Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Isten általi megváltás...

...Laci kérdése:

Az Isten általi megváltás valóban csak Jézus kereszthalála által volt lehetséges?

Figyelt kérdés

Kérdezem ezt a következő dolgok tekintetében:


1. István árulóknak és gyilkosoknak nevezte a zsidókat, akik miatt Jézus a keresztre jutott. (ApCsel 7,51) Ha ez volt Isten akarata, miért nem tudták a tanítványok ezt annak megfelelően elfogadni?


2. Isten miért készítette fel a zsidó népet olyan nagy gonddal a Messiás fogadására évezredeken át, ha a cél csupán annak megváltó halála volt? Miért nem küldte őt már jóval korábban és jóval civilizálatlanabb körülmények közé, ahol pl. két mondat után megölhették volna?


3. Jézus saját szavai: „Az tetszik Istennek – válaszolta Jézus –, ha hisztek abban, akit küldött.”(Jn 6,29)

A zsidók nem hittek és megfeszíttették. Mi történik, ha hisznek, ahogy Isten kívánta? Akkor teljesítették volna Isten akaratát, viszont úgy Jézust nem küldték volna a keresztre. Isten hogyan várhatta, hogy az emberek az ő akarata ellen cselekedjenek?


4. Ha Isten akarata a keresztre feszítés volt, akkor Jézus nyilvánvalóan számíthatott arra. Mégis miért imádkozott háromszor is így: „Atyám, ha lehetséges, kerüljön el ez a kehely, de ne úgy legyen, ahogy én akarom, hanem ahogyan te!” Nem hiszem, hogy Jézus félelemből imádkozott volna, ráadásul saját magáért. Sokkal inkább aggódhatott az izraelitákért és a világ többi népéért.


5. Izrael nemzete lehanyatlott Jézus halála után. Pár generáció után az izraeliták szétszóródtak a földön és mindenütt elnyomták, üldözték őket. Pedig csak teljesítették Isten akaratát, nem?


6. Júdással kapcsolatban ezt mondta: „Az Emberfia ugyan elmegy, amint megírták róla, de jaj annak az embernek, aki az Emberfiát elárulja. Jobb lett volna neki, ha meg sem születik.” Pedig Júdás volt az, aki ténylegesen segített Jézus elfogatásában, amely a kereszthez vezetett.


7. Végül, de nem utolsó sorban: "Hogy pedig lássátok, hogy az Emberfiának hatalma van a földön a bűnöket megbocsátani – s ekkor a bénához fordult –: Kelj föl, fogd ágyadat, és menj haza!"

Tehát a halála nélkül is megvolt ez a hatalma.


Bizonyára megértitek, hogy a kérdésnek van alapja ezen észrevételek szerint. Tisztelettel várom a véleményeket.



2020. júl. 12. 17:20
A kérdező szavazást indított:
Nem vagyok biztos benne.
Nem.
Igen.
Nincs jelentősége a kérdésnek.
14 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
42%

Ezt az isten saját maga dönti el, hogy neki mire van szüksége a megbocsátáshoz.

Ha gyilkosságra, akkor csak úgy lehetséges.

2020. júl. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
22%

1. Nem Isten akarata volt, hogy a választottjai legyenek a megváltó Gyilkosai. Jézus elsősorban hozzájuk jött, ahogy ki is jelentette egy asszonynak, Hogy visszaforditsa Őket Jehovához. Nagyon kevesen reagáltak erre a meghivásra az Izraeliták közül.

2,Jézus elsősorban az Atyja nevének megszentelése, és hatalmának, uralma jogosságának igazolása végett jött. Mert az Édenkertben ez lett megkérdőjelezve elsősorban, és utána az ember is Sátán vádja alá került a későbbiekben. Istennek pedig időterve van, mert minden dolog akkor teljesedik, és történik, amikor a legmegfelelőbb ideje van annak. Igy kételyek nélkül választ kapnak kérdésekre azok, akik nem értik, miért történnek dolgok úgy ahogy és akkor.

Isten az utolsó választott Földi képviselete után úgy döntött/i.e.607/, nem választ Földi képviseletet, ezzel megkezdődött a pogányok ideje. Vagy is hagyta, hogy az emberek bizonyitsanak, és állitsák fel a tanúikat vele szemben, hogy jobban vezetnek és uralkodnak, mint Ő.Előre tudnak-e dolgokat jobban nála?

(Ézsaiás 43:9) 9 Minden nemzet gyűljön egy helyre, és jöjjenek össze a népek. Ki képes közülük tudatni ezt? Vagy képesek-e hallatni velünk az első dolgokat? Állítsák elő tanúikat, hogy bizonyítsák az igazukat, vagy hadd hallják ezt mások, és mondják: »Ez az igazság!«”

Isten is felállitja a Tanúit.

El is küldte az első Tanút, a Fia személyében, hogy adjon nekik lehetőséget vissza térésre Istenhez. Nem fogadták el, ahogy előtte a Prófétákat sem, akik közül megöltek néhányat. Akkor jött el az ideje, mert akkor voltak "bajban", Római elnyomás alatt. DE nem sokat számitott ez sem.

