Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívők! A tudomány valóban...

Hívők! A tudomány valóban eltemette Istent? Mennyi az esélye, hogy Isten tényleg a téridőn kívül létezik? Figyelem, ez csak egy kíváncsi hívő kérdezi, és nem provokáció, vagy troll!

Figyelt kérdés

Mit gondoltok arról, hogy a tudomány valóban eltemette Istent? Mindent amit látunk a törvények által jöttek létre, mint pl. a gravitáció.


Az univerzum képes megteremteni és meg is teremti önmagát a semmiből. A spontán teremtés az oka, hogy a semmi helyett van valami, amiért a világegyetem létezik, amiért mi létezünk. Mi van ha ez az elmélet pont Istenre igaz?


Mert ha igaz lenne amit Hawking mondott, akkor az élet értelmetlen. Még akkor is ha szaporodunk. Sok idő után minden meghal a világban. Akkor mi volt az értelme a dolgoknak? Hiszen jó sokan azt mondják, Kurzesgast is, hogy sok billió év múlva az univerzum halálra fagy, és örökre elpusztul ahogy vele az élet is. Mintha az univerzum semmivé válna.



#vallás #tudomány #Stephen Hawking #mi az élet értelme?
2020. júl. 11. 00:25
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Szia,


Nem temette el.

Van egy konyv angolul, pontosan ezzel a cimmel, eppen errol, nem tudom, magyarul elerheto-e.


A termeszettudomany teljesen mas kerdesekre keres valaszt, mint az istenhit.

A termeszettudomany leirja, hogy mi tortenik. A vallas / hit arra keres valaszt, hogy miert tortenik.

A termeszettudomany nem tudja kutatni a termeszetfolottit. Az olyan kerdesek, hogy pl. mi az elet ertelme, miert vagyunk itt, a tudomany szamara nem ertelmezhetok.


Ez persze nem azt jelenti, hogy az emberek feltetlenul a tortenelmi kereszteny egyhazak tanitasa szerint tomegesen gyakoroljak a vallasokat. Nyugat-Eu-i statisztikak szerint az emberek 12-18%-a vallja magat ateistanak. Ennel tobben vannak, akik hisznek a vallasuk altal leirt istenben - de a legtobben azok vannak, akik "valamiben hisznek", "hisznek a maguk modjan". Hisznek valami termeszetfeletti eroben, amit vegso szeretetnek, tokeletes eronek, gyogyito energianak, szereto univerzumnak stb. kepzelnek el. Ezek lehetnek ezoterikus dolgok, new age-stilusu, keplekeny keresgetesek vagy elkotelezettsegek. Karma, meditaciok stb.


Az a nezet, hogy a tudomany es a vallas osszeegyeztethetetlen, regimodi es (szerintem) karos. Nem ugyanaz a dolguk, mindenki a maga terfelen jatszik.


Itt-ott nem volt teljesen vilagos, hogy pontosan mit kerdezel, de remelem, hasznos valasz volt.

2020. júl. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
1+ (Eredetileg megneveztem az angol szerzot, es tobbet felsoroltam az ezoterikus dolgok koze, de a Gyakori nem engedi, mert vedjegy alatt allnak a kifejezesek / "eljarasok". De gondolom, el tudod kepzelni.)
2020. júl. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
84%
Nem, egy isten léte szimplán tudományosan vizsgálhatatlan. Hogy egyes tudósok épp hisznek benne, vagy hiszik hogy nincs, az az ő egyéni véleményük, nem tudományos kijelentés.
2020. júl. 11. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 uyscuti ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A (különféle) tudomány(oka)t emberek ,,művelik" , akik között vannak istenhívő , másrészt materialista beállítottságú személyek is. Az élet eredetét is más és más szempontból közelíti meg ez a két ,,csoport".

Meggyőződésem , hogy a tudomány nem temette el Istent. Vannak tudósok , akik egyes tudományos értelmezések révén eltemették Istent maguknak és ezt az értelmezést próbálják a világ felé is hangoztatni. Más tudósok szerint a tudomány ( éppen ellenkezőleg) egyre több olyan dolgot tár(t) fel , amelyek azt bizonyítják , hogy létezik egy intelligens Oka az életnek.

Ha a hétköznapi ,,kisembereket" nézzük , ott is meg van ugyanez a felállás. Szóval a tudomány nem temette el Istent.

2020. júl. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 KZitus ***** válasza:

Szia

:-)Ez tyúk és tojás kérdés. Mert ahogyan minden fizikai törvényt is, és az életet Isten hozott létre, úgy a "temetést" is. Ádámnak már akkor lehetősége volt látni a halált, mielőtt ember halt volna meg, hiszen az állatok halálát látnia kellett a sok 100 év alatt, amikor élt.

A tudomány csak azt fedezi fel, amit Isten létrehozott. Abból merít, sőt rengeteg mindent "lemásol", létrehoz abból, amit Isten már kezdetben megteremtett. Gondolj pl. akár a repülőre

2020. júl. 11. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Köszi!


De nem értem. Ha volt Ádám és Éva akkor a tudósok, mint pl Darwin is miért írják/mondták hogy volt evolúció amiből majomból fejlődtünk ki, meg hogy sok milliárd éves a Föld? Meg az ősemberek is. Ha voltak ősemberek akkor a biblia csak mese szerintem :/ amúgy ahogy ti sem, én sem voltam amikor az evolúció megtörtént, meg az ősember is. Ahogy a bibliánál is ez van. És mind a kettőnél írják hogy megtörtént stb... Tehát már csak időgép kell, hogy bizonyíték legyen. :) Remélem Isten nem halott!

2020. júl. 11. 12:30
 7/28 anonim ***** válasza:

Jo kerdesek.

A legtobb kereszteny elhiszi a darwini elmeletet a fajok eredeterol, es azt mondja, az tortent, amit a tudosok mondanak, es Isten all a folyamat mogott.

A Bibliaban levo teremtestortenet tekintheto allegorianak, vagy annak, hogy az okori Keleten hogyan kepzeltek a dolgot.

Az Oszovetsegben tobb olyan tortenet, leiras van, amit az okori zsidok mas nepektol vettek at, itt-ott atirva, adaptalva.

Van, aki azt mondja, ez nem Isten szava, hanem Istenrol szolo emberi tortenetek.

Vannak, akik szerint Isten annyit mondott el a teremtestortenetben, amit az akkori ember meg tudott erteni - nem szo szerint ertendo.


Vannak, akik elutasitjak az evoluciot a Bibliara hivatkozva, de ok szerintem eleg kevesen vannak.

2020. júl. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nem! A tudomány nem temette el Istent! Isten a téridőn kívül létezik. Mivel Ő hozta létre a téridőt.


És egy kis kiegészítés!


"Ez tyúk és tojás kérdés."


A válasz egyértelmű! A tyúk volt előbb és nem a tojás! De ahhoz hogy a tojásból csibe is kikeljen kell a kakas!

Így egész pontosan a kakas és a tyúk volt előbb! Isten az állatokat is megteremtette a maguk neme szerint! Teremtés könyve vagy Mózes első könyve!

2020. júl. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Érdekes! De vajon honnan lehet tudni, hogy van-e Teremtő és téridőn kívül létezik? Honnan lehet ismerni? Az ismeri sajnos aki már meghalt :(
2020. júl. 12. 21:31
 10/28 A kérdező kommentje:
???
2020. júl. 14. 01:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!