Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők, a földi élet...

Istenhívők, a földi élet tényleg ajándék?

Figyelt kérdés
Én is hívő vagyok, de most fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogyha a földi élet után kerülünk mennyországba vagy pokolba akkor a földi nem lehet más csak megpróbáltatás. Ajándék semmiképp.

2020. jún. 29. 15:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Minden ajándék. Az más kérdés, mennyire örülsz neki.
2020. jún. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
85%

Pontosan.


Jelenleg kinek lett átadva a hatalom a földön Ádám és Éva által?


Akkor van még kérdés?

2020. jún. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Van.

MINDEN ajándék? Vertek már meg? Loptak már meg? Voltál/vagy épp rákos beteg? Ezeken nem tudom mi lehet az ajándék. Az ördög cselekedetei neked ajándék?

Ádám és Éva. Nem tudom meddig éltek, végül hova kerültek, de nem gondoljátok komolyan, hogy ők népesítették be a Földet. Fehér emberek voltak vagy nem? Hol a többi rassz? Vérfertőzés fel sem vetődik?

2020. jún. 29. 15:51
 4/19 anonim ***** válasza:
37%

Milyen hívő vagy, ha nem vagy tisztában, és nem tudod a Teremtéstörténetet.


Egy egyszerű kérdés: Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás? Gondolkodj el rajta.


Nincs benned a hit szelleme, valami hibádzik nálad, mert olyan vagy mint egy meghasadt edény.

2020. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
82%
Az élet által lehetőséget kaptunk fejődni és játszani. Ha börtönt csinálunk belőle, akkor megpróbáltatás, pokol. Ha szeretet és tudatosság van bennünk, akkor mennyország. A földi élet után az élet folytatódik tovább, a tudatunk örökéletű. Az hogy mennyországot vagy poklot teremtünk magunknak az rajtunk múlik.
2020. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Istenben nagyon is rég óta hiszek. Viszont nem vagyok holmi fanatikus, emberi természetemből adódóan megkérdőjelezem a dolgokat mint racionálisan gondolkodó ember. Isten azt is mondta, hogy nincs bűnös csak tudatlan ember. Örülnék valami felvilágosításnak dióhéjban. Nem tudom itt ki hívő aki válaszol, ez egyáltalán nem kötekedés vagy kételkedés. A Bibliát valójában nem is nagyon ismerem csak néhány gondolatot, idézetet amiken elgondolkodtam.
2020. jún. 29. 16:06
 7/19 anonim ***** válasza:
74%

Igen, minden élet ajándék. Azonban az emberek nem az angyalokból leküldött emberek. Ez egy téves elképzelés, aminek több oka is van. De ezekre most nem térnék ki.

Isten két életformát hozott létre. az egyik abban a közegben ahol Ő is tartózkodik, és egy másikat is, ami anyagi természetű, Földi. Az ember nem az égből jött, és nem is tér oda vissza, s ha nekem nem hiszel, akkor Jézusnak higgy.

(János 8:23) . . .Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Egyetlen ember mondhatta el magáról, hogy előtte égi élettel rendelkezett, és Ő a Messiás király, akit Jézus néven ismerünk.

Az Ő szerepe sten szándékában az embereket illetően, amit önként vállalt, hogy az élet a Földön visszaálljon abba a helyzetbe, amibe Ádámék idején, a lázadás előtt volt.

Jézus megváltó halála ezt, és nem az égi életet váltja meg. Az angyalok számára, nincs ilyen lehetőség. Ádám és Éva pedig méltatlan az életre, és ezért Feltámadásban sem fog részesülni, mert az emberek közül Ők tökéletesek voltak, nem szenvedtek hiányt semmiben, és ebben az állapotban lázadtak fel.

2020. jún. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 uyscuti ***** válasza:
67%

Kedves Kérdező !

Ezt az értékes ajándékot először Ádám és Éva kapta , de nem voltak érte elég hálásak , így hátat fordítottak Istennek. Azzal , hogy ettek a jó és rossz tudásának a fájáról , valójában úgy döntöttek , hogy nincs szükségük Isten vezetésére , majd ők eldöntik mi a jó és mi a rossz. Sajnos ennek a rossz döntésnek a következményeit a leszármazottaik is elszenvedték/elszenvedik. Az ajándékot nem Isten ,,rongálta" meg , hanem ők , és így is adták tovább.Viszont Jézus az életét adta azért , hogy lehetőségünk legyen arra az életre , amit Ádám és Éva hálátlanul eldobtak maguktól.A gondok ellenére azért talán egyetértesz azzal , hogy élni alapvetően jó dolog. Ha pedig a bibliai reménységre gondolsz , érdemes tenni érte , várni rá.

2020. jún. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

"Mi volt előbb a tyúk vagy a tojás?"

A TYúk. Ugyan is Isten kifejlett állatokat hozott létre, és csak azután kezdtek el ilyen-olyan módon szaporodni.

2020. jún. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nem értek egyet abban, hogy éli jó dolog :(
2020. jún. 29. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!