Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők, a földi élet...

Istenhívők, a földi élet tényleg ajándék?

Figyelt kérdés
Én is hívő vagyok, de most fogalmazódott meg bennem a gondolat, hogyha a földi élet után kerülünk mennyországba vagy pokolba akkor a földi nem lehet más csak megpróbáltatás. Ajándék semmiképp.

2020. jún. 29. 15:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Véletlen elküldte befejezem...
2020. jún. 29. 17:39
 12/19 anonim ***** válasza:
9 Helyes a válasz:D
2020. jún. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Szóval nem értek egyet abban, hogy alapvetően élni jó. Szerintem élni egy magától értetődő kárhozat. Tudatosan biztos, hogy nem lenne gyerekem. Ezt tanítanám mindenkinek a Földön, hogy ne járuljon hozzá a szenvedésekhez, a felsőbb hatalmak játszmáihoz. Ha SENKI nem szülne gyereket az elkövetkezendő 120 évben kihalnánk. Ha senki nem szülne gyereket az elkövetkezendő 120 évben kihalnánk és egyben minden kis hülye játszmának/szenvedésnek véget vethetnénk. Csak erre senki nem jött még rá.
2020. jún. 29. 17:45
 14/19 anonim ***** válasza:
76%

Valóban?

Tudod, hogy TE mit beszélsz?

Evvel Isten szándéka, és elhatározása ellen emeled fel a szavad.

Az tény, hogy jelenleg nem mondhatjuk, hogy az élet olyan mint amilyent Isten szeretett volna. De épen ezért hozott egy megoldást, amit végig fog vinni, s ebben TE semmilyen módon nem akadályozhatod meg. Ehhez Istent megkellene semmisitened.

Az álatalad emlitett megoldás pedig nem egyezik Isten szándékával, mely szerint lesznek túl élői a jelenlegi emberi uralomnak amit Jézus messiási királysága vált fel. Ellene beszélsz Istennek.

2020. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 KZitus ***** válasza:
46%

Szia


Igen ajándék Istentől, de nem is akár milyen! Miért gondolom így? Nos gondolj kérlek erre: A szívünk naponta huszonnégy órán át pumpálja az értékes vért a testünkön keresztül. Elalszunk, és tüdőnk folyamatosan tágul és összehúzódik. Megesszük az ételt, és a táplálék automatikusan megemésztődik. Ezek naponta megtörténnek anélkül, hogy részünkről akárcsak kis tudatos erőfeszítést is igényelne. Ezek a titokzatos és csodálatos folyamatok, amelyeket oly könnyen magától értetődőnek veszünk, annak az ajándéknak a részei, amit életnek nevezünk. Bizonyos értelemben ez olyan ajándék, ami csodálatosnak nevezhető. Egy ókori író ezt mondta Istenre vonatkozóan: „Dicsérlek téged, mert félelmet keltő módon, csodálatosan alkottál meg engem. Csodálatosak a te műveid, jól tudja ezt az én lelkem!” Zsoltárok 139:14.

Világos, hogy e gyönyörű szavaknak az írója nem hitte, hogy az élet egyszerűen az evolúciós véletlen vagy történés terméke. Ha ez így volna, nem volnának valódi kötelezettségeink vagy felelősségeink azt illetően, hogyan kell felhasználni az életünket. Az élet mechanizmusa azonban egyértelműen tervezést tükröz, és a tervezés tervezőt igényel. A Biblia ezt a következő alapelvvel magyarázza: „Természetesen minden háznak van építője, aki pedig mindent megalkotott, az Isten az” Zsidók 3:4. Lényeges tehát ’tudni, hogy Jehova az Isten. Ő az, aki alkotott minket, és nem mi magunkat’ a Zsoltárok 100:3 szerint.

Igen, az élet több mint üdvös véletlen; ajándék Istentől, ahogyan azt a Zsoltárok 36:10írja.

2020. jún. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 KZitus ***** válasza:
58%

3/ kommentedre


Az összes rossz dolgot amit ott felsoroltál Sátán bűne miatt szakadt a nyakunkba. Nincsen okunk Istent hibáztatni érte. Jakab ez írta erről: "Minden jó adomány és minden tökéletes ajándék felülről való, az égi világosság Atyjától jön alá, aki nem változik, mint az elmozduló árnyék." (1:17)

Az ott (#3) kérdezett összes kérdésedre a Biblia első könyvének első fejezetei megadják neked a választ.

Látod, Isten tudta, hogy ezek a kérdések foglalkoztatják majd az embert, ezért leíratta nekünk:-)

2020. jún. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az élet mindenképpen ajándék.

Ha szerinted ez egy rossz ajándék volt, akkor I.J.

2020. jún. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 uyscuti ***** válasza:
76%

Kedves Kérdező!

A 13-as válaszodhoz:

Biztosan van oka annak , hogy ilyen megkeseredettek a szavaid.A hűséges Jób életében is voltak olyan események , amelyek miatt sajnálta , hogy megszületett (Jób 3. fejezet).Érthető , ha ebben a bajokkal teli világban néha így érez valaki. De nincs olyan mély gödör , amiből Isten segítségével ne lehetne kimászni. Tudom , ezt könnyű mondani. Erőfeszítést tenni nyilván nem mindig olyan egyszerű. Azt mondta Jézus a Máté 11:28-ban : ,,Jöjjetek hozzám..akik súlyos terheket cipeltek és én felfrissítelek benneteket..". A kulcs lehetne számodra is : Jézust követni , általa közelebb kerülni Istenhez . Ehhez a Szentírás tanulmányozására van szükség. Ehhez pedig kell némi erőfeszítés , nem csak idő.

2020. jún. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Az attól függ hogy milyen életed van.
2020. júl. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!