2020. júl. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

3.

Akkor nem a Zsidók ölték volna meg, hanem mások. DE Jehova ismeri az emberi természetet, és ezért nem elrendelte, hanem tudta, hogy ez igy lesz.


4, Jézus foglalkoztatta, milyen okkal fogják kivégezni. Tudjuk, hogy Isten káromlónak tarttották, és ez nagyon bántotta, mert Ő tiszeli és szereti az Atyját. Azonkivül, Jézusnak ugyan úgy szüksége volt "erősitésre", buzditásra, mint nekünk, amikor szembe nézünk olyasmivel ami a hitünk feladására, vagy Istenünk, vagy megváltónk megtagadásáról van szó.

A saját erőnkből képtelenek lennénk, Főleg ha nagy a nyomás.


5, Azért szóródtak szét, mert már nem tudta Őket egységben tartani, egy imádat, egy vezetés alatt, és ez lett a következménye annak, hogy hátat forditottak Jehovának, és a megváltónak Jézusnak. Nem ez volt a szándéka, hiszen Jézus pont azért küldte, hogy egységes népe maradjon.

2020. júl. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

6.

Neked pozitiv módon jön le, hogy valaki mások halálához járuljon hozzá?

Az árulás, mióta helyes dolog?

7. Jézus szerepet, feladatot végzett el Isten szándékában. HA Isten valakinek hatalmat, vagy jogot ad, hogy elvégezzen egy feladatot, azzal Istent képviselve bizonyitotta, hogy Isten küldte. Egyébként is sokan akkor úgy vélték, hogy valakinek a betegsége egy bűn, vagy a szülei bűne miatt van.

Eben az esetben is Isten bocsájtott meg, de Jézus volt felhatalmazva, hogy megtegye. S mint Isten jövőbeni királyaként előzetesen is bemutatta, hogy a teljes hatalma alatt a millenium ezer év alatt, a megbocsátás által, sokan fognak meggyógyulni, és feltámadni.

2020. júl. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

6. Dehogyis. Nem helyes az árulás. Arra céloztam, hogy ha valóban meg kellett halnia Jézusnak, akkor Júdást most magasztalni kellene, mert ő árulta el. Az, hogy Júdás nem igazán pozitív szereplő, talán azért van, mert nem Jézus halálát kellett volna "elősegíteni", hanem hinni benne.

Jézus ha csak fele annyit élhetett volna, mint Ábrahám, vagy Mózes(Noéról már ne is beszéljünk), rengeteg tanítást hagyhatott volna még hátra. No és a családalapítás? Miért nem fordul meg senkinek a fejében, hogy a második Ádámnak esetleg kellett volna egy második Éva? Elvégre a bűnbeesés Ádámot és Évát is érintette. Ha ezt a kérdés feltenném, kiverné a biztosítékot...:) De lehet, hogy felteszem egyszer.

2020. júl. 15. 23:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Túl sok gondolkodást vársz a hívőktől.
2020. júl. 15. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Miért? Tudod, az zavar, hogy sok hívő elvárja, hogy megrágják nekik az ételt, mielőtt megeszik. Vagy az akarják, hogy kikaparja nekik valaki a gesztenyét. Azért vagyunk emberek, hogy gondolkodjunk. Nem kell félni megkérdőjelezni dolgokat, csak mert a többségnek eszébe se jut. A kíváncsiság hasznos!
2020. júl. 16. 00:15
 8/10 anonim ***** válasza:

De aki túl sokat gondolkodik, az rájön, hogy mi nem stimmel a vallásában.

Aki már hosszú ideje hívő, az nem gondolkodik sokat. A hitéről semmiképpen.

2020. júl. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem is kell hívőnek lenni, hogy ezekről kérdezz/vitázz. Ez vallástudomány, ezt kutatom én is úgy, hogy soha nem voltam hívő, sőt stabil ateista vagyok.

Btw. ez a legrosszabb fórum ezt megkérdezni, itt nagyrészt egyszerű emberek válaszolgatnak, és bármilyen választ adsz egy vallási kérdésre, ha az nem egy frappáns valláskifigurázó/hívőalázó válasz, akkor általában leértékelik.

2020. júl. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ami engem illet, én is egyszerű ember vagyok, legalábbis nem folytattam szakirányú tanulmányokat.

De szerintem a kérdésemet illetően kicsit kilóg a lóláb. Érdekes, hogy amíg ateista voltam, nem igazán firtattam a dolgot. De hívővé válásom után fordult a kocka.

Viszont úgy látom nálad ez pont fordítva van. Ateistaként vallási kérdéseket kutatsz. Ez legalábbis meglepő számomra.

Amúgy, igen, az őszinte válaszok sok kritikát kapnak itt. Én szándékosan nem értékeltem sehogyan sem az itteni válaszokat.

2020. júl. 25. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!