Biztosan Istentől kapod a hívást, hogy legyél apáca? Mi van, ha a másik oldal hív?
2020. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
21%
Szerinted Jézust eszed meg vagy sem? Ha nem, nincs kérdés.
2020. jún. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
17%
Lehet, hogy az ördög haragszik, hogy baptista keresztény lettél, és vissza akar csalogatni egy vallásos megcsalattatásba, bigottságba?
2020. jún. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Prókátor ***** válasza:
54%
Jó lett volna, ha mielőtt lemondtad volna az egyházat, inkább tanultál volna róla! Ez esetben tudnád, hogy a keresztség egy eltörölhetetlen nyomot hagy a lélekben. Attól még, hogy egy szektánál újra keresztelkedtél, attól még az eredeti keresztséged érvényes Isten szemében, és tárt karokkal vár vissza az igaz útra hozzá. De! A katolikus egyház továbra is ragaszkodik a néhány évszázados, néha 2000 éves szertartásaihoz! Nem fogják azokat egyetlen kislány, vagy a divat miatt áttírni. Szóval nyugodtan vissza tudsz térni ... csak döntsd el, hogy van e értelme? Mert nem sok értelme van úgy váltogatnod az egyházakat, mint a bugyidat. Elvileg (hahaha) a szombatista szektákban csak "felnőttként" merítkezhetsz be. Lám, a felnőttséged. Először tisztázd magadban mindezt, utána dönts ... de ezúttal már egy életre!
2020. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
58%

Elég hihetetlen, hogy mindaddig nem volt kezedben Szentírás (nálunk például hittankönyvként is használatban volt az Újszövetség), de ki tudja, lehet ilyen egyedi eset voltál.

Jelenleg hitehagyott vagy, természetesen mindenkinek van lehetősége visszatérni az Egyházba, ez a te döntésed.


Ráadásul nagyon felszínesen, vagy egyáltalán nem ismered az Egyházat, mintha kicsit ítélkező is lennél. Sose hallottam még katolikusaktól, hogy ne lehetne imádkozni saját szavakkal, te miért nem tetted?

Ismerd meg az Egyházat, illetve a 2000 éves apostoli tanítást, mielőtt újra elhamarkodottan döntesz. Vannak katolikus hitvédelmi oldalak is, ahol kimondottan a protestánsok által gyakran puffogtatott kérdésekre válaszolnak a Szentírásból. Például az alábbi:

[link]


Talán még annyit, nem számít, hogy újrakereszteltek, mert az a keresztség érvénytelen. Nem csak a katolikusok szemében, de akár evangélikusok, reformátusok, ortodoxok, anglikánok, stb.... szemében is, hiszen mi az egy keresztségben hiszünk. Ezért is mindegy, hogy valakit reformátusnak vagy katolikusnak keresztelnek, mert ugyanabban a keresztségben részesül. Ugyanolyan eltörölhetetlen jegyet hagy a megkeresztelt emberen.

2020. jún. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ahova én jártam egyáltalán nem voltam egyedi eset. Egyáltalán nem használtuk a Bibliát. Kb. 6-7 éves lehettem akkor, és őszintén szólva azt hittem, hogy a Biblia valami szent könyv, amiből csak a papok olvasnak. Hasonló volt az imádsággal is. Egy csomó féle imát meg kellett tanulnunk amolyan vers szerűen, mindenféle élethelyzetre, és egész egyszerűen nem feltételeztem, hogy más esetben, saját szavainkkal is lehet imádkozni. Lehet hogy mivel a szűk család nem vallásos, ezért nem hallottam addig ezekről. Lehet, hogy feltételezték, hogy ezeket az alap dolgokat a gyerekek már "otthonról hozzák". Azóta lett sok katolikus, (és más egyéb keresztyén felekezetből való) barátom, és tudom, hogy az ilyen nem felekezet, hanem gyülekezet függő. Sajnálom, hogyha bármi ítélkezést olvastál, semmiképpen nem akartam semmi ilyet, főleg nem egy olyan felekezettel kapcsolatban, aminek én is tagja szeretnék lenni. Tehát akkor szerinted még része vagyok. katolikus egyháznak? Pontosan mit jelent ez esetben a "hitehagyott" kifejezés? Az ApCsel-es dolgot nem egészen értem, hogy hogy jön a témához, azt le tudnád írni érthetőbben? Köszi!
2020. jún. 26. 00:14
 7/19 anonim ***** válasza:
2%

A katolikus szónak kettő jelentése van: az egyik ezt a bigott, babonás felekezet et jelöli, ami azt hiszi, hogy kizárólag általa van üdvösség. Nagyon messze van Istentől, nem is érdemes vele foglalkozni. Azok vannak benne, akik semmit sem tudnak, illetve arról vannak meggyőződve, hogy elég csak jót tenni a saját szájuk íze szerint és minden frankó lesz halál után.


Aztán ott van a másik jelentés, ami azt jelenti, hogy egyetemes. Minden egyes felekezet (az ilyen szekták legnagyobb sajnálatára, mint pl a katolikus, adventista, jehovista, akik saját magukat egyedülinek mondják) beletartozik, mert ez maga AZ EGYHÁZ, amit Krisztus létrehozott. Kérdezd csak meg erről a baptista lelkipásztorodat, ugyanezt fogja elmondani. Tehát beletartozol a katolikus egyházba.

Diakonissza is lehetsz.

2020. jún. 26. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
72%

#7

Miben egyetemes mondjuk a református és baptista, amikor Kálvin szó szerint kárhoztatta az újrakeresztelőket? Vagy mondjuk a hitgyülivel, melyet szektának tartanak a reformátusok és evangélikusok is? Hol van ebbe az egyetemesség? Még a hitvallásuk se egy, miben is egyetemesek? Az egyetemes jelzőt legtágabb értelemben csak azokra lehet mondani, akik legalább együtt vallják az niceai hitvallást.


#kerdező

Krisztus a jó pásztor, aki utána megy elveszett juhainak és vissza hozzá őket az Ő nyájába. Nagy dolog ez, mert még ilyen kitérő után is magadon érezheted az Ő kegyelmét.

2020. jún. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%

Nagyjából leírták már a lényeget. Természetesen mindig vissza lehet térni az Egyházba, teljesen mindegy, hogy más gyülekezetekben miben részesültél. Nyíltak eretnek, kiközösített személy is visszatérhet.

Viszont a szerzetességhez komoly előkészület és a katolikus kereszténység mélyebb ismerete szükséges. Egyik ismerősöm kezdte meg most a szerzetesnői jelöltségét. Ő mindig is katolikus volt, mégis sok mindent tanul, elmélyül a hitben, felkészül a szerzetesi fogadalmára, stb.

Ami a gyakorlati oldalát illeti: bérmálkozás nélkül amúgy sem lehetnél szerzetes és úgy látom, hogy bérmálkozó nem voltál. Előbb dönts el, hogy szeretnél-e a Katolikus Egyházhoz tartozni. Ha igen, akkor jelentkezz bérmálkozási előkészítőre és ha tényleg úgy érzed, hogy katolikus szeretnél lenni, akkor felveheted ezt a szentséget. De ez is az út legeleje. Elég sok szerzetesrend van, különböző lelkiséggel, hivatással. Aki szerzetesjelölt lesz, ők egy olyan rendhez csatlakoznak, aminek a hivatását, közösségét különösen magukénak érzik.

2020. jún. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Mennyi gyűlölet és gonoszság van egyesekben, szörnyű...
2020. jún. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!