Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érdekelne, hogy, aki kilépett...

Érdekelne, hogy, aki kilépett az adventista egyházból az miért tette?

Figyelt kérdés
Megismertem egy-két adventista családot és szemlátomást nagyon tisztességes életet élnek. Szépen nevelik a gyerekeiket. Nem isznak alkoholt, nem dohányoznak, segítik egymást és egészségesen esznek. Ez a felfogás közel áll hozzám. Csak egyet nem értek, amikor ezt megosztom nem adventistákkal, mindenki szektáról beszél, meg hogy fanatikus szabályok vannak. Olyat is hallottam, hogy a zsidó vallást utánozzák. Tanácstalan vagyok, mert nagyon szimpatikus emberek ezeket a mendemondákat leszámítva.

2020. jún. 27. 18:21
1 2 3 4 5 6
 21/57 A kérdező kommentje:

Pétert elvesztettük 😂

Gábor tartja a frontot, hősiesen vèdi a mit is? Egy olyan "vallást",amit rajtuk kívül mindenki átlát. Valójában nem is őket kérdeztem, de azért ők adták a legtöbb választ.

Sajnos, amit ennyire védeni kell ott valami nagyon nincs rendben.

2020. júl. 1. 09:01
 22/57 anonim ***** válasza:
38%

21


A cinizmusod nem segít rajtad. Nem a vallás hanem a Szentírás értelmezése védelmében szóltam hozzá! Az én véleményem szerint egyébként valami nálad nincs rendben. Gondolom már mielőtt a kérdésedet feltetted kialakult véleményed volt. Csak partnereket kerestél hozzá!


Üdv: Gábor

2020. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 anonim ***** válasza:
76%

Nem vesztem el, csak mivel nem kaptam választ a kérdésemre, amit tegnapelőtt 12:37-kor tettem fel, gondoltam várok türelmesen. A gyalázkodó kommentelőre pedig nincs mit reagálni, az nem érv, hogy lehazudok mindenkit, és a felületes olvasónak olyan általánosan megfogalmazott adventista hitelveket linkelek, amelyből nem derül ki hogy mi is a gyakorlat és az tanításunk valójában az evangéliumról és a keresztségről. Ez nem érv, hanem alaptalan vád és közönséges hazugság, amit bárki leelenőrizhet. Nyilván aki adventista kíván lenni az megtartja a szombatot, elfogadja a lelki ajándékokról szóló bibliai tanítást, és hiszi, hogy a prófétaság ajándéka a maradék egyház egyik ismertetőjele. Az is nyilvánvaló, hogy támogatja az egyházat tizededdel és adományaival, személyes erőfeszítéseivel és befolyásával. Nem is értem mi a baj azzal, ha valaki elkerüli az ártalmas dolgok használatát, tartózkodik a tisztátalan ételektől, az alkohol tartalmú italok fogyasztásától, előállításától vagy árusításától, az emberi fogyasztásra készült dohány mindenféle formájának használatától, előállításától és árusításától, a kábítószerek és más gyógyszerek helytelen használatától és terjesztésétől. Ezt szerintem minden normális ember megteszi még akkor is ha nem hívő.

Az is nyilvánvaló, hogy aki adventista akar lenni az ismeri és érti a Hetednapi Adventista Egyház által tanított alapvető bibliai elveket, és életét ezekkel az alapelvekkel összhangba hozza.

Nem igazán értem, hogy mi kifogása lehet bárkinek is ezekkel? Nyilván aki nem hiszi és nem akarja gyakorolni ezeket, az nem fog csatlakozni a hetednapi Adventistákhoz.


Üdv. Péter

2020. júl. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
31%

Vannak itt olyanok akik nagyon hamar rávágják valamire hogy ez nem igaz meg az nem igaz, yesyesyes pl. ír "(Ellen Gould White) istentelen írásai"-ról. De azért én szívesen összehasonlítanám egy - egy témában ezeket az írásokat a Bibliával és mondjuk az ilyenek mint a yesyesyes véleményével! Azt hiszem hamar ki fog derülni itt, hogy ki is az istentelen!


Üdv: Gábor

2020. júl. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
42%

#24

Itt is összehasonlították, érdemes elolvasni:

[link]

2020. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 anonim ***** válasza:
27%

Jó majd egyszer tüzetesebben átnézem. A Szabó Feri egyébként egy volt adventista. De úgy láttam hogy inkább a White irodalmat próbálja önmagával hasonlítgatni. Én kifejezetten a legfőbb műveire gondoltam és a Bibliával való összehasonlításukra mert vannak kivágott részek amelyeket nem feltétlenül tulajdonítanék neki.


Üdv: Gábor

2020. júl. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 anonim ***** válasza:
60%

Adventista családban nőttem fel. 20 évig jártam az imaházaikba. Elég is volt. Nem a vallásból, hanem az adventistákból. Egy képmutató, elvilágiasodott banda. Sokan, akik nem tartoznak egy egyházhoz sem, példamutatóbban élnek, mint az adventisták. Ezt persze az átlag-adventistára értem. Az egy dolog hogy nem isznak, nem cigiznek, nem (annyira) káromkodnak, nem züllenek stb., de ez nem elég. Főleg arra nem, amire törekszenek: az üdvösségre.


