Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi: Még mindig...

Jehova Tanúi: Még mindig tilos nálatok a szakáll? Ha igen, mi az indoklás manapság?

Figyelt kérdés

30 évvel ezelőtt azt mondták, hogy

mivel a prédikáló szolgálat során fontos, milyen érzéseket váltanak ki a megszólított emberekből, házigazdákból,

a szakáll kerülendő, mert

- elhanyagolt külsőt kölcsönöz, valamint

- a lázadó hippikre jellemző.

Csakhogy azóta divatba jött a szakáll és már a legmenőbb üzletembereknek is szakálla van, és a gombamód szaporodó barbershop-okban megfelelő fazonra vágott, ápolt külsőt kölcsönző szakállakat tudnak csinálni.



2020. jún. 27. 14:25
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
37%

Szia


Csak egy saját tapasztalat:

13 évig postás voltam, egy időben lusta voltam borotválkozni, mert.....

Néhány nap után több nyugdíjas is megszólt a szakálam miatt.

Bármilyen furcsa de még ma is rossz érzést kelt a szakál az idősebbekben.

2020. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
33%
Már kicsit régi kérdés, de én úgy tudom hogy a vallásalapító Charles Taze Russell szakállat hordott, és a halála után az emberek tiszteletből szakállat kezdtek el hordani, de ez a szervezet második elnöknek, Rutherfordnak nem tetszett mert ezzel Charlesra terelődött a figyelem ezért betiltotta.
2020. aug. 28. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%

Jön majd az új világosság 2021 tavaszán.

Akkor kell majd szakál,mérni fogják a hosszát.

40-60 cm között ideális.

Véneknél 80.

2020. aug. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!