Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy ismerősöm, katolikusna...

Van egy ismerősöm, katolikusnak van keresztelve, de mivel református általános iskolába járt, konfirmált (vizsgázott és fogadalmat is tett). Ilyenkor ez felülírja azt, hogy minek keresztelték és reformátusnak számít, vagy attól még katolikus marad?

Figyelt kérdés

2020. júl. 8. 09:00
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:
Elég szánalmas, hogy van aki ír egy hasznos választ (pl.15, de vannak sokan), és lepontozzák őket, csak mert nem értenek egyet vele, vagy csak mert rosszindulatúak...
2020. júl. 8. 11:44
 22/39 A kérdező kommentje:
Nem a kérdés nem kamu, senkit nem akartam provokálni:D Olvasd újra az elejéről, szerintem egyes válaszolók azok, akik provokákni akarják az embereket (ez látszik az értékelésükön is). Én korrekt módon leírtam egykérdést, normális, nem unatkozó, rosszindulatú válaszolókra várva.
2020. júl. 8. 11:46
 23/39 anonim ***** válasza:
69%
Az első válasz teljesen korrekt, te mégis tovább provokáltál és le is pontoztad. Pedig csak hite szerint válaszolt. Ráadásul egyik helyen azt írod, hogy sose érezte magát a refeknél a közösség tagjának, másiknál azt írod, hogy gyűlölt katolikusnak lenni. Arról nem is beszélve, hogy mint kiderült, több accountról is írsz. Szóval szerintem máshol szórakozz.
2020. júl. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Nem, nem szokásom lepontozni olyanok válaszait, akik a véleményüket korrekt módon leírják, így semmi bajom nem volt az első kommentelővel:) És igen így van, gyűlöl katolikusnak lenni, de így, hogy nnak van keresztelve nem érzi magát a református közösség tagjának. Miért provokálnék én bárkit is? Egy egyszerű kérdést tettem fel, elfelejtve milyenek az emberek...

Elárulom, azt sem tudom, hogyan lehet másik accountot csinálni:D Csak tudod van, amikor egy nagy család együtt van, és mivel felmerült ez a kérdés gondoltam kiírom ide, nem számítottam arra, hogy az emberek csoportosan jönnek ide veszekedni. Nem az volt a kérdésem, hogy mi a vélemyényetek arról, hogy nem akar katolikus lenni, de úgy látom sokan enyhén szólva félreértelmezték a kérdést. Mellesleg kaptam itt is és privátban is hasznos válaszokat, innentől kedzve, nem kellenek válaszok, írhattok, el fogom majd olvasni, de veszekszem tovább olyan emberekkel, akik azért írtak ide, hogy provokáljanak engem, minket, és más embereket. Mindenkinek lehet véleménye, amit le is írhat korrekt módon. Itt nem ez történt:) Innen is köszönöm minden normális választ adó embernek!

A többieknek meg annyit tudok mondani, hogy ha unatkoztok csináljatok valami értelmeset, ahelyett, hogy más idejét raboljátok itt gyakorin, FELESLEGES válaszokkal.

2020. júl. 8. 12:03
 25/39 anonim ***** válasza:
25%

"egyes válaszolók azok, akik provokákni akarják az embereket (ez látszik az értékelésükön is)"

Fogalmad se lehet róla, hogy kik értékelnek és kik nem, ilyen a gyik.

2020. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
66%

"más idejét raboljátok itt gyakorin"

Olyat itt nem lehet. Mindenki csak a saját idejét rabolja, senki se kényszeríti rá, hogy itt írjon vagy olvasson.

2020. júl. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
73%

"gyűlöl katolikusnak lenni, de így, hogy nnak van keresztelve nem érzi magát a református közösség tagjának"

Konfirmált, tehát felnőtt ember. Miért nem ő maga jár utána, hogy hogy is van ez az egész? Ha őt nem érdekli, te most már nem sokat tehetsz...

Egyébként egyáltalán miért református hittanra járt katolikus létére? A szülei vállalták a kereszteléskor, hogy katolikusnak fogják nevelni, te pedig hogy támogatod őket ebben.

2020. júl. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
63%
Tehát mégiscsak két accountod van...
2020. júl. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
36%
Elég egyértelmű, hogy a kérdés kiírója a keresztszülő, a másik pedig a vér szerinti szülő. Ezt csak a vak nem látja.
2020. júl. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
45%
A szülő miért írná úgy, hogy "én támogattam is, de ez az ő döntése, és ha a szülei ebben támogatják, úgy gondolom, hogy én sem akadályozhatom"?
2020. júl. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!