Egyébként nincsenek fanatikus szabályaik, csak a külvilág szemszögéből. De ha te jól érzed magad köztük, menjél tovább is hozzájuk. Mindenesetre jópár embert ismerek, akik bekeresztelkedtek közéjük, aztán pár év elteltével már ki is ábrándultak belőlük és otthagyták őket. Nem az egyházuk, meg a szombattartásuk fog megváltani. Szerintem nézz el a többi közösségbe is: Jehova tanúi, Hit Gyülekezete stb., mielőtt lehorgonyzol valahol.

2020. júl. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:
27# köszönöm a válaszod.
2020. júl. 1. 20:37
 29/57 anonim ***** válasza:
57%

"Adventista családban nőttem fel. 20 évig jártam az imaházaikba. Elég is volt. Nem a vallásból, hanem az adventistákból. Egy képmutató, elvilágiasodott banda. Sokan, akik nem tartoznak egy egyházhoz sem, példamutatóbban élnek, mint az adventisták. Ezt persze az átlag-adventistára értem. Az egy dolog hogy nem isznak, nem cigiznek, nem (annyira) káromkodnak, nem züllenek stb., de ez nem elég. Főleg arra nem, amire törekszenek: az üdvösségre."


Igen ha az adventizmust nézzük akkor valóban jórészt ez a kép amit leírtál! Ez a langyos ami ott éppúgy jellemző mint bárhol máshol! Amúgy én 26 éve ismerem az adventizmust. A többi egyház amelyeket itt felsoroltál viszont szerintem még a tanításában is jobban eltér a Szentírástól! Máskülönben én Jézus Krisztusban hiszek nem egy üdvözítő egyházban mert olyan nincs! Az izraeliták közül sem maradt meg a többség az igazság mellett az mindig egy kisebbséget jelentett.


Üdv: Gábor

2020. júl. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
63%

Gábornak:


Én már több mint 40 éve ismerem az adventistákat. A szüleim ma is azok, ahogy a rokonaim egy része is. Ahogy telik az idő, azt látom hogy még inkább elvilágiasodnak. Olyanokat is bekeresztelnek az egyházba, akik az életükben nagyon megtagadják a keresztény és adventista elveket (pl. a Gábor-cigányok). Ha egy "világi" megtudja róluk hogy adventisták, csak szégyent hoznak az egész egyházra, főleg hogy utólag kiderül róluk, hogy mennyit hazudtak, meg milyen csúnyán átverték azokat, akiknek eladtak akármit (paplant, edénykészletet stb.) Sok más adventistáról sem mondható el, hogy túlzottan példamutatóan élnének.


Én abban hiszek, hogy nem kell bekeresztelkedni közéjük, mert aki egy más egyházba tartozik, lehet az akár katolikus is, ugyanúgy üdvözülhet, mint egy valóban (Krisztushoz) megtért adventista. Sőt, nem hiszek a kereszténységben sem, mint üdvözítő vallásban, akármi is van a Bibliában (hogy Jézus mondja, hogy ő az egyedüli út az Atyához stb). Én a világvallások egyetemességében hiszek, egy buddhista, hindu vagy akár iszlám vallású ugyanúgy üdvözülhet, mint a keresztény. Nem kell hogy feltétlen higgyen pl. a buddhista Istenben. Ha becsületesen és lelkiismeretesen él, üdvözülhet. Az a környezete hibája, hogy ateistának nevelődött. Én nagyon sok időt eltöltök buddhista vagy akár hindu országokban, de mondom neked Gábor, egy keresztény, de még egy adventista is sokat tanulhatna erkölcsileg sok buddhistától. Az adventisták hiába olvassák a Bibliát rendszeresen, meg a White könyveket (már amelyik), ha nem úgy élnek. Csak az idejüket pazarolják. A legalapvetőbb dolgokat nem tartják be, pl. mindennapi apró hazugságok stb. Nem is vágyakozok az adventista közösségbe, mert csak lefelé húzzák egymást, ahogy látják egymás életét. Ahogy egy házaspár is ha sokat van együtt, idővel hasonlóvá válnak egymáshoz, ugyanez igaz az adventista közösségre is. Nem hiszem hogy a Jehova tanúi vagy a Hit Gyülekezete jobban eltérne a Szentírástól, mint az adventisták, egyszerűen csak másképp értelmezik a dolgokat. A szombattartást ugyanúgy meg lehet támadni, mint ahogy védelembe venni.

Jézus melyik két nagy parancsolatot adta?? 1: Istenszeretet. 2: Felebaráti szeretet. Ez a kettő az adventistáknak kevésbbé megy, ehelyett a szombattartásra, miegyébre összpontosítanak. Példát vehetnének sok más kereszténytől vagy más világvallású egyéntől.

2020. júl. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!