Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tiszteld a szüleidet és...

Tiszteld a szüleidet és engedelmeskedj nekik ez mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

2020. júl. 3. 13:18
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem értem, miért szorul magyarázatra, de akkor mondok egy példát. Ha azt mondják, vidd ki a szemetet, kiviszed.
2020. júl. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Azt jelenti, hogy tiszteled őket, megtiszteled őket azzal, hogy szótfogadsz, megteszed amit mondanak, szépen beszélsz és bánsz velük. A szüleid. Alap, hogy tiszteled őket és szótfogadsz. Előttem szólónak teljesen igaz van.
2020. júl. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2-es jól mondja+törődsz velük idős korukban is, mikor már nem tudják magukat ellátni, nem hagyod magukra. Természetesen ez nem azt jelenti, hogy egy fedél alatt élsz velük, mert azt kifejezetten károsnak mondja az Ige és nem is javasolja.
2020. júl. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szüleimmel lakom jelenleg nincs lehetoseg elkoltozni
2020. júl. 3. 14:40
 5/8 anonim válasza:
100%
Senki nem mondta, hogy költzz el. Hanem, hogy ha egyszer családod lesz nem kell azért velük lakj mert gondoskodnod KELL róluk.
2020. júl. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 KZitus ***** válasza:

Szia

A Biblia ezt írja a szülő tiszteletéről:„Tiszteld apádat és anyádat” – ez az első parancs, amelyhez ígéret fűződik: „hogy jól legyen dolgod, és hosszú ideig megmaradj a földön.” "Efézus 6:2,3

Ez nagyon sok mindent foglal magában. Azt is, amit a többiek írtak. De pl azt is: nem számít, hány éves vagy, a szüleidet mindig tisztelned és becsülnöd kell. Sőt, fogadd el, hogy a házastársadnak is figyelmet kell fordítania a szüleire, hiszen a gyermekük. „A szeretet nem féltékeny”, ezért soha ne érezd úgy, hogy a házastársad kapcsolata a szüleivel veszélyt jelent rád nézve. figyelembe kell venni az olyan alapelveket az ilyen esetben is, mint a 1Korintusz 13:4; vagy a Galácia 5:26.

Ha a szülői tiszteletben figyelembe vennék ezeket a tanácsokat, kevesebb lenne a rossz meny-lány-anyós-vej-após konfliktus.

2020. júl. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Azt, hogy ők ott fognak, ahol akarnak.
2020. júl. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez részint meghunyászkodást is takar ez mondat, tehát nem feltétlenül értek egyet vele.

meg egyébként se, a szülő se feltétlenül bölcsebb, mint a gyerek; csomószor szerintem van olyan, hogy a gyerek bölcsebb , mint a szülő, tehát nem feltétlenül kell rá hallgatni;

de hogyha pl az ember valami életveszélyeset akar csinlni, és a szülő nem akarja, akkor érdemes lehet a szülőre hallgatni . Vagx csak ha pl nagyon biztosak vagyunk benne, hogy nem lesz baj, pl nemtom szakadék fölött egyensúlyozni "cérnaszálon".

De tehát szal ez a meghunyászkodós alázat; meg hogy már eleve azért, (nem tudom, ez benne van-e, mert nem feltétlenül minden szülő tiszteletreméltó szerintem); na , tehát, szóval , hogy azért, mert előbb született, és mondjuk pl őbelőle bújtam ki, azért ne tektintsen engem senki a tulajdonának, vagy rabszolgájának, vagy lábtörlőjének. (hogy képletesen pl "beléd törli a mocskát" (saját dühét rajtad tölti ki, és téged hibáztat ok nélkül, mert nem jött úgy össze az élete, ahogy szerette volna és te vagy az oka és a hibás és ezért pl ha mindig bánt), és "megtapos")

2020. júl. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!